Pages:
Author

Topic: Bitcoin Novčanici - page 5. (Read 1626 times)

legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
July 02, 2020, 07:33:08 AM
#18
Baš mezanima kako će novi Electrum 4.0 izgledati.
Sada je već izašla Electrum 4.0 beta verzija.
Čini se da nema nikakvih unapredjenja sučelja, već je samo dodato sve potrebno za LN.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
July 02, 2020, 07:29:12 AM
#17
Dobra kombinacija je Ledger+Electrum, i tako se ne mora koristiti njihova LedgerLive aplikacija.
I meni je to puno bolje i efikasnije od Ledger Live-a. Zapravo u životu nisam nijednom preko Ledger Live slao Bitcoin. Uvijek za to koristim Electrum. Odaberem sam koje inpute želim potrošiti i kako. Ledger Live otvaram kod generiranja novih adresa. Mada to isto mogu učiniti i kroz Electrum sučelje ali navika je čudo. Baš me zanima kako će novi Electrum 4.0 izgledati.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
July 02, 2020, 06:33:15 AM
#16
Stranica je ažurirana.

Novčanici mog izbora su:

- Electrum (desktop/mobile)
- Ledger (hardverski)
- Samourai (privatnost/mobile)

Dobra kombinacija je Ledger+Electrum, i tako se ne mora koristiti njihova LedgerLive aplikacija.

hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 10:06:50 AM
#15
Opet kažem, tema je BITCOIN NOVČANICI,  
a ne kako zaraditi kamatu sa bitcoinom, staking  ili kako kupiti lažni KYC identitet za 5$ Smiley

Najbitnija stvar za novčanik je sigurnost  i da ja imam privatni ključ a ne neka nova blockchain banka.


Pa zato i velim, pocni navoditi pro's ili con's svakog od njih, inace nema smisla ova tema. Mogo si ju samo nazvati "lista btc walleta" i lockati.
Ovako ako imas prednosti i nedostatke svakog od njih, netko tko cita moze doci do zakljucka sto mu najvise odgovara
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
July 01, 2020, 09:55:53 AM
#14
Opet kažem, tema je BITCOIN NOVČANICI,  
a ne kako zaraditi kamatu sa bitcoinom, staking  ili kako kupiti lažni KYC identitet za 5$ Smiley

Najbitnija stvar za novčanik je sigurnost  i da ja imam privatni ključ a ne neka nova blockchain banka.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 08:58:12 AM
#13
To i nije neka prednost.
Šalješ svoj Bitcoin nekom drugom i više nemaš nikakvu kontrolu nad njim, a za to dobiješ par % godišnje...
Uz to si im poslao i sve svoje informacije i KYC, ali tebe boli dupe za to Smiley
https://support.blockchain.com/hc/en-us/articles/360043692872-How-to-open-an-Interest-Account

A jebiga, vecina staking i savings opcija je takva, da se tvoji coini/tokeni nekamo salju te se s njima "vrti". Izuzev coinova koji imaju lokalne staking mogucnosti, gdje pak moras imat upaljen komp 24/7 ili vps.
No u tom slucaju vjerujes instituciji koja ti to pruza, u ovom slucaju blockchain.com (koristim ga od kraja 2013. godine, bez i jednog problema. Tada je jos bio samo blockchain.info). Ne stejkas na raznim HYIPmilkerima i inim ponzijima koji obecavaju 1% dnevno i taj crap

A sto se tice KYCa, to je zbilja smjesno danas nazivati manom, pogotovo sto za $5 mogu biti saudijski princ na papiru, ili mayanski shaman. Ima cijelo trziste gdje se kupuju podaci za sitne pare, i dobijes sve od scana putovnice, do selfia i izvatka iz banke sa adresom.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
July 01, 2020, 08:31:48 AM
#12
Ajde onda da prosirimo temu, mogao bi dodati uz svaki pro's i con's.
Recimo kazes web wallet tipa blockchain.com nije siguran, no mozes dodati da ima svoj mobile app, i da nudi mogucnost stejkanja BTC-a sa ROI oko 4%pa malo jače
To i nije neka prednost.
Šalješ svoj Bitcoin nekom drugom i više nemaš nikakvu kontrolu nad njim, a za to dobiješ par % godišnje...
Uz to si im poslao i sve svoje informacije i KYC, ali tebe boli dupe za to Smiley
https://support.blockchain.com/hc/en-us/articles/360043692872-How-to-open-an-Interest-Account
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 08:20:19 AM
#11
Tema je BITCOIN NOVČANICI za one koji ne znaju   Grin

Molim vas držite se teme, da je ne bi zaključavao ili koristio druge metode.

Potato tomato Cheesy

Ajde onda da prosirimo temu, mogao bi dodati uz svaki pro's i con's.
Recimo kazes web wallet tipa blockchain.com nije siguran, no mozes dodati da ima svoj mobile app, i da nudi mogucnost stejkanja BTC-a sa ROI oko 4%pa malo jače
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
July 01, 2020, 07:45:24 AM
#10
Tema je BITCOIN NOVČANICI za one koji ne znaju   Grin

Molim vas držite se teme, da je ne bi zaključavao ili koristio druge metode.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 01, 2020, 07:38:33 AM
#9

Pocele su unazad 6 mjeseci sirit se glasine da nisu bas likvidni, te sam nacuo od par poznanika da su im accounte blockali. Pa sam preventivno povukao sve sto sam mogao na ledger i na binance. Imam jos neku sicu gore, $100-$200 dolara u nekim coinovima kojih nema na binance, pa ih tamo drzim.


hvala za info, budem preventivno uradio isto, bolje je spreciti, nego posle razmisljati
inace mi je Bittrex prva menjacnica na kojoj sam otvorio racun i trgovao, pa mi je zao ako bude propala, a jos na coinpaprika je jedna od retkih za koju stoji regulated
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 07:31:08 AM
#8

i donedavno Bittrex

zasto Bittrex, da li se desilo nesto u sta nisam upucen?
i ja koristim sve navedene tipove novcanika, a obzirom da na dnevnom nivou najvise koristim ETH i ERC-20 tokene, najvise koristim metamask na racunaru, mada i neke aplikacije, tipa fortmatic, prvenstveno za footbattle

jedino sto ne koristim uopste su novcanici na mobilnom

Pocele su unazad 6 mjeseci sirit se glasine da nisu bas likvidni, te sam nacuo od par poznanika da su im accounte blockali. Pa sam preventivno povukao sve sto sam mogao na ledger i na binance. Imam jos neku sicu gore, $100-$200 dolara u nekim coinovima kojih nema na binance, pa ih tamo drzim.

A mobilni novcanici, meni su donedavno jako trebali. Imao sam neki deal sa OTC preprodavanjem, pa mi je kroz hotwallet dnevno znalo i 10 ETH doci i otic. Bilo je izmedju 10 i 30 transakcija dnevno, pa sam htio da mogu u svakom trenu doc do novaca. Sada kad se to malo primirilo, vecinu ETH-a sam ipak pohranio na sigurno, no uvijek imam nesto odmah dostupno uza sebe ako treba unovcit za cash, il neku kurabu platit nabrzaka.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 01, 2020, 07:20:15 AM
#7

i donedavno Bittrex

zasto Bittrex, da li se desilo nesto u sta nisam upucen?
i ja koristim sve navedene tipove novcanika, a obzirom da na dnevnom nivou najvise koristim ETH i ERC-20 tokene, najvise koristim metamask na racunaru, mada i neke aplikacije, tipa fortmatic, prvenstveno za footbattle

jedino sto ne koristim uopste su novcanici na mobilnom
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 06:31:23 AM
#6
Koristim skoro sve od pomenutih opcija za različite potrebe. Izuzev web novčanika. Ono što mi ima vrijednost je na hardware novčaniku. Neki od coina su u svojim core walletima a ima neke siće i na mjenačnicama. Vrijednost toga na mjenačnicama je tako mala da se ne isplati povlačiti. Ili nema dovoljno da bi se povukla sredstva, ili je ispod minimuma potrebnog da se uradi trade za BTC/ETH/USDT.

Slazem se da su mjenjacnice najgore moguce mjesto za drzanje coina, no ipak mislim da Binance (i donedavno Bittrex) su iznimke. Preko 2 godine mi na Binance stoji vise od 1 BTC u raznim vrijednim altovima (eth, ada, link) pa i sam BTC, i mogu reci da unatoc 2-3 velika pokusaja hackanja koji su dozivjeli, nije mi niti jedan cent nestao. Ovo nije nagovor ekipi "drzite na exchangeu", ne, daleko od toga, samo mislim da nije isto usporedjivat Binance sa nekim noname exchangeovima tipa p2pbb ili exmarkets, i tako nesto.

Disclaimer: Drzao sam te coinove/tokene na Binance jer mi se cinio sigurniji od raznih novcanika tada, a pogovo kad imas nesto tipa RVN koji ima svoj chain, onda mi je bolje tamo da nemoram instalirati kod sebe sranja.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
July 01, 2020, 05:29:46 AM
#5
Koristim skoro sve od pomenutih opcija za različite potrebe. Izuzev web novčanika. Ono što mi ima vrijednost je na hardware novčaniku. Neki od coina su u svojim core walletima a ima neke siće i na mjenačnicama. Vrijednost toga na mjenačnicama je tako mala da se ne isplati povlačiti. Ili nema dovoljno da bi se povukla sredstva, ili je ispod minimuma potrebnog da se uradi trade za BTC/ETH/USDT.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2020, 03:39:43 AM
#4
Trenutacno imam Ledger Nano X koji sluzi kao cold storage za btc i eth, te stejkam TRX tamo

A za hot wallete koristim:
- MEW (web)
- Blockchain.com (na mobu)
- Coinbase wallet (na mobu)
- Crypto.com wallet (na mobu)
- Binance Cheesy
- Bittrex Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
July 01, 2020, 02:29:33 AM
#3
Koji je vaš omiljeni bitcoin novčanik?

Ja BTC imam samo na Ledgeru jer s njime ništa ne radim nego isključivo long hodl. Osim Ledgera imam i Electrum ali samo zato jer sam s njim potpisao poruku kojom sam ovdje na forumu stejkao svoju adresu pa ga moram imati. U to vrijeme još nisam imao Ledger jer da jesam, naravno da bi na njemu to napravio.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
July 01, 2020, 01:50:56 AM
#2
~
Koji je vaš omiljeni bitcoin novčanik?

Ledger i Trust app

Ledgerove adrese koristim za long hodl, Trust app (iOS verzija) za, ajmo ih nazvati, dnevne transakcije
Definitivno moram se prisiliti otvoriti jedan offline paper wallet i prebaciti dio hodla na tu adresu, jer ipak smatram da je upravo ta vrsta novcanika najsigurnija

Razne shitare drzim na njihovim sluzbenim core walletima na jednoj linux virtualki, kad se isti pojave recimo na Ledgeru, prebacim ih
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
June 30, 2020, 06:59:15 PM
#1
Za papirni novac imamo obične novčanike, a za korištenje Bitcoina imamo kripto novčanike.
Razlika je u tome što je Bitcoin novčanik više kao banka, pa sami moramo biti odgovorni za svoj privatni ključ.
Ako nemate svoj privatni ključ, onda nemate ni svoje Bitcoine!

Vrste Bitcoin Novčanika:
------------------------------
- Papirni novčanik
- Web novčanik
- Mobilni novčanik
- Desktop novčanik
- Hardverski novčanik


Postoje takozvani 'Topli' i 'Hladni' novčanici.
Hladni (cold) nemaju konekciju na internet (hardverski, papirni).
Topli (hot)  imaju konekciju na internet (web, mobilni) i podložni su hakiranju.

Papirni novčanik je besplatan, ali nije za svakoga.
Privatni ključ i vaša Bitcoin adresa su na papiru i oflajn.

+plus: Besplatan; otporan na hakere; samo vi upravljate svojim privatnim ključem
-minus: Može se vremenom oštetiti ili izgubiti; lažne phishing stranice za generisanje; samo jedna adresa


Web novčanici (npr. blockchain.com) su najmanje sigurni i ja ih nikome ne preporučujem.
Lažne stranice izlaze svakog dana i lako možete postati žrtva phishinga.

+Plus: Jednostavan za upotrebu i za male transakcije
-Minus: najmanje sigurna metoda; rizik od virusa, hakiranja i phishinga; privatni ključ je šifrovan i nalazi se na centralnom serveru!


Mobilni novčanik::
----------------------
Electrum
BlueWallet
BRD
Mycelium
Coinomi
Samourai

+plus: Jednostavan za upotrebu u pokretu i za manje transakcije
-minus: Rizik od zlonamjernog softvera i virusa; možete izgubiti Bitcoin ako izgubite telefon


Desktop novčanik:
-----------------------
Electrum
Wasabi
Bitcoin Core
Lily

+plus: Dobar ako trgujete na računalu; sigurniji od web novčanika
-minus: Morate redovno ažurirati; rizik od virusa i hakiranja.


Hardverski novčanik::
--------------------------
Trezor *OS
Coldcard *OS
Ledger
CoolWallet
Safepal
KeepKey

Popis svih hardverskih novčanika: https://bitcointalksearch.org/topic/velika-lista-hardverski-novanici-80-5285324

+plus: vrlo siguran, imun na viruse; dobar za veće količine Bitcoina
 -minus: Najskuplja vrsta novčanika, neki imaju closed source code, firmware može imati backdoor


*OS = OpenSource software

Više o Bitcoin novčanicima:
https://en.bitcoin.it/wiki/Hardware_wallet
https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Ima još puno drugih novčanika (Exodus, Atomic, Trust, Guarda...), ali treba biti oprezan kod preuzimanja i instalacije.
Najbolje je izabrati proveren i open source novčanik.
Ažurirajte svoje novčanike samo sa službenih web stranica.
Novčanici dobri za privatnost su Samourai i Wasabi.

!!! Rezervnu kopiju privatnog ključa držite na sigurnom (papir, metal) !!!
!!! Nikome ne šaljite i ne pokazujte svoj privatni ključ !!!

NAPOMENA:
Mjenjačnica (Binance, Bittrex, Coinbase...) NIJE Bitcoin novčanik!
Vi nemate svoj privatni ključ, i lako možete postati žrtva hakiranja!


------------------------------------------
Koji je vaš omiljeni bitcoin novčanik?
Pages:
Jump to: