Pages:
Author

Topic: Bitcoin Bu Seviyelere Çıkılırsa Bir Patlama Olabilir !! - page 2. (Read 263 times)

hero member
Activity: 1624
Merit: 624
yani, taş düşebilir ayı çıkabilir, buna bir itirazım yok ama 36 bin doların kutsiyeti ne? mesela 35999 dolar olmaz mı? 1 dolar eksik kalırsa yetersiz mi olur?

bence beklentilerimizi bu kadar kesin rakamlara endeksliyorsak aynı şekilde bu kadar kesin rasyonel sebepler de eklemek zorunda olmalıyız. yoksa bu gibi tahminler benim için taş düşebilir ayı çıkabilir mevzusuna dönüyor.

yanlış hatırlamıyorsam, ben hiç boğanın içindeyiz demedim ama bir düşüş daha bekleyenlerin daha çooook bekleyeceğini söyledim. aşağı yukarı yine aynı fikir ve düşüncedeyim.

Kesinlikle katılıyorum, özellikle teknik analize bağlı yorum yapılacak olursa tek bir ince çizgi ile sabit bir fiyat kovalamak pek doğru bir şey değil. Bu sebeple, genellikle teknik analiz yaptığım zamanlarda belirli bir fiyat aralığını kapsayacak şekilde fiyat aralığı belirlemeye özen gösteriyorum. Örneğin, konu sahibinin belirttiği fiyat seviyesini baz almak gerekirse kesinlikle 36.000 USD fiyatına odaklanmadan teknik analize bağlı olarak 35.xxx ve 36.xxx fiyat aralığı iyi bir tetiklenmeye sebep olabilir gibi bir yorum yapmak daha doğru olacaktır.

Özellikle son birkaç hafta içerisinde birçok analistinde henüz boğa döneminin başladığını söylemediğini fakat yükseliş dönemi içerisinde olmamız sebebi ile düşüş trendini bekleyen kişilerin daha beklemek zorunda olduğunu çıkartabiliriz. Şahsen ben de bu şekilde yorum yapabileceğimi ve henüz boğa döneminin geldiğini söylememin pek mümkün olmayacağını düşünüyorum.
jr. member
Activity: 120
Merit: 1
Bence en önemli konu Bitcoin in artık kendi başına hareket etmesi. Nasdaq Altın vb. enstrümanlar ile birlikte hareket ettiği dönem dönem hep konuşuldu, takip edildi. Ama artık Bitcoin kendi seneryosunu kendi yazıyor. Bence bu birşeylerin başlangıcı Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
yani, taş düşebilir ayı çıkabilir, buna bir itirazım yok ama 36 bin doların kutsiyeti ne? mesela 35999 dolar olmaz mı? 1 dolar eksik kalırsa yetersiz mi olur?

bence beklentilerimizi bu kadar kesin rakamlara endeksliyorsak aynı şekilde bu kadar kesin rasyonel sebepler de eklemek zorunda olmalıyız. yoksa bu gibi tahminler benim için taş düşebilir ayı çıkabilir mevzusuna dönüyor.

yanlış hatırlamıyorsam, ben hiç boğanın içindeyiz demedim ama bir düşüş daha bekleyenlerin daha çooook bekleyeceğini söyledim. aşağı yukarı yine aynı fikir ve düşüncedeyim.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Sizin Görüşleriniz Nedir Bu Konu Hakkında ?

Her ne kadar piyasa koşulları çok güzel görünüyor ve fiyatlar pozitif olarak hareket ediyor olsa da maalesef önceki boğa tuzağı tecrübelerim sebebi ile henüz tam anlamı ile boğa döneminin başladığını söylemek için korkuyorum açıkçası. Her ne kadar piyasa yine haberler ile hareket ederek yukarı yönlü bir eğilim gösteriyor olsa da ve FTX tarafından ciddi satış baskısı söz konusu olsa da fiyatlarda ciddi anlamda bir geri dönüşün olmaması boğa döneminin başladığını ifade edebilmektedir. Fakat belirttiğim gibi, kripto para piyasalarında daha önce çok acı senaryo görmüş ve yaşamış birisi olarak henüz boğa döneminin geldiğini net bir şekilde söylemek için korkuyorum. Bir diğer yandan hiçbir boğa tuzağının bu kadar uzun sürmediğini ve bu kadar sert yükselişler ile piyasanın canlı kaldığını hatırlamıyorum ve bu sebeple günümüz hareketlerinin boğa tuzağı olmadığını da düşünüyorum ama yine bunu net bir şekilde belirtmek için korkuyorum. Her neyse, umuyorum ki güzel günler artık bizleri bekliyordur ve piyasa ile birlikte sermayelerimiz de yükseliş trendine uzun bir süre daha devam edecektir.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Başka konularda da yazdım, ben piyasanın ya çok inceden de olsa boğaya giriş yaptığını, ya da en azından ufukta göründüğünü düşünüyorum. Böyle düşünmek için çok basit, hiç de uzman yorumu olmayan bir kriterim var: Ne zaman ki haber gazıyla hareket eden kripto piyasası üst üste gelen olumsuzluklara çok kısa süreyle kırmızı veriyor ve akabinde eski yerine dönüyorsa o zaman işler iyi demektir. Mesela şu an spot etf gazı var, evet ama aslında ortada bir şey yok, yani olumlu haber dedikodudan ibaret, ama aklıma ilk gelen olumsuz haber tamamen aleni ve yaşanıyor, o da Ftx'in çatır çatır her türden kripto satıyor olması.
Ve fekat ona rağmen piyasa kırmızıda kalamıyor, dokunup geri geliyor. Yine daha önce de yazdığım gibi, eğer boğada değilsek bile kesinlikle buzağıdayız.
newbie
Activity: 22
Merit: 0
Bitcoin (BTC) fiyatı, 36.000 dolar seviyesinin üstüne çıkarsa piyasada bir patlama etkisi yaşanabilir.

Bitcoin fiyatının son dört haftada yaklaşık %27 yükselmesiyle birlikte alım opsiyonlarındaki kullanım fiyatının yükselmesi için bir talep oluştu. Amberdata ve Galaxy Digital verilerine göre bu değişim, piyasa yapıcılarını short gamma ile karşı karşıya bıraktı.

Bence Çok Güzel Günler Bizleri Bekliyor .

Sizin Görüşleriniz Nedir Bu Konu Hakkında ?
Pages:
Jump to: