Pages:
Author

Topic: Bitcoin mantığı üzerine sorular - page 2. (Read 3215 times)

legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
February 14, 2016, 08:23:44 AM

bitcoindeki arz belli dir şuan için 10 dk da 25 btc, şartlar herkes için eşittir, sende farmını kurup kazabilirsin , bunun önünde engel yoktur.

İşte ben de tam olarak bunu sormaya çalışıyodum. Yani o farm gibi çalışan yerleri geçtim, sağlam cihazlarla binlerce işlem gücüyle mining yapan adamla ben nasıl eşit şarttayım ? benim aylarca uğraşarak kazanacağım miktarı adamlar çok daha çabuk kazanmıyor mu ?

Anlaşılması zor bir soru olmuş. Ağın gücünün belli ülkelerde fazla olması Bitcoini merkezi yapmaz.

Buradaki merkezlerin yerine poollarda sağlam işlem gücüyle kasan adamları koyduğumuz zaman aradaki fark ne onu soruyorum zaten, tek bir merkezden basılamayacağını biliyorum.

Teşekkürler cevaplar için.
O işi yapanlar da seninle aynı başladı. Ellerinde bir şey yoktu. Zamanla, yatırımla, ar ge'yle yaptılar bu işi. Öyle havadan gelmedi, gökten zembille inmedi onlara bu bilgiler, asicler...
newbie
Activity: 41
Merit: 0
February 14, 2016, 08:13:56 AM

bitcoindeki arz belli dir şuan için 10 dk da 25 btc, şartlar herkes için eşittir, sende farmını kurup kazabilirsin , bunun önünde engel yoktur.

İşte ben de tam olarak bunu sormaya çalışıyodum. Yani o farm gibi çalışan yerleri geçtim, sağlam cihazlarla binlerce işlem gücüyle mining yapan adamla ben nasıl eşit şarttayım ? benim aylarca uğraşarak kazanacağım miktarı adamlar çok daha çabuk kazanmıyor mu ?

Anlaşılması zor bir soru olmuş. Ağın gücünün belli ülkelerde fazla olması Bitcoini merkezi yapmaz.

Buradaki merkezlerin yerine poollarda sağlam işlem gücüyle kasan adamları koyduğumuz zaman aradaki fark ne onu soruyorum zaten, tek bir merkezden basılamayacağını biliyorum.

Teşekkürler cevaplar için.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
February 14, 2016, 07:55:17 AM
Anlaşılması zor bir soru olmuş. Ağın gücünün belli ülkelerde fazla olması Bitcoini merkezi yapmaz. Sonuçta serbest piyasa. İsteyen istediği kadar cihaz alır çalıştırır. Ne kadar çok rekabet okadar çok ağı güçlendirir.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
February 14, 2016, 07:52:02 AM
devlet arzı kafasına göre belirleyebilir, tek maliyeti kağıt mürekkep ve işçilik olur.aynı zamanda tekeldir. sen para basarsan kalpazanlık olur içeri ayar. amerika merkez bankası isterse milyarlarca dolar para basıp piyasaya sürebilir, ki bunu yaptıda
newbie
Activity: 41
Merit: 0
February 14, 2016, 07:42:07 AM
  Arkadaşlar merhaba, yeni yeni bitcoin üzerine yazılar okuyorum ve anlamaya çalışıyorum. Forumda Bitcoin nedir temalı bir yazı okuyorum ama aklıma takılan bazı şeyler var. Bahsi geçen yazıda bir iki mining poolun madencilerin %50'den fazlasını kontrol ettiğini yazıyordu.

Bitcoin, çıkış amacı itibariyle devletlerden bağımsız ve herhangi bir merkezi yer tarafından üretilemeyecek ( darphane vs. ) şekilde tasarlandı fakat youtube gibi yerlerde bile gerek çin'de gerek birleşik devletler'de ki farmları görüyoruz. Adamlar fabrika gibi çalışıyor. Hadi bu adamların bir pool'a dahil olmadığını düşünelim, poolların içinde inanılmaz işlem gücüyle mining yapan kişiler var.

Ben bu adamlarla rekabetin bir devletle rekabetten farkını anlayamadım. Sen 1 lira kazanırken adam 5 lira kazanıyor. Bu tabii ki algoritmayı çözen asiclerin veya diğer coinler için gpuların cpuların vs. işlem gücüne bağlı yani onların daha fazla algoritma çözmesi normal ama dediğim gibi bunun devletle rekabetten farkı ne ?

Pages:
Jump to: