Pages:
Author

Topic: Bitcoin diğer coinleri etkiliyormu ? - page 2. (Read 3144 times)

full member
Activity: 147
Merit: 100
January 13, 2018, 11:22:57 PM
Btc ne zaman çıksa elimdeki minikler yerin dibine geçiyor. Btc düşerken ve yatay seyrederken keyifli kar yapıyorum.
newbie
Activity: 98
Merit: 0
January 13, 2018, 06:46:54 PM
Direkt etkiliyor demek doğru değil aam dolaylı olarak artışların da falan etkileniyor ama bu Bitcoin artarsa altcoin artar demekte değil tam olarak
member
Activity: 476
Merit: 75
January 12, 2018, 06:22:04 PM
Bu başlık da epey eski ancak tartışmaya değer bir konu mesala benim düşüncem bitcoin den ilk bağımısızlığını alacak proje Ethereum olur. Zaten kendine bağlı bir sistem oluşturdu.
newbie
Activity: 3
January 12, 2018, 02:57:31 PM
Bitcoin piyasa düzenleyici gibi aslında ama yarın bir gün başka bir coin geçebilir. sonuçta teknolojik gelişmeler ve yatırımcılar önemli. nasıl ki nokia bir zamanlar telefon lideriydi ve iphone piyasadan sildi bence coin dünyasında da buna benzer gelişmeler yaşanabilir. teknoloji takibi önemli.
full member
Activity: 546
January 12, 2018, 10:37:53 AM
şu sıralarda gördüğümüz gibi etkiliyor dostum birbiriyle bağlantılı oldugunu düşünürsek bu iniş çıkışlar altlarda da etki yaratıyor ana makine de yaşanan bir sıkıntı bağlantısı olan yerlede dokunuyor
newbie
Activity: 7
January 12, 2018, 09:23:17 AM
bu analizi şu şekilde değerlendirelim örnek btc için değilde coin firmasının yaptıgı roadmap ve waitepaper sözleri çok önemli bunları tutar ve yenili yaparlarsa önleri açık olur kısacası biten coin görmedim scam coin gördüm.
newbie
Activity: 98
January 12, 2018, 08:45:09 AM
Direkt bağlantılıdır diye bir cümle kursak yanlış olur ama birbirlerini etkiledikleri açıktır be olumlu olumsuz olacağına ikisi arasındaki münasebete bağlıdır
member
Activity: 112
Merit: 10
January 12, 2018, 02:31:45 AM
Diğer koinlerin bireysel fiyatlarında çok düşüş olmaz hatta btc den kaçanlar diğerlerine geçebilir. Ama birçoğunu almak için yine btc almak gerektiği için yatırım yaptığınız sermayede erime olabilir. Çünkü aldığınız çoğu altkoini tekrar nakde çevirmek için önce btc yapmanız gerekecek. Olursa öyle bir eksilme olur.
member
Activity: 182
December 02, 2017, 11:07:06 AM
Arkadaşlar kripto paraların işlem hacmi her geçen gün hızla artıyor. Ben hem bitcoin hem altcoinlere girdim 1 ay önce. Ortalama hepsi nereden baksanız %25 kar getirmiş.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
December 02, 2017, 10:53:48 AM
Bitcoin düşerse veya sakinleşirse altcoinler biraz hareketlenir diye bekliyorduk fakat geçtiğimiz günlerde bunun öyle bir etki yaratmadığını gördük. Elbette etkiliyor ama neyi nasıl etkileyeceğini kestirmek giderek güçleşiyor diyebiliriz bence.
sr. member
Activity: 729
Merit: 251
December 02, 2017, 08:08:58 AM
Yüzde yüz etkiliyor,görünen köy klavuz istemez.Bitcoinin fiyatının artması altcoinlere olan ilgiyi azaltıyor.Fakat bîraz daha yükselirse rüzgar tersine dönecek diye düşünüyorum.
full member
Activity: 630
Merit: 102
December 01, 2017, 05:34:31 PM
Kesinlikle etkiliyor. Tabi arada bazı istisnalar çıkmıyor değil ama ne zaman btc düşse yatırım yaptığım altcoinlerde düşüyor paralel olarak.
sr. member
Activity: 473
Merit: 250
"Proof-of-Asset Protocol"
November 04, 2017, 10:17:45 AM
Tabi ki etkilenir. BTC/USD ile BTC/ALTCOIN arasında korelasyon vardır. BTC nin dolara karşı agresif yüzdesel hareketinden altcoinler oransal olarak daha fazla etkilenir. Şöyle anlatıyım. BTC nin fiyatı şuan 4450 all time high civarlarında. Diyelim ki agresif artışla 4600 yaptı birkaç saat içinde. Özellikle volume un yüksek olduğu altcoinler bu agresif hareketten olumsuz etkilenir. BTC 4600 e ulaştığında altcoinler aşağı yukarı dip fiyat görür ve en uygun alım fırsatını verirler. BTC 4600 e ulaşıp sert bir tepki sell i alıp 4300 e kadar gerilerse, altcoinler high fiyattan %7 lik düşüşüne aşağı yukarı ortalama %30 luk bir reaksiyon verirler yukarı dogru. Dolara karşı cok yuksek bir deger kaybı olmasa da BTC paritesinde ciddi değer kaybeder altcoinler..

Hocam çok güzel ve basit bir açıklama olmuş. Zira şu an içinde bulunduğumuz durum da bu tarz bir şeyi gösteriyor. Bitcoin yükseldi diye sevinirken, diğer taraftan altcoinlerin çırpınması moral bozuyor. Son dönemde bitcoindeki dirençli yükselme sayesinde altcoinler biraz bile nefes almaya fırsat bulamadı, ben de uzun süredir altcoinlerin toparlamasını bekleyenlerdenim. Bu sürecin sonunda nasıl bir denge dizilimi olacak merak ediyorum.
member
Activity: 252
November 03, 2017, 06:43:07 PM
konunun açılması çok yerinde olmuş, güzel bilgiler edindim. ethereum'u da takipteyim bir süredir, btc hareketlerinden etkilenişini tam kafamda oturtamıyordum. bitcoinin durağanlaşmasıyla altcoin korelasyonu mantıklı geldi. eth bugün epey değerlendi örneğin.
sr. member
Activity: 994
Merit: 391
November 03, 2017, 03:50:34 PM
Sorunuzuna 2 farklı şekilde yaklaşmak lazım. Teorik olarak ve pratik olarak

1- Teorik olarak BTC,ETC ve USD diğer parametrelerden etkilenmez diye düşünürsek bitcoin'in düşmesinden ETH/USD kuru etklenmez. Bitcoin düştüğünde ETH/USD sabit kalırsa ETH bitcoin karşısında değer kazanmış olacaktır. Eğer ETH/BTC kuru BTC düşerken sabit kalıyorsa ETH, USD cinsinden değer kaybediyor demektir.

2- Pratikte böyle birşey asla olamaz, BTC'nin 100 USD'ye düşmesi ETC'yi de diğer kripto paralarıda hatta ve hatta tüm bu ekosistemi bitme noktasına getirir. Tüm altcoinler inanılmaz satış yerler. Hepsi değil düşme, serbest düşüş yaparlar

Düşüşün 100 USD'ye değilde daha olabilir seviyelere gerçekleşeceğini düşünürsekte örneğin 5000 USD, tam olarak şu anki durumun benzerini  yaşarız. Şu an BTC yükseliyor diye altcoinler satış yiyor. O zamanda altcoinler BTC'nin düşüşüne paralel satış yerler.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
November 03, 2017, 09:08:20 AM
Tabiki etkiler neredeyse bütün takas borsaları btc bazında işliyor. Elinde altcoin olan btcye geçiyor ondan sonra dolara geçebiliyor. Son dönemde bunun etkisini yeterince hissetiniz diye düşünüyorum Smiley
full member
Activity: 210
November 03, 2017, 08:00:54 AM
Ne kadar blockchainle bitcoin farklı şeyler desekte bitcoin olmadan altcoinler bir hiçtir bunu kabul etmek lazım.En azından şuanki durum için ama altcoinide kullanmayı bilirsek kısa vadede kâr elde etmek mümkün olur.
member
Activity: 167
November 03, 2017, 12:53:46 AM
Tabiki etkileniyor..Çünkü btc nin yükselmesi alım yapılması demek bunun sonucu altlardan çıkış yani satış oluyor..Yani alış olan herzaman artar satış olan düşer...
member
Activity: 70
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
November 03, 2017, 12:19:38 AM
Ben bu aralar çok fazla alt-coin ile ilgileniiyorum BTC'nin yükselmesi altcoinler çok feci düşürüyor herkes btcye geçmek istediği için ve btc yüksek fiyattayken geçen beceriksiz coin sahipleri yüzünden (şimdi göze batmayacak kadar alım yapmanın tam zamanı not olarak kalsın bu kısım)
BTC conin marka yüzü olduğu için çok düşmeside alt-coinleri yine düşürür. Şuanda 4bin dolar civarında olsa küçük yükselmeler yani en fazla 100 dolar yükselse alt-coinlerden müthiş paralar kazanılabilir.

full member
Activity: 224
October 28, 2017, 09:03:16 AM
Bitcoinin etkisi hala devam ediyor bitcoin arttıkça alt coinler düşüyor sanırım söylenenlerin kanıtı olmuş durumda.Forklar devam ettikçe piyasanın dalgalanması devam edecektir.
Pages:
Jump to: