Pages:
Author

Topic: Bitcoin elden satınalmalardaki risk! - page 3. (Read 612 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 255
February 22, 2018, 04:50:04 AM
Adresler kullan atlıktır.

1 Seni Gasp ettim bir cüzdana yolladım btcyi

2 Borsaya geçirdim BTC yi

3 Doge alıp boş bir cüzdana yolladım

4 Borsa işlemin ilk gaspta kullanan adrese ait olduğunu ispatlar ama paranın yerini bulamaz

Vurguna göre 3-5 yıl yatıp çıkar sonra afiyetler yer parayı tabii ortağı varsa da dogeleri nakte çevirir biri yatarken.

Ama kimse kimseyi gasp etmiyor elden btc satılıyor diye reklama döndü iş iyice. Araç alış satışlarından farksız dolandırıldığında ya da gasp edildiğinde gidiyor araban kimse arayıp bulmuyor ya da iade etmiyor dolandırıcının eline kar kalıyor hele söküp yedek parça olarak satınca x2 oluyor kar Sad

2 Örnekte de işin istisnai durumları mevcut o yüzden genelleme yapmak yanlış olur... Konuya dönersek yeni oluşturulan adreslerle izi kaybedilir hele ki gizlilikle nam salmış coinlere geçerse kişi
jr. member
Activity: 196
Merit: 5
February 22, 2018, 04:21:53 AM
Bunun tam tersi olarak elimdeki Bitcoin'i elden satmayı düşünüyorum ama kim neden eldeki parasıyla elden Bitcoin satın alır onu anlamıyorum.. Yani yüklü miktarda bu işi yapan birisi bunu illegal yoldan kazanmış olabilir, para seri numarasından takip ediliyorsa bana bir sorun çıkar mı?

elden alım satım avantajı fee ödemiyorsun borsalardaki. bu yüzden elden ve aynı zamanda direk elindeki tl çevirme diğertürlü alt coin için söyleyeyim satıcan btc yada eth geçicen sonra borsaya göndercen göndeririken fee ödücen satarkende ödedin sonra btc tl yapmak için gene fee ödücen.
elden satışlarda direk eline geçiyor.
parada sorun çıkmaz aslında bankadan direk havale ettir elden nakit alınırmı hiç.
ayrıca btc satışlarında kendini açık etmek daha büyük risk ben konuda gasp edilir diye yazdığım yer tam bunu diyorum. umarım yanlış anlamadım

sanane

zahide git sen yemek yap evde
isme bak zahide a.q.
member
Activity: 308
Merit: 11
February 21, 2018, 06:01:38 PM
ne kadar elden almış olsan da şöyle bir savunma yapma ihtimalin mümkün. Ben bu adamdan BTC'yi satın aldım. Burada da alım sırasında gerçekleştirdiğim EFT bilgileri. Hesap bu şahsa aittir. Alım için yaptığımız görüşmede buradadır. Her şey kayıtlı olduğu için bu kayıtlar sayesinde problem ortadan kalkabilir.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
February 21, 2018, 03:56:04 PM
Bunun tam tersi olarak elimdeki Bitcoin'i elden satmayı düşünüyorum ama kim neden eldeki parasıyla elden Bitcoin satın alır onu anlamıyorum.. Yani yüklü miktarda bu işi yapan birisi bunu illegal yoldan kazanmış olabilir, para seri numarasından takip ediliyorsa bana bir sorun çıkar mı?

elden alım satım avantajı fee ödemiyorsun borsalardaki. bu yüzden elden ve aynı zamanda direk elindeki tl çevirme diğertürlü alt coin için söyleyeyim satıcan btc yada eth geçicen sonra borsaya göndercen göndeririken fee ödücen satarkende ödedin sonra btc tl yapmak için gene fee ödücen.
elden satışlarda direk eline geçiyor.
parada sorun çıkmaz aslında bankadan direk havale ettir elden nakit alınırmı hiç.
ayrıca btc satışlarında kendini açık etmek daha büyük risk ben konuda gasp edilir diye yazdığım yer tam bunu diyorum. umarım yanlış anlamadım
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 21, 2018, 03:19:43 PM
Mantık olarak ters olmasa da çok riskli. elden satım işini kağıt cüzdanla yapsan alan kişi olarak private key kaydedilmiş olabilir derim. Tanıdık, güvenilir insanlar dışında bence yapılmaması gereken bir şey.
hero member
Activity: 736
Merit: 504
February 21, 2018, 03:12:06 PM
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
February 21, 2018, 11:00:28 AM
Arkadaşlar geçenlerde aklıma geldi ve bilgi olarak paylaşayım dedim.

Elden satılan bitcoinler için kafamızda genel olarak şöyle bir durum yaşıyoruz.
takibi yok nasılsa kime sattığımız belli değil yada aldığımız.
işte bu noktada aldığımız aslında belli .
yani diyelim ki aldığımız btc bir usulsüzlük yani borsa gibi yada gazetelerde gördüğümüz (özellikle bu) gaspla zorla alınmış bir btc olsun.
gasp edilen kişi polise başvurduğunda elden aldığınız para bir gasp ile alınmış cüzdandan geldiğini varsayarsa satmak için kendi cüzdanınızdan bir borsaya gönderdiniz
cüzdanlar arası transfer ile hangi borsaya gönderildiğini polisler çözebiliyor olablir ki.(burda olay da bu çözerse)
borsaa kanunu baskı ile bu paranın gelencüzdan kimin sattığı ve hangi hesaba çektiğini rahatlıkla öğereneceğinden  ve bilgiyi polise vericeğinden dolayı .
sonra ya ben bunu eldem aldım falan filan uzunca bir yasal sıkıntılar çekebileceğinzii sakın unutmayın.
elden alacağınız paraları kesinlikle güvenmediğiniz kişilerden olmasın ref kuvetli yada escrow diyecem ama escrowda anonimliğini bozabiliecek biri olmalı ki şahit olarak gösterebilesiniz.
BTC borsalardan alınması daha mantıklı aslında belki para transferiniz görünücek ama en azından derdinizi evrak üzerinde anlatabileceğiniz bir durum.

Dediğim gibi geçen akılımıza geldi bir tartışma esnasında umarım bir dahakine bu durumları göz önünde bulundurursunuz. btc sandığımız kadar anonim olmaya bilir her borsa isviçre bankaları gibi değil.(onlar bile özel duruma göre verebilir bence)

Konu Başlığını Genel alana açtım muhtemelen doğrudur sanırım .
Pages:
Jump to: