Pages:
Author

Topic: Bitcoin ile alışveriş - page 2. (Read 7148 times)

member
Activity: 70
Merit: 10
Bitcoin Ticaretcisi - Bitcoin Madenciliği
March 07, 2017, 03:37:25 PM
Steamde BTC kullanılsada cüzdan yüklemesinde BTC iadesi alamıyoruz yani önermem pekde CSGO almıştım fakat iade edemiyorum steam cüzdan bakiyesi olarak geliyor oda bir işime yaramaz sizce btc iadesi neden yapılmıyor
full member
Activity: 182
Merit: 100
★PlayAmo.com★
February 27, 2017, 07:46:51 AM
Bitcoini ülke olarak kabullenmemiz zaman alıcak.Amma değer bence sonunda kazanan ekonomi olucak. Wink
sr. member
Activity: 490
Merit: 250
February 17, 2017, 06:04:33 AM
Bende hosting firmasi ariyorum, reseller alacagim, tabiki de yurtdisi lokasyonlu olmasi gerkiyor, bitcoin kabul eden host varmidir?
sr. member
Activity: 448
February 09, 2017, 05:11:54 PM
Acele etmeyin arkadaşlar. Biz daha demokratik bir toplum olabildik mi, olamadık mı onu oylayacağız. Siz bitcoin ile alış verişten bahsediyorsunuz. Hele bir karar verelim, demokrasi mi sultanlık mı, sonra bitcoine de sıra gelecek =)
sr. member
Activity: 994
Merit: 391
February 08, 2017, 05:48:06 PM
Henüz çok erken. Çok erken olması da bizler için iyi bir şey aslında. Ben henüz istediğim rezervi yakalayamadım ki küçük ölçekli bir yatırımcıyım. Henüz erken olmasını sağlayan ise büyük yatırımcı. O bile istediği rezervi yakalayamamışken bizdeki bu acele niye?
Yoruma aynen katılıyorum. Şu an çok fazla tanınmıyor olması aslında bizim en büyük avantajımız. Zaten herkes tarafından tanınıp blindiğinde fiyatı şuankinden çok farklı olacak. Tabi benim sözüm bitcoin üzerinden yatırım yapmak isteyenler için. Demek istediğim artan popülarite ile beraber talep artacak, artan talep, fiyatıda yükseltecek. Bu talep oluşmadan ne kadar toplarsak o kadar iyi.
sr. member
Activity: 490
February 08, 2017, 03:03:53 PM
Türkiyede Bitcoin ile alışveriş'in yaygınlaşması bir yana bitçoine aşina bir toplum olmamız çok zor, bu kadar komplocu bir toplum olmuşuz ki bitçoinden şüphelenmemeleri için hiç bir sebep yok
member
Activity: 76
Merit: 10
February 07, 2017, 06:42:35 PM
Ülkemizde kulanımının yaygınlaşmasına neredeyse imkansız gözüyle bakıyorum dünya çapında da bir yere kadar kullanım alanı bulacaktır diye düşünmekteyim.

Venezuela, Hindistan vs gibi ulkeler ekonomileri battikca ve devlet adamin parasina el koymaya baslayinca yayginlasti. Bizde is hala oraya gelmedi diye boyle "seckin" kisiler bilip kullaniyor. Ben mayis civari BTCte goz attigimda (Paypal'in kapanmasi ile) bayagi sastim. Cunku 2009'da bu dolandirma vsdir dedim ve bir daha bakmadim. Mayista BTCnin fiyati 400 dolar civariydi ve ulkeminzin su halini dusunursek BTC altin degerinde su an. Cumhuriyet altinink kadar, hatta ondanda degerli.

Kime anlattiysam anlamadilar, neden bunla ugrasiyorsun dediler ve dolara vsye bakmaya devam ettiler. Bu bizim kurtulusumuz diyorum ama donleyen yok...
hero member
Activity: 896
Merit: 519
February 07, 2017, 11:00:39 AM
Ülkemizde kulanımının yaygınlaşmasına neredeyse imkansız gözüyle bakıyorum dünya çapında da bir yere kadar kullanım alanı bulacaktır diye düşünmekteyim.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
February 04, 2017, 08:01:25 PM
Henüz çok erken. Çok erken olması da bizler için iyi bir şey aslında. Ben henüz istediğim rezervi yakalayamadım ki küçük ölçekli bir yatırımcıyım. Henüz erken olmasını sağlayan ise büyük yatırımcı. O bile istediği rezervi yakalayamamışken bizdeki bu acele niye?
hero member
Activity: 698
Merit: 506
February 03, 2017, 10:50:52 AM
bitcoini kime anlattıysam ikna edemedim zamanla fiyattaki yükselişleri kendi gözleriyle görünce ikna oldular. Smiley bizim insanımız böyle maalesef. bir yandan onlarda haklı her gün yeni bir dolandırıcılık çeşidi  ortaya çıkıyor Smiley
hero member
Activity: 756
Merit: 541
January 07, 2017, 04:36:37 AM
ya milletin BTCi ponzilere giriş için tanıması ne kadar acı. biri patlıyor adamın başı yanıyor sonra BTCi duyunca biliyorum piramit, ponzi o diyor. hiç yok mu aramızda gittigidiyorun, sahibindenin, hepsiburadanın, sanalpazarın yok mu bir babayiğit abi şöle bi sistem var onu sizde kullansanıza diye anlatabilecek? ya da ne bileyim gidip en azından sunum yapabilecek? bir babayiğit aranıyor.

Bitcoin paradır ve herkes parasını istediği gibi kullanabilir. Eğer Bitcoiniyle ponziye girmişse bu kendi salaklığıdır kendisi parası yenen enayidir. Titanlar Türk Lirası ile para toplarken bir kişi çıkıp Türk Lirası ponzidir dedi mi? Bırakın kendi cahilliklerinde boğulsunlar.

Merhaba;

Ben ki BTC'den SCI dizisi ile haberdar olmuşken reklam kısmının zor olduğunu düşünüyorum. Epay siteleri seve seve girecekler bu işe. Asıl çözüm  kredi kartına muadil olarak bu sistemi geliştirmek olur sanırım.

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
January 06, 2017, 05:01:24 PM
ya milletin BTCi ponzilere giriş için tanıması ne kadar acı. biri patlıyor adamın başı yanıyor sonra BTCi duyunca biliyorum piramit, ponzi o diyor. hiç yok mu aramızda gittigidiyorun, sahibindenin, hepsiburadanın, sanalpazarın yok mu bir babayiğit abi şöle bi sistem var onu sizde kullansanıza diye anlatabilecek? ya da ne bileyim gidip en azından sunum yapabilecek? bir babayiğit aranıyor.

Bitcoin paradır ve herkes parasını istediği gibi kullanabilir. Eğer Bitcoiniyle ponziye girmişse bu kendi salaklığıdır kendisi parası yenen enayidir. Titanlar Türk Lirası ile para toplarken bir kişi çıkıp Türk Lirası ponzidir dedi mi? Bırakın kendi cahilliklerinde boğulsunlar.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
January 05, 2017, 03:59:43 PM
sr. member
Activity: 392
January 05, 2017, 03:08:33 AM
Türkiye de öncelikle bu işleri en kolay adapte olabilecek şirketler tabiki e-ticaret sektörü. hepsiburada, gittigidiyor ve tatil için rezervasyon sistemi oluşturan kurumsal şirketlerle, bilet satışı yapan firmalar. zamanla olacak bir konu daha devlet o noktaya gelmedi. şu an için daha ciddi sorunlar var.. pat diye ortaya atılacak bir sistem değil. kullanılmaya başlarsa devlet gerekli olan tüm güvenlik tedbirleri almakla yükümlü.
Türkiye için daha erken diyorum..
hero member
Activity: 882
Merit: 507
December 30, 2016, 08:41:24 AM
Bitcoin ile alışverişin yaygınlaşması için tanınmasından çok daha çok öğretilmesi lazım daha bitcoini bilmeyen bir çok insan var. En kısa yoldan bitcoin sorunca deepwebmi diyen kişiler var kısaca reklamının yapılması lazım buda biraz'da çevremize bu işi öğretmekle olur kısaca herkese bitcoini yavaş ve ağırdan öğretmekle.

Steam bitcoin kabul ediyor bunu biliyoruz. Ayrıca mağazalara bu konu hakkında gittiğimiz halde bu işi söylemek lazım acaba kaç kişi bu konu hakkında bir çalışma yaptı ben genelde her mağazaya gittiğimde bunu söylüyorum.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
December 30, 2016, 05:51:18 AM
Piyasayı ve haberleri takip etmiyorsanız bu sizin sorununuz, zira Steam'in bu atılımı yılın en çok konuşulan konularından biriydi. Dandirik Vatan ve Teknosa'yı dünya lideri Steam ile karşılaştırmak komik olmuş. Bahsettiğiniz yerel firmalar Bitpay ile çalışırlarsa Bitcoin ile ödeme alabilirler.

Steam büyük olaydı ama artık daha da büyükleri lazım.

Steam Valve Corporation'a ait bir birim ve Valve Corporation un 2.5 milyar dolar oz sermayesi var. Daha ne kadar buyuk olacakti ? Vestelin asagi yukari oz sermayesi 500 Milyon dolar.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
December 30, 2016, 05:38:59 AM
Bitcoinin Turkiyede bilinirliginin olmamasi, firmalarin tanimamasi demek bitcoin bilinmiyor demek degil.
Bugun dunyanin bir cok yerinde yalnizca bitcoin ile yasayabilirsiniz, ucak biletinden otel rezervasyonuna, sokaktaki sosisciden araba kiralamaya, Microsoft'tan Dell'e  dev firmalar zaten bitcoin kabul ediyor ve kisa sure sonra etmeye baslayacak. Android Pay icin Api hazir ve bazi 3. parti firmalar uzerinde calisiyor, yakinda dolayli olarak google da bir sekilde bitcoine bulasmis olacak.

https://99bitcoins.com/who-accepts-bitcoins-payment-companies-stores-take-bitcoins/
hero member
Activity: 854
Merit: 500
December 29, 2016, 04:06:41 AM
Bitcoin bence yeri şekilde gelişiyor bundan daha hızlı gelişirse hızlı giden atın...  Seyrek düşer misali olur bence. Yapılabilecek en iyi şekilde ilerliyor BTCTurk un kapatılması kötü oldu ama doğrudur.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
December 28, 2016, 09:54:00 PM
Piyasayı ve haberleri takip etmiyorsanız bu sizin sorununuz, zira Steam'in bu atılımı yılın en çok konuşulan konularından biriydi. Dandirik Vatan ve Teknosa'yı dünya lideri Steam ile karşılaştırmak komik olmuş. Bahsettiğiniz yerel firmalar Bitpay ile çalışırlarsa Bitcoin ile ödeme alabilirler.

Steam büyük olaydı ama artık daha da büyükleri lazım.
legendary
Activity: 1860
Merit: 1015
December 26, 2016, 01:49:53 PM
Pages:
Jump to: