Pages:
Author

Topic: Bitcoin Cüzdan Çekirdeği Sorunu. "Hiçbir Blok Kaynağı Mevcut Değil.." - page 2. (Read 4509 times)

legendary
Activity: 980
Merit: 1011
Üstatlar Ellerinize Sağlık Çoook Teşekkür Ederim.
Cüzdan Şuanda Bloklar kontrol Ediliyor Adında Bir İşlem Başlattı onun Bitmesini Bekliyorum.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1002
https://blockchain.info/ip-log
Buradan kendine güzel bir node IP kestir Smiley Ben 217.44.200.159 bunu gördüm şimdi bunu node olarak ekleyeceğim ve bu senkronizasyona yardım edecek.
Bitcoin cüzdan programından Yardım -> Hata ayıklama penceresi -> Konsol'a geliyorum,
addnode "217.44.200.159" "onetry"
Yazıp enterliyorum. Ardından eklediğin node'un sana kaç MB gönderdiği, senin ona kaç MB gönderdiğin gibi bilgileri Yardım -> Hata ayıklama penceresi -> Eşler'den bulabilirsin.

- cakir1'in yazdığı da işe yarar. Programın her açılışında gerçekleşmesini istiyosan bitcoin.conf dosyasını cakirin anlattığı gibi hazırlayıp appdata-roaming-Bitcoin klasörüne atıyorsun -
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
blockchain'in olduğu yere bitcoin.conf adında bir txt dosyası oluştur (uzantı conf olmalı, txt değil).
içine şunu ekleyip kaydedip kapat. çekirdeği yeniden başlat.

addnode=96.33.175.177
addnode=207.46.233.151
addnode=5.45.98.141

daha çok node da bulabilirsin ancak 1-2 tane yeterli olur. https://getaddr.bitnodes.io/nodes/incentive/
legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
Kesin çözüm müdür bilmem ama böyle durumlarda ben ''yönetici olarak çalıştır'' seçeneğiyle çalıştırıyorum genelde sorun çözülüyor.
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
Evet Ustalarım 3 gün önce Bitcoin cüzdan çekirdeği indirmiştim.
Senkronize olmasını bekliyordum, dün akşam 8 gibi 1yıl 1 haftada takıldı kaldı.
Bende işlem uzun sürüyordur die çok takmadım.
Bugün bu sorunu fark ettim. En son Altta "Hiçbir blok kaynağı mevcut değil..." şeklinde bir hata var.
Googlede araştırma yaptım ama tek bir başlık var oradada bekleyin düzelir demişler.
Genel bir sorunmu yoksa birşeyden kaynaklımıdır ?
Cüzdanı komple başdan kurdum blokların olduğu yeri ayarladım hata halen devam ediyor.
Sorunun Çözümünde Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim.
Pages:
Jump to: