Pages:
Author

Topic: Bitcoin Liberland in resmi parası olabilir mi? - page 2. (Read 4564 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
Başvuru yapan var mı?  Cheesy
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Hiç bir anlam ifade etmeyen spekülasyon.
Bölge halkı hakkında en ufak bir açıklama dahi yok, kişilerin teknoloji okur yazarlığı oranı belli değil, hemen "oo bunlar yeni ülke olmuş hadi hemen bitcoinle ilişkilendirelim". Şu spekülasyonların bittiği gün bitcoin için "olmuş" denilebilir ancak.

Bunun spekülasyon olduğunu sanmıyorum. 7 km karelik yeni bir ülkenin bitcoini kabul etmesi bitcoine çok bişey kazandırmaz. Ayrıca bitcoin konusu liberland'ın forumuna üye olmuş kişiler arasında konuşulan bir konu. Konu liberalizm olunca bitcoinin konuşulması kaçınılmaz elbette.
sr. member
Activity: 294
Merit: 250
Hiç bir anlam ifade etmeyen spekülasyon.
Bölge halkı hakkında en ufak bir açıklama dahi yok, kişilerin teknoloji okur yazarlığı oranı belli değil, hemen "oo bunlar yeni ülke olmuş hadi hemen bitcoinle ilişkilendirelim". Şu spekülasyonların bittiği gün bitcoin için "olmuş" denilebilir ancak.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
 Bitcoin resmi olarak kabul edilemeyecek kadar hareketli bir para birimi ama belki kullanılması teşvik edilebilir. Belkide hiçbir resmi para seçilmez isteyen istediğini kullanır. İsminden zaten liberal bir akım olduğu belli. Belkide bir ütopya kurmaya çalışıyorlardır.
full member
Activity: 364
Merit: 100
Bende haberlerde gördüm inceliyordum şimdi Cheesy İlginç bir devletcik daha kurulmuş oldu. Muhtemelen bitcoini para birimi olarak kabul eder başkan Cheesy
hero member
Activity: 519
Merit: 509
Hırvatistan ve Sırbistan sınırları arasında 7 km2 lik tarafsız toprak üzerinde Liberland adında yeni bir devlet kuruldu. Henüz duymayanlar için basında çıkan haberlerden bazııları:

http://t24.com.tr/haber/avrupada-yeni-bir-devlet-kuruldu-liberland,293653

Tabii ki ilk akla gelen bu devletin resmi para biriminin bitcoin olma ihtimali. Liberland'ın forum sayfasında ilk açılan başlık da bu konuda:

http://liberland.org/en/forum/?threadID=1615349180552d9bd2eb58c

Forumun diğer bölümlerindeki Türkçe başlıklara bakılırsa 7km2 nin çoğunu ilk günden vatandaşlık başvurusunda bulunan Türkler dolduracak gibi Smiley

Pages:
Jump to: