Pages:
Author

Topic: Bitcoinde Lider Türkiye ? - page 2. (Read 615 times)

newbie
Activity: 106
Merit: 0
July 01, 2018, 08:16:00 AM
Kripto yatırımlarında yüzde 18 ile Türkiye lider.
Hollanda merkezli çok uluslu bankacılık şirketi ING Group önderliğinde gerçekleştirilen bir araştırmanın sonuçlarına göre, Avrupa’da yüzde 18 ile en çok Türkiye’den kripto para birimi yatırımı gerçekleştirildi.
ING önderliğinde piyasa araştırma şirketi Ipssos, kripto para birimi yatırımı kapsamında 26 Mart ve 6 Nisan tarihleri arasında Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, İspanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya ve Romanya’da gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını duyurdu.

Araştırma sonuçlarına göre ABD’de anketin yapıldığı tarihte kaıtlımcıların yüzde 8.0’i kripto para birimi yatırımına sahip olduklarını ve yüzde 25’i de gelecekte kripto para birimi yatırımı yapmayı düşündüklerini belirtti.

Avrupa’da ise söz konusu yatırım yüzde 18 ile en çok Türk yatırımcılarda görülürken, Türkiye’deki katılımcıların yüzde 45’i gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşündüklerini vurguladı.

Kripto para birimleri yatırım tavsiyeleri kapsamında ise Avrupa’daki katılımcıların yüzde 27’si, yatırım danışmanlığı konusunda özel danışmanlık şirketlerine, yüzde 21’i kişisel finans danışmanlarına güvendiklerini belirtirken, katılımcıların yalnızca yüzde 8.0’ı aile ve arkadaşlarına güvendiklerini söyledi.

Bitcoin ve kripto para birimleri farkındalığı ise yüzde 79 ile en çok Avusturya’da gözlemlenirken, Avrupa’daki katılımcıların yüzde 66’sı, ABD’deki katılımcıların yüzde 57’si ve Avusturya’daki katılımcıların yüzde 70’i kripto para birimlerine aşina olduklarını belirtti.

Yapılan bir yorum: Türkiye den çok kişi bu işe başlıyorsa bu iş de bir üç kağıt vardır. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
mantıken sadece istanbuldaki her yetişkin birey bir btc alsa fiyat uçar gider zaten
newbie
Activity: 28
July 01, 2018, 07:29:15 AM
Korkarım hızlı zengin olma konusunda ülke olarak çok hevesliyiz. Bu nedenle btc konusnda da çıkış  dönemi büyük ilgi göstermemiz normal.

Umarım insanlar daha fazla para kaybetmeden piyasa düzelir
full member
Activity: 616
Merit: 100
June 30, 2018, 05:07:06 PM
Geçen gün bir haber okudum. Dünyadaki ülkelerin arasında bir araştırma yapılmış google da kripto para, bitcoin olarak aramalarda birinci sırada Türkiye yer alıyor. Artık kripto paraya  daha çok ilgililer.
member
Activity: 462
Merit: 10
June 30, 2018, 05:04:09 PM
3. Dünya ülkesi olaraktan kolay yoldan para diye millet giriyor bu işe çoğu acemide ponzilere merak salıyor yada elindekini hiç ediyor. Haber okuma, araştırma olmadığı için sonuç şaşırtıcı değil. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir milletiz biz..
member
Activity: 294
Merit: 11
June 30, 2018, 04:29:34 PM
Yalan haber. Boşuna inanmayın o kadar fazla yatırımcı yok Türkiye'de. Bu işte lider yanlış hatırlamıyorsam Güney Kore.
member
Activity: 392
Merit: 11
June 30, 2018, 04:10:04 PM
Yüzdeden ziyada aslında yatırım miktarı önemli. Bizim nüfus bir hayli fazla olduğu için kişi sayısı bazında yüksek olmamız çok normal. Ama gelir seviyesi olarak baktığımızda bizden 3 kişinin yapacağı yatırımı bir tane Avrupa ülkesi vatandaşı çok daha rahat bir şekilde yapar.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
June 30, 2018, 03:08:08 PM
Benim buradan çıkardığım sonuç; bir daha ki boğa sezonu da aynı şekilde eğlenceli geçeceği yönünde. Çevreme baktığımda kimse bir daha bitcoine yaklaşmaz gibi gözlemliyordum. Ama bu araştırma güzel olmuş. Bu arada yine tüketen olmaktan gurur duyacağımız ir araştırmanın içinde bulduk kendimizi.
member
Activity: 252
June 30, 2018, 03:07:04 PM
bu sevindirici bir haber ama ilgili duyduğumuz kadar coin çıkartan da bir ülke olursak daha iyi olacak diye düşünüyorum.
full member
Activity: 686
Merit: 111
June 30, 2018, 03:02:56 PM
türkiye ve ekonomik refah seviyesiyle benzer olan ülkeler genelde kısa yoldan zengin olma hayalleri kurdukları için böyle işlere kalkışırlar bu da ülkemizin refah seviyesini gösterir Smiley
newbie
Activity: 196
June 30, 2018, 11:50:29 AM
biz biraz kolay yolları seviyoruz bir ara bir anda popüler olmuştu ve birçok kişi hadi biz de yapalım kardeşime bağlamıştı belki de bu yüzden oranımız yüksek çıkmıştır
sr. member
Activity: 714
Merit: 250
June 30, 2018, 11:38:45 AM
Bitcoine ilgi yada yatırımda ciddi bir orana sahip olabiliriz ancak bir türlü işin yine belki pek çok alanda olduğumuz gibi üretici kısmında yokuz! Tek tük girişimler var ancak bir türlü asıl üretici ihracatçı olamıyoruz.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
June 30, 2018, 07:23:09 AM

Acaba kimle yaptılar bu araştırmayı? Sordukları kişilerin sayısına göre bizde %18 çıkması veya başka yerde daha düşük çıkması normal olabilir. Atıyorum finansla ilgilenen mühendisler için çok yaygın olabilri ama atıyorum ev kadını olanların evde dur paramı yastık altı altına değilde ethereuma yatıriim diyeceğini sanmıyorum.

Bütün olay kimlere sorduklarına bağlı.
newbie
Activity: 6
June 30, 2018, 07:21:20 AM
en çok kazananda kaybedende biziz aslında bu doğru olabilir olası para kazanabileceğimiz tüm ortamlara dalıyoruz.
sr. member
Activity: 560
Merit: 251
June 30, 2018, 07:16:50 AM
Herşeyde olduğumuz gibi dimi Smiley Bence bu iyi bir şey ancak sadece toplumun desteklemesi ile olacağını sanmıyorum maalesef, devletin de olumlu yönde el atması lazım ki ülkemizi bu bataklıktan bir an önce kurtaralım.
newbie
Activity: 196
June 30, 2018, 12:29:18 AM
Nüfusumuz avrupa  ülkelerinden oldukça fazla haliyle bizim payımız fazla  ama ben bilinçli bir şekilde bu işi yapan borsayı bilen kullanıcı sayısının oldukça az olduğunu düşünüyorum
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
June 29, 2018, 09:14:38 PM
Maalesef bu saçma sapan haberi ulusal kanallar vererek milyonlara ulaştırıyorlar. Dün Ntv haber kuşağında gördüm. Televizyonda gördüğümüz hiçbir şeye inanmamamız gerektiğini kanıtlar nitelikte bir haber olmuş.

Ne halt edeceklerini şaşırdılar, bazen tu kaka bazen de böyle pompalıyorlar.

scam o kadar projeyi de bunlar pompaladılar, şimdi de haber yapıyorlar
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
June 29, 2018, 08:28:06 PM
Maalesef bu saçma sapan haberi ulusal kanallar vererek milyonlara ulaştırıyorlar. Dün Ntv haber kuşağında gördüm. Televizyonda gördüğümüz hiçbir şeye inanmamamız gerektiğini kanıtlar nitelikte bir haber olmuş.
member
Activity: 448
June 29, 2018, 07:36:21 PM
Piyada yükselişe geçti ne kadar sürer belli değil belki bugun azsonra veya 1 hafta sonra bile bitebilir düşüşe devam bile edebilir dengesizz toy bir piyasa var daha karşımızda türkiye lider olsa ne yazar bitcoinde
sr. member
Activity: 617
June 29, 2018, 07:34:54 PM
İlginç bir yaklaşım olmuş Grin Yani bunda ne eleştirecek ne de övünecek bir şey bulamıyorum. Önemli olan insanlarımızın gençlerimizin bilinçli bir şekilde bunlarla ilgilenmesi. Popülarite haricinde genelin ne kadar bilinci var bayağı tartışılır bence.
sr. member
Activity: 504
June 29, 2018, 07:20:45 PM
Doğruluk payı nedir bilemiyorum ama birkaç kişi özellikle zaten yazmış bizim ülkemizde çok genç bir nüfus var ve bunlar bir arayış içerisinde olduklarından yeni şeyleri merak edip yönleniyorlar. Üstelik çoğu kişi için kripto paralar bir kazanç yolu olarak benimsendi bile, tüm bunları birleştirince çok abes bulmadım bu durumu.
Pages:
Jump to: