Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i Ciddiye Alın. - page 2. (Read 1598 times)

ikm
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
October 27, 2017, 07:24:36 AM
bende öyle 1 yıldan beri burdayım keşke bi 6 ay daha önce tanışsaydım ve elimdeki herbokla girseydim Cheesy şuanda 2 trilyonum olurdu son versin elini istifa Cheesy
member
Activity: 365
Merit: 10
October 27, 2017, 06:50:34 AM
Bitcoin ayrı bir dünya. Keşke çok daha erken tanışsaydım bu dünyayla. Bugün artık dünden daha çok biliniyor ve burada yatırım yapmak çok daha riskli. Bakalım sonu nasıl olacak. Başta devletler  ve kurumsal şirketler olmak üzere herkesin gözü kitcoinde.
member
Activity: 1256
Merit: 43
October 25, 2017, 05:54:34 AM
Biz BTC'yi hep ciddiye aldık da bir türlü o bizi ciddiye alamadı nedense, hep t..şak geçiyor..
full member
Activity: 420
Merit: 100
October 24, 2017, 08:31:53 PM
Bitcoini Eleştirenler saçma sapan  bahaneler üretiyor fakat  Ronnie Moas daha önceden  Bitcoin`in 5 bin dolara yükseleceğini söylemiş, ve işte bitcoin  6.200 usd leri bile gördü.   Piyasa değerinin Apple firmasınınkine eşit olacak demesi  şu an bir öngörü ama  neden mümkün olmasın.
sr. member
Activity: 518
October 24, 2017, 07:50:25 PM
Bitcoini ciddiye almayan kaldı mı zaten? Bariz düşüş beklenen zamanlarda bile çok kararlı şekilde artan bir ivmeyle devam etti. Bundan sonra neler olacağını öngörmek ne kadar mümkün olur orası tartışılır ama şimdilik müthiş bir potansiyeli olduğunu birçok kez kanıtladı ve bu gidişle aynı kararlılıkta devam edecek gibi duruyor. Dünya piyasasını böyle derinden etkileyen unsurlar karşısında illa birtakım güçler olacaktır. Fakat artık birçok önemli ülke bile bunun durdurulamaz bir hal aldığını anlayarak hiç değilse bir parçası olmak adına saygı duruşuna geçti. O nedenle vizyonsuz olmamakta fayda var.
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
October 24, 2017, 04:42:27 PM
Standpoint Research Yöneticisi Ronnie Moas Bitcoin'in piyasa değerinin Apple'a yetişeceğini söylüyor ama bunun 3 - 5 yılda olacağını hiç zannetmiyorum.
Artan talep yüzünden Bitcoin'in değeri son bir, bir buçuk aylık periyotlarda sürekli yükselişte ve kimsede satmak istemiyor. Bunun içinde eleştirilere
mahkum olan Bitcoin; Black Rock CEO'su Larry Fink Bitcoin'in sadece “para aklamak” için işe yarayacağı yorumunu yapmış..
full member
Activity: 202
October 24, 2017, 04:27:56 PM
İlk başlarda bitcoin'in, blockchain'in  harika bir şey olduğunu düşünmüştüm.Sonra transfer sürelerini ve teknolojik gelişmeleri gördükçe blockchainin çok uzun ömürlü olamayacağını düşünmeye başladım tangle yapısının ileride çok gerekli olduğunu düşünüyorum.Bu sebeple bitcoinin anlatıldığı gibi 20000-200000 usd olacağını düşünmüyorum.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
October 24, 2017, 04:20:29 PM
Sürekli artsa zaten kimse satmak istemez ki. Hangi yatırım aracı olursa olsun mantık hatası olur bu zaten. İlla ki düşüşler olacak ki biraz hareketli olsun alım satım olsun. Piyasa hareketli olsun.
member
Activity: 448
Merit: 11
October 24, 2017, 01:59:56 PM
gerçekten çok güzel konuya değinimişsiniz  dediğiniz gibi sürekli arttığı için kimse satmak istemeyecek ee herkes tl usd euro birakıp  btc ye gidecek dahada artacak bundan 15-20 sene sonrsını thmin etmek gerçekten derin düşünmük lazım
newbie
Activity: 33
Merit: 0
October 24, 2017, 01:45:42 PM
         Bitcoin'e ilişkin en büyük sorun da bu zaten , !deflasyon! , eğer paranın değeri sürekli olarak artarsa hiçkimse o parayı harcamak istemez, yani alacağı şeyi btci ile değil tl ile almak ister. Reel hayatta karşılık bulmayan para birimi ise ya karapara aklamaya ya da ancak cüzdanımızda tuttuğumuz sayısal bir veri olmaya mahkum olur. Deflasyon piyasalar için enflasyondan daha tehlikelidir.
         Evet şuan btc gerçek kullanım ve talep değerine ulaşmadığı için sürekli olarak yükselmesi normal, fakat miras hukuku ve başlangıçta unutulan cüzdanlar(en az 3 milyon btc olduğundan bahsediliyor) hesaba katılırsa arz da sürekli azalıyor. Kısa ve orta vadede btc dünyanın en mantıklı yatırımı doğru; Fakat uzun vadede aynı şeyi söylemek pek mümkün değil galiba...
newbie
Activity: 6
Merit: 0
October 24, 2017, 01:37:36 PM
yeni giriyoruz bu işe bakalım bence de yükselişte
full member
Activity: 230
October 24, 2017, 01:32:37 PM
Her kafadan birşey çıkıyor en iyisi yaşayıp görmek...Ama bence bitcoin dünyanın geleceği....
full member
Activity: 504
Merit: 103
October 24, 2017, 12:47:05 PM
Kötü yorum yapanda var, bitcoinin hakkında iyi düşünende var tabi. Apple'a yetişmesi için daha çok yol katetmesi lazım bitconin olamaz mı olabilir tabi ki ama 1 2 yılda olacak bir iş değil.
full member
Activity: 448
send and receive money instantly, w/no hidden cost
October 24, 2017, 11:16:12 AM
Bir apple olmaz belki, ancak belkide 2 apple olur :d saçmalamıyorum. Çok enteresan bir hal almaya başladı btc mantıken sınırlı sayıda olması zaten değerinin artacağına işaret ediyor. Fork muhabbetleri önü alınamaz yukselişini yavaşlatmıyor dahi. Ciddi manada fork edilemezse btc fiyatı gelecekte 1-2 btc fln degl 0.0020    0.003 değerleriyle ölçülür. 1 ri 2 yi bulan zengin sınıfından sayılır.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
October 24, 2017, 10:37:52 AM
Bitcoinin yükselişine bakınca ve son 2 yıllık yükselişini düşününce market değerinin nerelere gideceği belli değil yani bu 93 milyon dolardan 900 milyon dolara çıkabileceği anlamına da geliyor bu da Apple değerini geçeceği anlamına da geliyor , Mogan orda 10 yıl içinde bitcoin 50 bin dolara yükselebilir demiş yani bu adamlar bunu söylüyorsa ? Bitcoini ciddiye almak gerek !
full member
Activity: 252
October 24, 2017, 09:47:31 AM
Bir apple olamaz tabi abartı olmuş o kısım biraz. Daha çok yol var öyle olması için. Ama sadece para aklamak için de kullanılmıyor tabi.
sr. member
Activity: 434
Merit: 255
Presale starts on 28th of April!
October 24, 2017, 09:42:23 AM
Market değerinin bir apple olabilmesi için 5X yapması lazım . Bence yapabilir neden olmasın . BTC 20 k dolar ve ETH nin 1.500 dolar olması lazım.
sr. member
Activity: 588
October 24, 2017, 09:30:44 AM
Daha önce Bitcoin`in 5 bin dolara yükseleceğini öngören Standpoint Research Yöneticisi Ronnie Moas, sanal para biriminin piyasa değerinin Apple`a yetişeceği tahmininde bulundu.

Standpoint Research Yöneticisi Ronnie Moas rekor seviyelere yükselen sanal para birimi bitcoin'in ciddiye alınması gerektiğini belirterek "Çünkü bugün piyasa değeri olarak Goldman Sachs'e yetişmiş durumda. 5 yıl içinde de 800 milyar doların üzerinde piyasa değerine ulaşan Apple'a yetişecek" değerlendirmesini yaptı.

Coinmarketcap.com'a göre Bitcoin'in piyasa değeri Asya'da öğle saatlerinde 95.9 milyar dolar civarındaydı. Thomson Reuters'ın verilerine göre Goldman Sachs'in piyasa değeri 93.67 milyar dolar, Apple'ın değeri ise 806.5 milyar dolar..

Bitcoin'in yıl başında 2.600 dolar seviyelerinden işlem gördüğü dönemde Moas sanal para biriminin 5 bin dolara ulaşacağını öngörmüştü. Bitcoin bugün 5 bin 700 dolar civarında seyrediyor.

ELEŞTİRİLER DE VAR 

Black Rock CEO'su Larry Fink bitcoinin sadece “para aklamak” için işe yarayacağı yorumunu yapmıştı.

Suudi milyarder yatırımcı Prens El Velid bin Talal dünkü açıklamasında Bitcoin'in eninde sonunda piyasalarda Enron'un çöküşü gibi bir etki oluşturacağını iddia etmişti.

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon da bitcoin'i eleştirenler arasında. Dimon "eğer alacak kadar aptalsanız bir gün bedelini ödeyeceksiniz" ifadesini kullanmıştı.

Moas ise bitcoin'in gelecek 10 yılda 50 bin dolara kadar yükseleceğini piyasa değerinin ise trilyon doları aşacağını belirtiyor.
Pages:
Jump to: