Pages:
Author

Topic: Bitcoin hangi cüzdana üye olmalıyım - page 3. (Read 9051 times)

newbie
Activity: 71
Merit: 0
December 20, 2016, 11:07:19 AM
ayrıntılı anlatım için teşekkürler komisyon oranları ve güvenirlik karşılaştırıldığında sanki blockchain uygun duruyor
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014
December 20, 2016, 10:29:50 AM
Hocam son bir sorum var , bu lokal cüzdanlara yatırılan ücretlerden örneğin şu anda kurup hazırladığım Electrum a yatırlan, gelen coinlerden Electrum kesinti yapıyormu, yoksa X kişisi veya firması benim cüzdan hesabıma ücret yolladığında kesinti olmadan direk ne yatırılmışsa olduğu gibimi ekleniyor ?

Transaction fee'yi gönderim işlemini yapan öder. Hangi siteden ödeme alıyorsanız orada kuralları yazar, fee için ne kadar kesinti yaptıklarını gösterir. Electrum gelenlerden kesinti yapmıyor, siz gönderim yapacağınız zaman transaction fee bu kadar diye belirtiyor.
newbie
Activity: 22
December 20, 2016, 10:23:51 AM
Hocam son bir sorum var , bu lokal cüzdanlara yatırılan ücretlerden örneğin şu anda kurup hazırladığım Electrum a yatırlan, gelen coinlerden Electrum kesinti yapıyormu, yoksa X kişisi veya firması benim cüzdan hesabıma ücret yolladığında kesinti olmadan direk ne yatırılmışsa olduğu gibimi ekleniyor ?

Bildiğim kadarı ile,
cüzdanlarda senin göndermek istediğin bakiyenin üzerine fee ekleyip cüzdanından öyle çekiyor.
electrum ve blockchain.info kullanıyorum ikisinde de öyle. misal 100 mbtc göndereceksin. send ekranında diyor ki : baba sen 0.100 BTC göndereceksin ama madenci ücreti de var. cüzdanından 0.1001469 çekeceğiz diyor.

Yani komisyon almış oluyor, Cevap için teşekkürler

ben multibit kullanıyorum gayet memnunum

Multibitte kesim , komisyon oranları ne durumda hocam ?
member
Activity: 118
Merit: 10
December 18, 2016, 10:42:56 AM
ben multibit kullanıyorum gayet memnunum
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
December 17, 2016, 05:43:37 PM

Bildiğim kadarı ile,
cüzdanlarda senin göndermek istediğin bakiyenin üzerine fee ekleyip cüzdanından öyle çekiyor.
electrum ve blockchain.info kullanıyorum ikisinde de öyle. misal 100 mbtc göndereceksin. send ekranında diyor ki : baba sen 0.100 BTC göndereceksin ama madenci ücreti de var. cüzdanından 0.1001469 çekeceğiz diyor.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
December 17, 2016, 02:26:55 PM
merhaba ben blockchain wallet kullanıyorum, sizce güvenilir mi ?
newbie
December 17, 2016, 09:02:31 AM
newbie
December 13, 2016, 10:23:16 AM
Hocam blockchain.info eşleştirme ve import olayını açarmısın biraz, yazıyı okuduktan sonra her yeri aradım bir şey bulamadım bu konuda, electrum kurdum herşey hazır ,ayarlardan da bu "online block explorer" yazan yeri Blockchain seçtim fakat nasıl yapılır, hangi yolu izlemeliyiz.

senin için adım adım anlatayım.

electrum u donwload edip kurdum.

http://i.imgur.com/g2AL9Ly.png

http://i.imgur.com/4llqkWA.png

http://i.imgur.com/SovH2Y6.png
http://i.imgur.com/FuXO4I4.png

http://i.imgur.com/QRxq6aU.png

bu adımda cüdan dan gizli anahtar ı export ediyorsun.

kendi bitcoin adresine karşılık gelen private key i alıyorsun.

http://i.imgur.com/oqoVEVl.png

burdan sonrası artık elindeki private key i blockchain.info ya gömme.

git siteye üye ol.

akabinde ekranlar türkçe zaten.

Ayarlar / Adresler / EKLE diyorsun bir pop up açıyor.

buraya private key ini yapıştırıyorsun. kapat a basıyorsun.

http://i.imgur.com/Tvq9n6v.png

Hocam çok sağolasınız bayağı yardımı oldu, hallettim fakat bu adresi blockchain e eklerken hem isim hem adres hemde başka alan oluştu o alanda, kafam karıştı biraz amma sonuçta oldu gibi Cheesy
Çok Teşekkür ederim.
legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
December 13, 2016, 07:57:35 AM
elbette öyle hiçbir şeyin garantisi yok...
garanti ve güvenli olması açısından en az 3 yedek olmalı diye düşünenlerdenim. yangın olur hdd bozulur sdkart bozulur usb disk bozulur her şey olabilir...
cevabınıdan anladığım kadarıyla hacklenme durumunda cüzdandaki coinler gider...

Bitcoin'i biriktirme eğilimde olan kullanıcılar genelde şu şekilde çalışıyorlar :
en az iki bitcoin adresleri oluyor. birincisini paper wallet olarak basıp kenara kaldırıyorlar.
ikinciyi ise aktif kullanıyorlar. misal admın 10 bitcoin'i var bunun 2 si ile borsalarda alsat vs gibi şeyler yapıyor 8 ini ise uzun vadeli saklıyor.
bu durumda papwer wallet da 8 btc hep duruken diğerini aktif kullanyorlar. şansı yaver gitti 2 bitcoin'i borsada katladı 4 bitcoin yaptı. hemen 2 sini yüklük olarak kullandığı cüzdana gönderiyor. yine 2 Bitcoin ile hayata devam ediyor.

öncelikle ne yapmak istediğinize karar vermeniz lazım.
sr. member
Activity: 419
Merit: 255
December 13, 2016, 07:39:21 AM

online cüzdanların hacklenme gibi sıkıntıları var diye  pcye cüzdan kurup coinlerin orada saklanması tavsiye ediliyor bu şekilde blockchain.info ile webden erişimde bu türlü hacklenme site kapanma gibi bir durumda sıkıntı olmuyor mu?
site kapanmada sıkıntı olmazda hacklenme durumunda ne olur.

senin bilgisayarına trojan bulaştırma olasılığın, 8 milyon kullanıcıya hizmet veren blockchain.info nun hacklenme olasılığından fazladır diye düşünüyorum. Smiley ama tabi ki hepsi kul yapısı. bilgisayarında tutmakta fayda var.

elbette öyle hiçbir şeyin garantisi yok...
garanti ve güvenli olması açısından en az 3 yedek olmalı diye düşünenlerdenim. yangın olur hdd bozulur sdkart bozulur usb disk bozulur her şey olabilir...
cevabınıdan anladığım kadarıyla hacklenme durumunda cüzdandaki coinler gider...
legendary
December 13, 2016, 07:09:47 AM

online cüzdanların hacklenme gibi sıkıntıları var diye  pcye cüzdan kurup coinlerin orada saklanması tavsiye ediliyor bu şekilde blockchain.info ile webden erişimde bu türlü hacklenme site kapanma gibi bir durumda sıkıntı olmuyor mu?

senin bilgisayarına trojan bulaştırma olasılığın, 8 milyon kullanıcıya hizmet veren blockchain.info nun hacklenme olasılığından fazladır diye düşünüyorum. Smiley ama tabi ki hepsi kul yapısı. bilgisayarında tutmakta fayda var.
sr. member
December 13, 2016, 07:01:31 AM

legendary
December 13, 2016, 06:43:32 AM
Hocam blockchain.info eşleştirme ve import olayını açarmısın biraz, yazıyı okuduktan sonra her yeri aradım bir şey bulamadım bu konuda, electrum kurdum herşey hazır ,ayarlardan da bu "online block explorer" yazan yeri Blockchain seçtim fakat nasıl yapılır, hangi yolu izlemeliyiz.

senin için adım adım anlatayım.

electrum u donwload edip kurdum.

bu adımda cüdan dan gizli anahtar ı export ediyorsun.

kendi bitcoin adresine karşılık gelen private key i alıyorsun.

git siteye üye ol.

akabinde ekranlar türkçe zaten.

Ayarlar / Adresler / EKLE diyorsun bir pop up açıyor.

buraya private key ini yapıştırıyorsun. kapat a basıyorsun.

newbie
December 13, 2016, 03:36:15 AM
hiçbirine üye olma.
electrum.org buradan indir kullan
"%appdata%/electrum " klasörünü de yedekle.

bu electrum pek cici bir şey hakikaten. tavsiye ederim.
hatta şöyle de yapabilirsin. aslında cüzdanın bir private key den ibaret.
yani btc ler aslında defteri kebir üzerinde duruyor.
electrum u ilk kurduğunda bir seed üreteceksin bunları sakla.
sonra blockchain.info da da bir adres oluştur. akabinde elindeki bilgilerle kendi btc adresini de oraya import et. Smiley
böylece cüzdanına hem web arayüzünden erişirsin. hem pc'den erişirsin.

newbie
December 12, 2016, 03:54:08 PM
hiçbirine üye olma.

S.a
Arkadaşlar peki bu electrum sitesi kapandığında biz lokalde tuttuğumuz program ve keyi nasıl kullanırız ? veya bir hükmü kalırmı, veya mevcut bize üretilen key şayet kopyalamışsak istediğimiz başka bir yerde kullanabilirmiyiz ?
yoksa electrum.org kapanırsa paramız, hesabımız, herşeyimiz uçarmı ?

İster electrum kullan ister başka bir cüzdan yazılımı. hiç bir önemi yok. Bu noktada saklaman gereken tek bir şey var. oda private key'in.
private key elinde olduktan sonra herhangi bir cüzdan yazılıma import edip btclerini görebilirsin.

Aydınlatıcı oldu, Teşekkür ederim hocam.
Zz
legendary
December 12, 2016, 01:02:14 PM
hiçbirine üye olma.

S.a
Arkadaşlar peki bu electrum sitesi kapandığında biz lokalde tuttuğumuz program ve keyi nasıl kullanırız ? veya bir hükmü kalırmı, veya mevcut bize üretilen key şayet kopyalamışsak istediğimiz başka bir yerde kullanabilirmiyiz ?

İster electrum kullan ister başka bir cüzdan yazılımı. hiç bir önemi yok. Bu noktada saklaman gereken tek bir şey var. oda private key'in.
private key elinde olduktan sonra herhangi bir cüzdan yazılıma import edip btclerini görebilirsin.
newbie
December 12, 2016, 07:29:54 AM
hiçbirine üye olma.

S.a
sr. member
December 12, 2016, 04:14:01 AM
burdan bende sorayım bu jaxx.io daki jaxx wallet nasıldır kullanılabilirlik güvenlik açısından diğerlerine kıyasla bir fark varmıdır tercih edilebilir mi...
bu cüzdanda btc,eth,zec dahil bir çok cüzdan barındırıyor olması açısından tercih edilebilir mi?..
full member
Activity: 128
Merit: 100
December 11, 2016, 06:13:34 PM
Ben araştırmam sonucunda sorduğum soru "bir çok kişi bu şekilde yapıyor siz de yapıyor musunuz ne düşünüyorsunuz. Gerçekten gerekli mi" anlamındaydı.

Sorunuza cevabım:
Bana göre hiçte gerekli değil. Ben böyle yapmıyorum. Bu bir çok kişiler niye böyle yapıyorlar onuda anlamış değilim. Smiley

http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html adresinde ise yapılan şu

yan yana iki bilgisayar söz konusu bir kereye mahsus iki bilgisayarı da intenet e bağlıyorsunuz. sync ediyorsunuz.
1. bilgisayarda bir bitcoin adresi üretiyorsunuz. akabinde internet'den koparıyorsunuz.
2. bilgisayarda ki electrum'a birinci bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini watching-only olarak ekliyorsunuz.
artık ofline durumda private key i ile tamamen korunaklı durumda bir bilgisayarınız var.

sonrası ise biraz daha karışık. şöyle açıklayayım;
internet e bağlı olan watching-only durumdaki electrumda bir imzasız bir transaction dosyası hazırlıyorsunuz.
bunu usb ye kopyalayıp ofline durumdaki makinede imzalıyorsunuz. sonra geri ağa bağlı olan makineye usb yi talıp imzalı transection file ı veriyorsunuz oda bitcoin ağına anonsluyor.

Evet anlattığınız detayları biliyorum ama sizden farklı olarak 1. bilgisayarı internete bağlamamıza gerek yok. bir şekilde electrumu kurarsınız ve offline iken size hesap ve adreslerinizi oluşturacaktır. Ben mi yanlış biliyorum?
Zz
legendary
December 11, 2016, 04:42:25 PM
Ben araştırmam sonucunda sorduğum soru "bir çok kişi bu şekilde yapıyor siz de yapıyor musunuz ne düşünüyorsunuz. Gerçekten gerekli mi" anlamındaydı.

Sorunuza cevabım:
Bana göre hiçte gerekli değil. Ben böyle yapmıyorum. Bu bir çok kişiler niye böyle yapıyorlar onuda anlamış değilim. Smiley

http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html adresinde ise yapılan şu

yan yana iki bilgisayar söz konusu bir kereye mahsus iki bilgisayarı da intenet e bağlıyorsunuz. sync ediyorsunuz.
1. bilgisayarda bir bitcoin adresi üretiyorsunuz. akabinde internet'den koparıyorsunuz.
2. bilgisayarda ki electrum'a birinci bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini watching-only olarak ekliyorsunuz.
artık ofline durumda private key i ile tamamen korunaklı durumda bir bilgisayarınız var.

sonrası ise biraz daha karışık. şöyle açıklayayım;
internet e bağlı olan watching-only durumdaki electrumda bir imzasız bir transaction dosyası hazırlıyorsunuz.
bunu usb ye kopyalayıp ofline durumdaki makinede imzalıyorsunuz. sonra geri ağa bağlı olan makineye usb yi talıp imzalı transection file ı veriyorsunuz oda bitcoin ağına anonsluyor.
Pages:
Jump to: