Pages:
Author

Topic: Bitcoin üretmek için en hesaplı ülke hangisi? - page 2. (Read 426 times)

hero member
Activity: 784
Merit: 500
Yok ya liste yanlıştır bence ülkelerin elektrik tüketim masrafları çok yüksek gösterilmiş özellikle bazı ülkelerde resmen bitcoin'in maliyeti karşılanamıyor.. bence bu değerler doğru değil zaten tek bir elde doğru bilgi bulmak imkansız.
member
Activity: 266
Merit: 10
Paylaşılan tabloya bakılırsa Venezuela en ucuz ülkeymiş, bitcoin üretmek için. Kim kalkıp gidecek şimdi oraya üretim için. Gerçi çiftlik bankın firari sahibi urugaya onun için gitti deniyor ama listede urugayı göremedim.
sr. member
Activity: 672
Merit: 281
Şu an için en ucuz üretim yeri venezuella fakat elektrik ve güvenlik çok sıkıntılı olacaktır . En yakın ve sorunsuz belarus gibi gözüküyor .
full member
Activity: 476
Merit: 100
Bende bu işe başlamadan önce çok araştırmıştım hangi ülkede bitcoin üretimi yapılır diye, izlandayı duymuştum. Demek ki şartlar çok hızlı değişmiş, paylaşılan tabloda şuan Venezuela en ucuz üretim yeri.
member
Activity: 308
Merit: 10
Bitcoinin popüler olmaya başladığı 2017 senesi herkes en ucuz nerede üretilir diye araştırma yapıyordu ve o sene izlanda en ucuz üretim yeriydi. Fakat şimdiki habere bakılınca ukrayna gözüküyor.
sr. member
Activity: 434
Merit: 255
Presale starts on 28th of April!
En Ucuz Ülkeler ;

En pahalı ülkeler ;

newbie
Activity: 154
Merit: 0
Bitcoin üretmek için en hesaplı ülke izlandaydı fakat onlarda madencilerin elektrik ihtiyacını karşılamakta zorlandıklarını açıklamıştı. Madenciler yüzünden şehrin ihtiyacını gideremiyorlardı.
legendary
Activity: 950
Merit: 1000
Elektriğin en ucuz olduğu ülkeler daha avantajlı. Türkiye de Avrupa ya göre gayet ucuz durumda. Birde İzlanda da çok uygun olduğunu duymuştum.
full member
Activity: 392
Merit: 101
Bunun yanında arsa ve emlak maliyetleri de çok önemlidir çünkü bir işletme kuruyorsunuz ve bunun en büyük gideri emlak maliyetidir
newbie
Activity: 294
hocam bitcoin üretmek artık mantıklı değil, artık bitcoin al ve bitcoin tut dönemine girdik, madencilik hep olacak zorluk hep artacak, bitcoin hep yükselecek
newbie
Activity: 238
Ekipman maliyetini de çözebilirsek en ucuza Türkiye'de üretilebilir. özelliklede bizim doğu bölgelerinde.
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
heralde çin gibi gözüküyor hocam sebebi ise, elektronik parçaların çok fazla ve ucuz olması ve elektiriğin çok ucuz olması, termik santral satın alanlar bile varmış düşünün
newbie
Activity: 189
Bitcoin üretmek için en hesaplı ülke Uruguay arkadaşlar. Bizim tombili de oraya gitti o yüzden. Orada üretip keyfine bakacak çakal.
member
Activity: 224
Merit: 11
bunun için ülkelerin teknik detaylarını iyi araştırmak lazım orada yaşayanlarla iletişim kurmak mantıklı olabilir elektrik masrafları açısından sonrası kolay olur zaten
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
elektrik maaliyeti az olan ülkelere bak hocam uygun arazı ortamı sunan ya da uygun kazım yapabileceğin sistemi kuracağın bir yer yani şartlartı değerlendir işte en başta elektrik sorununu araştır

En hesaplı olarak bakarsak olaya sizin dediğiniz doğru hocam elektrik ücreti az olacak ve biraz daha serin bir ülke olursa çok iyi olur.Ama aynı zamanda güvenliği de es geçmemenizi şiddetle öneririm hocam.Saçma sapan yerlerde rezil olmayın sonra.
full member
Activity: 546
Merit: 100
elektrik maaliyeti az olan ülkelere bak hocam uygun arazı ortamı sunan ya da uygun kazım yapabileceğin sistemi kuracağın bir yer yani şartlartı değerlendir işte en başta elektrik sorununu araştır
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Bitcoin üretmek için hem alet edavat ucuz olacak, hem elektrik, soğutma vs. merak ettim konuyu baştan okudum hangi ülke olduğundan kimse emin değil. En net durum ülkemizde bu işin oldukça maliyetli olduğu galiba.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
güneş enerji paneli veya rüzgar enerjisi mantıklı geliyor. kendi elektriğinizi üretiyorsunuz. kazanç, getiri durumuna göre paneli rüzgar panelini artırarak devam edebilirsiniz. asıl sorun kullandığınız mining cihazı ve bir tarih geliyor ki tenekeden ibaret kalıyor.
full member
Activity: 238
Merit: 105
Tam emin olmamakla birlikte İranda elektrik ücreti ödenmediği için uygun olduğunu duydum. Kendim araştırmadığım için konuyu emin değilim ama bedava elektrik mining için bulunmaz nimet Grin
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
türkiye'de doğuda  elektrik bedava olduğu için kar yüksek olabilir
Pages:
Jump to: