Pages:
Author

Topic: Bitcoin Cüzdanı Avcıları - page 2. (Read 806 times)

member
Activity: 308
Merit: 10
April 15, 2018, 07:54:18 PM
Hırsız her yerde hırsız ve nerede maddi bir gelir varsa bu hırsızlar orada belirtiyorlar dikkat etmek lazım asıl iş bunları önlemek umarım bir gün bu da olur 
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
April 15, 2018, 08:20:41 AM
Her airdrop'a katılmayın , katılsanız dahi her web sitesine mail adresinizle ayni sifreyi girmemeye ozen gosterin. Kesinlikle uye oldugunuz yerlerde ki mail adresiniz ve sifreniz ayni olmasi , Private key'nizi ayrı bir dosyada tutun o an dalginlikla copy paste yapmayin. Bu şekilde devam ederseniz hiç bir sorun ile karşılaşmayacaksınızdır. Smiley
soğuk cuzdan alın alın alın
newbie
Activity: 238
Merit: 0
April 11, 2018, 08:23:32 AM
Her airdrop'a katılmayın , katılsanız dahi her web sitesine mail adresinizle ayni sifreyi girmemeye ozen gosterin. Kesinlikle uye oldugunuz yerlerde ki mail adresiniz ve sifreniz ayni olmasi , Private key'nizi ayrı bir dosyada tutun o an dalginlikla copy paste yapmayin. Bu şekilde devam ederseniz hiç bir sorun ile karşılaşmayacaksınızdır. Smiley
newbie
Activity: 23
April 10, 2018, 07:54:17 AM
dikkat etmek lazım tabi boyle insanlara.
jr. member
Activity: 58
Merit: 1
April 09, 2018, 11:11:15 AM
Ben hiç bu phishing numaralarına kanmıyorum .. ve kanan insanları gördükçe şaşırıyorum.arkadaşlar dikkatli olun.siteleri nerelerden açtığınıza dikkat edin.
member
Activity: 560
Merit: 11
April 09, 2018, 11:02:18 AM
yazılımcı olup sittin sene full çalışsalar o kadar parayı yine doğrultamazlar. kısa yoldan hileli para kazanma yoluna gidiyorlar. kriptoları övüyoruz da bir kere yanlış adrese gönderim yaptığınızda karşıdakinin insafına kaldınız demektir. onların pek insaflı olduğunu sanmayın.
newbie
Activity: 78
April 09, 2018, 10:58:30 AM
Bilgi için teşekkürler daha dikkatli olmak lazım.
 Mew de airdroplardan gelen 10larca token var ilerde degerlenir belki diye tutuyordum çalinmasi cok kötü olur.
newbie
Activity: 123
April 08, 2018, 03:39:49 PM
Siber güvenliğin bu kadar önemli olduğu günümüz dünyasında btc güvenliği nasıl sağlayacak gerçekten önemli bir soruydu tabi ki.
full member
Activity: 364
Merit: 100
April 08, 2018, 02:32:37 AM
işte günümüzdeki en büyük sorun  bu. yeterli bilgiye sahip olmayan biri kolaylıkla tüm fonunu kaybedebiliyor. btc ve dijitalparalar konusunda insanların bir şeyler öğrenmesinin gerektiği bir aşamadayız. hatalı işlemlerin telafisi yok çünkü. hal böyle olunca sürekli dolandırılma çalınma haberleri oluyor ve bu da piyasayı etkiliyor. ama sorunun ana kaynağı insanların bilinçsizliği.
member
Activity: 294
World’s First Decentralized ICO Platform
April 07, 2018, 03:22:46 PM
Burası tehlikeye çok çok açık bir yer en ufak hata, dalgınlık bütün paraların anında kaybedilmesine yol açabilir, yeni giren insanların ciddi bir eğitimden geçmesi şart bana kalırsa, üstelik bir şikayet mekanizması da olmadığından arkasından sadece ağlanır.
full member
Activity: 238
Merit: 100
April 07, 2018, 12:06:04 PM
Hırsızlar ve kötü insanlar maalesef her sektör de mevcut ama bu konu da hata yapmamak için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor
newbie
Activity: 168
April 07, 2018, 11:50:20 AM
Aynen kullandığımız internet sitelerinin adres kısmına da çok dikkat etmeliyiz. harflerde çok küçük değişikliklerle (altına ya da üstüne nokta koyarak) siteleri birebir kopyalıyorlar.
member
Activity: 504
Merit: 11
April 05, 2018, 11:16:31 AM
en güzel ve en basit çözüm. private keyi kullanmayın. hatta kendiniz bile bilmeyin gerek yok. bir köşede saklayın keyi.
2. olarak cüzdanı kontrol etmek istediğinizde cüzdana girmenize gerek yok. https://ethplorer.io buradan adres ile giren çıkan herşeyi görebilirsiniz.
3. girmek mi istediniz siteye girdikten sonra kontrol edin birkaç kere. güvenli işareti kesin olsun. site doğru olsun.
JSon ve şifreniz ile giriş yapın.

Hocam iyi hoş söylüyorsunuz ama maalesef SSL sertifikası almak o kadar da zor birşey değil. Daha 1-2 gün önce bir dernek için site yaptım. Adamlara SSL sertifikası alın önemli dedim ama umurlarında olmadı. Bu nedenle de ücretsiz SSL sertifikası yükleyen bir firmadan hosting paketi aldım ve 1 dk sürmeden sertifika tanımlandı. Hoop site linki yeşile döndü.

Maalesef o da bir güvenlik tedbiri değil. Yani linkin yanında her gördüğünüz yeşil kalkan o sitenin kopya olmadığını göstermez. Asıl önemli olan bizden hangi bilgilerin istenip istenmeyeceğini bilmemiz ve hiçbir şekilde kişisel bilgileri ve hesap şifrelerini de paylaşmamamızdır.
full member
Activity: 700
Merit: 134
April 04, 2018, 04:03:31 AM
MyEtherWallet'ımı en son ne zaman açtım hatırlamıyorum bile. İçini görmek için etherscan ya da ethplorer kullanıyorum. Zaten gelen giden bir bounty ya da benzeri bir şey olmadığı için de kontrole gerek kalmıyor. Siteyi her zaman açtığım yerden açıyorum, googledan aratıp bulmuyorum. En güvenlisi bu şekilde sanırım (:
member
Activity: 196
April 03, 2018, 08:46:30 PM
15-16 yaşındaki çocuklar artık yapıyor bu tip cüzdan işlerini geçen hafta İngiliz basınında 15 yaşındaki bir çocuğun Fransız bir firmanın güvenlik açığından neler yaptığını yazıyordu gazetelerde.
jr. member
Activity: 157
Merit: 3
April 02, 2018, 06:20:34 PM
Eth için konuşacağım, Eth cüzdanımdan eth 1200 $ civarındayken 0.28 civarında ethereum çalınmıştı. Hiçbiryere keyimi girmedim veya kimseyle paylaşmamıştım fakat o ara etherdelta dns lerine bir atak olmuştu o arada pk bilgilerime ulaşıldığını düşünüyorum. Bazı durumlarda olacak olan oluyor siz ne yaparsanız yapın. Her neyse yinede linke tıklamadan önce üzerine gelip mouse u bekletip yolu görün öyle tıklayın bir çok sitede pishing mevcut, pishing maduru olmamak için metamask kullanın bu tarz siteleri engelliyor ve size uyarı veriyor.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
April 01, 2018, 06:29:34 PM
Maalesef elindeki private kodu bilmeden paylaşan çok fazla insan var.Mesela bazı imza kampanyalarının spreadsheetlerine bakarsanız adam private key paylaşmış yanlışlıkla cüzdana girip bakarsanız bir bakıyorsunuz her şey içinden alınmış.
newbie
Activity: 56
April 01, 2018, 06:25:16 PM
çok sağlam vurgun yapmışlar. inşallah kimsenin başına gelmez.
jr. member
Activity: 532
Merit: 1
April 01, 2018, 03:44:26 PM
Adamlar büyük vurgun yapmış.
member
Activity: 602
Merit: 12
March 31, 2018, 03:15:55 PM
Private keyfi isteyen hiçbir yere basvuemuyorum. Ama bilmeyen çok insan var. Dikkat etmek lazım. İnşallah bunun önüne geçilir en kısa zamanda
Pages:
Jump to: