Pages:
Author

Topic: Bitcoin Caiz midir? - YeniAsya Gazetesi (CAHİLLİK İÇERİR) - page 2. (Read 1227 times)

member
Activity: 336
Merit: 13
bitcoin halklari somuren finans kapital duzenine karsi cok iyi bir girisim.
keske ilk ciktiginda deepweble pis islerle anilmasaydi da daha erken arastirip girseydim.
bizim gibi somurulen para birimleri cokertilen ulkelerin vatandaslari icin  cok iyi bir sey.
keske tum ulkleler bitcoine savas acsa bile paniklemeyip hold edecek bir kitle olsa.
ama malesef birbgun cok buyuk dusme olacak ve ozellikle gec ve yuklu girenler panikleyecek  ve cok zarar edenler olacak.
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Yatırım ile aynı mantık yatırım helalse buda helaldir herşeyden bir kılıf bulmaya calisiyorlar
jr. member
Activity: 230
Merit: 2
ben size olacağı söyliyim; kripto paralar daha yaygın ve günlük hayatın yadırganamayacak bir parçası haline geliği zaman, en büyük borsalarda halalcoin(HLC) diye bir altcoin beliriverir, white paper da bir adert fetva içerir Roll Eyes  fazla takılmaya gerek yok yani, mümkünse onlar girmeyiversin zaten, bitcoinleri eksik kalsın. swf
member
Activity: 254
Merit: 10
Bitcoin alır kullanırsın borsalarda var hepsi hayatımızı bir şekilde idame ettiriyor. Ben kendi düşüncemi söyleyeyim yani hissettiğim şeylerden bahsedeyim. Trade yapmıyorum çünkü riske girmiyorum ama bazen aklıma geliyor trade işi bir yana coin alıyorum satıyorum sonra düşük fiyattan alıp yatırım yapıyorum bu kazanç nereden geliyor diye nadiren düşünüyorum. Kazanç fazla ise birileri sağlam kaybetmek zorundadır eğer yeni yatırım almıyorsa. Örnek vereyim bitcoin yükseliyor altcoin'den çıkış yapılıyor ve herkes zarar ediyor bitcoin alanlar kazanıyor. Aslında hepimiz yatırım yapıyoruz ve yatırım kanalını değiştirirken kar ve zarar ediyoruz. Balina diyoruz balık diyoruz. Enayiler düşükten satıyorlar bizi besliyorlar diyenler oluyor. Ne bileyim işte şu kadar zarardayım diyen üyeler oluyor, kazanç haram olmasa bile çok içime sinmiyor. Örneğin manipülasyon yapıyorlar bizde yem oluyoruz, dini boyutunu düşünmeden riskli görülüyorsa uzak durmak gerekiyor. 
Haklısın, da $, €, Altın'nın da BTC'den farkı yok ki ben mi yanlışım yoksa?

Saygılar...
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bitcoin alır kullanırsın borsalarda var hepsi hayatımızı bir şekilde idame ettiriyor. Ben kendi düşüncemi söyleyeyim yani hissettiğim şeylerden bahsedeyim. Trade yapmıyorum çünkü riske girmiyorum ama bazen aklıma geliyor trade işi bir yana coin alıyorum satıyorum sonra düşük fiyattan alıp yatırım yapıyorum bu kazanç nereden geliyor diye nadiren düşünüyorum. Kazanç fazla ise birileri sağlam kaybetmek zorundadır eğer yeni yatırım almıyorsa. Örnek vereyim bitcoin yükseliyor altcoin'den çıkış yapılıyor ve herkes zarar ediyor bitcoin alanlar kazanıyor. Aslında hepimiz yatırım yapıyoruz ve yatırım kanalını değiştirirken kar ve zarar ediyoruz. Balina diyoruz balık diyoruz. Enayiler düşükten satıyorlar bizi besliyorlar diyenler oluyor. Ne bileyim işte şu kadar zarardayım diyen üyeler oluyor, kazanç haram olmasa bile çok içime sinmiyor. Örneğin manipülasyon yapıyorlar bizde yem oluyoruz, dini boyutunu düşünmeden riskli görülüyorsa uzak durmak gerekiyor. 
member
Activity: 160
Dediğimi yap yaptığımı yapma felsefesine benziyor dolar yada altın fiyatı artınca sıkıntı olmuyorsa Bitcoin de de bir sıkıntı olmaz
member
Activity: 434
Merit: 14
Bitcoinin caiz olup olmadığına karar vermek için dini de çok iyi bilmek bitcoini de çok iyi bilmek gerek. Dinin hükümlerini bilmeden caizdir demek çok daha tehlikeli. Burada o yazıyı yazan kişiyi eleştireceğim diye müslümanlar hakkında ileri geri konuşmak son derece yanlış.
sr. member
Activity: 434
Merit: 253
Ülkenin gündemi hakkında konuşmaya bir tarafları yemeyip sağa sola caiz mi değil mi diye saldırıyorlar, ülkedeki zamlardan bahsedecek halleri yokya!
member
ya bitcoin sizin neyinize müslümler hahah.
Bu nasıl söz?

Az lafın nereye gideceğini bilerek yazın.

Ben de Müsliman'ım ve BTC'ye yatırım yaptım, adamlardan farklı düşünüyorum.
BTC = Arsa.
 "    = Emtia.
 "    = $.
 "    = Dijital Altın.

Ne faizi, ne parası?
Adamların bilgisi kıt diye tüm Müslimanları aynı kefeye koymayınız, lütfen.

Saygılar...
yazdıklarınıza harfiyen katılmakla birlikte, ister müslüman ister yahudi, misevi her neyse kimin ne olduğu hiç önemli değil önemli olan insan olabilmek. yeri geliyor ancak yahudiler yapar dediğimiz kötülüklerin daha beterini müslüman olduğunu söyleyen bizler yapıyoruz ya da tam tersine olumlu bir tutumu müslüman olmayanlar yapabiliyor. velhasıl kelam insan olabilirsek gerisi hallolur.
Aynen katılıyorum.

Önce insanı insan olarak görürsek yol alırız. Smiley

Saygılar...
member
Activity: 98
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
Bu nasıl söz?

Ben de Müsliman'ım ve BTC'ye yatırım yaptım, adamlardan farklı düşünüyorum.
BTC = Arsa.
 "    = Emtia.
 "    = $.
 "    = Dijital Altın.

Ne faizi, ne parası?
Adamların bilgisi kıt diye tüm Müslimanları aynı kefeye koymayınız, lütfen.

Saygılar...
yazdıklarınıza harfiyen katılmakla birlikte, ister müslüman ister yahudi, misevi her neyse kimin ne olduğu hiç önemli değil önemli olan insan olabilmek. yeri geliyor ancak yahudiler yapar dediğimiz kötülüklerin daha beterini müslüman olduğunu söyleyen bizler yapıyoruz ya da tam tersine olumlu bir tutumu müslüman olmayanlar yapabiliyor. velhasıl kelam insan olabilirsek gerisi hallolur.
member
Activity: 182
Bitcoinin para birimi olduğunu ve kağıt paradan tek farkının yazılımsal ortamda üretilip saklandığını anlayamayacak kadar da gelişmemiş beyinler,alakası olmayan şeylere benzetmişler bitcoini haber bulamadıklarından olsa gerek.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
evet herhangi bir grubu genellemek çok saçma bence de.
member
Bu nasıl söz?

Ben de Müslüman'ım ve BTC'ye yatırım yaptım, adamlardan farklı düşünüyorum.
BTC = Arsa.
 "    = Emtia.
 "    = $.
 "    = Dijital Altın.

Ne faizi, ne parası?
Adamların bilgisi kıt diye tüm Müslümanları aynı kefeye koymayınız, lütfen.

Saygılar...
member
Activity: 126
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Bitcoin için bu  tür sorulara sorulacak aşamaya geldiyse bitcoin baya yol katetmiş demek oluyor , günümüzde insanlar gidip altın döviz alıp tutuyorsa bitcoinin bundan bir farkı var mı ? yok bu yüzden bitcoin caizdir arkadaşlar aksini idda eden yanlış söyler.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Vallahi hiç güleceğim yoktu bu ne ya  Cheesy Saçma sapan konuşuyorlar burda ya işe bak.Aldırış etmeyin bunlara derim ben akılsızca laflar ediyorlar. Boş fikirlere sahipler.
full member
Activity: 406
Merit: 101
Bunlar kendilerini bilinçli tüketici zannediyor. Caiz mi ? değil mi ? orasını bilmem ama işine gelmiyorsa kullanmazsın olur biter.
Kuru gürültüye gerek yok.. Bunları söyleyenler; söylediklerinin yarısını bile yapmıyor ama millete akıl vermeye gelince birinci sırada yer alıyor..
newbie
Activity: 65
Merit: 0
içeriği okumadım bile ama neler yazdıgını az çok tahmin edebiliyorum. ulan millet marsa gidecek biz hala yok şu caizmi yok bu haram mı. tövbe tövbe ...  Angry
full member
Activity: 406
Merit: 121
Hangi cemaatten di bunlar hatırlayamadım şimdi Smiley maalesef İslam dinimizin sorunlarından biride bu. Tek yumruk olamayıp parça parça olduğumuz için böyle yapılanmalar birçok konuda olduğu gibi bu konuda da sanki ülkede bitcoini, para birimini, borsanın, faizin ne olduğunu bilen yokmuş gibi kendi akıllarınca haram kılmışlar.

Bitcoine caiz değil demek, TL yada dolara caiz değil demek gibi bişey zaten.
full member
Activity: 742
Merit: 112
Haber ön yargı kokuyor.
Bir kere araştırın, ne ne değildir diye.
Bence bir vakit sonra 180 derece aksi yönde açıklamalar bu gazetede yayınlanır.
Pages:
Jump to: