Pages:
Author

Topic: Bitcoin, Tesla ve Ben - page 2. (Read 220 times)

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
June 26, 2023, 03:15:30 PM
Merhabalar, bu başlığı açma amacım forumda umutsuzluğa düşmüş arkadaşların bu modlarından çıkıp öğrenmeye ve fırsatları değerlendirmeye yeniden heveslenmesini sağlamaktır.

Forumda eski olan çoğu arkadaş benim daha önce Tesla alma hedefim olduğunu biliyordur. İlk yazışım 4-5 sene önceydi sanırım. Normal koşullarda Türkiye'deki ekonomik durumu da düşünürseniz benim için ilk yazdığım zamanlarda ulaşılması zor bir hedefti. 2 sene kadar önce bu hedefe kolayca ulaşacak kadar piyasadan çıkış yapmıştım lakin Türkiye'de resmi olarak temsil edilmediği için, yurtdışından getiren aracı şirketler de uçuk fiyatlar istediği için ötelemiştim.

4 Nisan sabahı forumdan bir arkadaşla aynı anda sipariş ettik ve haziranın 2. haftası bitmeden araçlarımızı teslim aldık. Güzel tarafı şu an elimde bu hedefi koyduğum tarihtekinden daha fazla BTC, o zamanlar olmasını hayal etmeyeceğim kadar ETH ve yatırım yapıp piyasaya giriş yapmasını beklediğim onlarca startup var.

2-3 sene boyunca uykusuz gecelerin sonunda, belki reel hayattaki işimi yapmaya devam ederek asla sahip olamayacağım şeylere sahip oldum. Para mutlu olmak için çok önemli bir kriter mi derseniz değil ama istediğiniz standartlarda mutlu olabilmenizi sağlamaya yardımcı oluyor.

Geçen boğa döneminde şunu fark ettim. Bitcoin fiyatının oradan düşeceğine neredeyse emin olsam bile hepsini elden çıkarıp bitcoinsiz kalma fikri beni artık çok daha fazla yoruyor. Biriktirmeye devam ettiğim BTC'ler muhtemelen benden çocuğuma miras kalacak.

Bu piyasada zor zamanlar her zaman oldu belki diğer tüm piyasalardan daha sert. Siz hedeflerinize ulaşmak için kendinizi geliştirmeye devam edin emin olun gerisi geliyor.

Tesla'dan selamlar...

Pages:
Jump to: