Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i ilk ne zaman duydunuz? - page 10. (Read 19433 times)

jr. member
Activity: 64
Merit: 5
February 09, 2018, 06:32:45 AM
2010 yazında. Bilgisayara meraklıydım ve internetten para kazanma olaylarını araştırıyordum. Sonra bitcoin ile karşılaştım. Ne olduğunu tam anlayamamıştım ama bedava bitcoin veren sitelerden baya bi topladım. Türkçe kaynak yok denecek kadar azdı. Var olanlar da kayda değer bilgiler değildi. Cüzdan açtığımı hatırlıyorum. Ama o cüzdanın kurtarma kelimelerini nereye yazdığımı hayırlamıyorum. Çalışmayan bir harddiskim var büyük ihtimalle onun içinde. 1 btc den fazla coin toplamıştım ama kim bilir nerede. Haddiski bir gün çalıştırabilirsem belki bulabilirim. Bu arada o zamanlarda adam gibi iş bul diyenlerin oranı %99 , fikri olmayanların oranı da %1 idi. Buradan da öğrendiğim şey inandığın şeyi yaparken söylenenleri çok takmadan mantıksal ilerlemek. Onun bunun dediği laflara göre hareket etmemek. 2010 yazından sonra bir daha da uğraşmadım 2014’e kadar. O gün bu gündür varlığım btc ye armağan olsun  Smiley
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
February 09, 2018, 04:02:30 AM
4sene önce internette Silkroad la ilgili yazıları okurken görmüştüm . Silkroadta da o zaman uyuşturucu ticareti silah kaçakçılığı ve daha bir sürü yasa dışı iste kullanıldığını okuyunca hemen uzaklaşmıştım .
jr. member
Activity: 30
Merit: 1
February 09, 2018, 02:34:21 AM
Bundan 4 ay önce duydum. Airdrop olayını da o zaman duymuştum. Bilseydim o zamandan başlardım. Bana çıkmaz gelmez diye üstüne gitmiyordum..
full member
Activity: 280
Merit: 106
February 09, 2018, 02:10:59 AM
Ben ilk 2016 senesinde duydum, ilgimi çekmesi 2017 Ağustos ayında oldu. Tatilde 2.000 TL yatırdım bittrex'te 15 günde paranın dibine vurdum, tamamını kaybettim. Daha sonra Bitcoin 78.500'e gelince baktım durmuycak 1 BTC alayım kenara koyayım dedim aldım kenarda fakat BTC 20.000'e düştü. Giti bizim bütün hayaller. Hayaller Lambo gerçekler Tipo. Öyle gidiyoz işte Sad(
newbie
Activity: 26
Merit: 0
February 09, 2018, 01:00:04 AM
2010 yilinda desktop bilgisayarima ekran karti almak icin forumlarda gezinirken bazilari baktigim ekran kartlarini bitcoin mining icin kullanmayi dusunduklerini belirten yorumlar okumustum.
Daha sonra Bitcoin i arastirdim. O zaman degeri cok dusuk oldugu icin mining de mantikli gelmemisti...
member
Activity: 476
Merit: 12
February 07, 2018, 06:10:20 PM
2013 senesinde bir arkadaşımın sahip olduğu torren sitesinde ödeme aracı olarak kullandıkları paypalın artık bu platforma destek vermeyeceğini ve gelen ödemeleri geri göndereceğini açıklamsından sonra alternatif ödeme kanalı ararken tanıştık. aslında benim önceden de bilmişliğim vardı ama bu sefer daha bi profesyonel araştırdım. bu şekilde tanışmış olduk kendileriyle
jr. member
Activity: 267
Merit: 6
Crypto Worker
February 06, 2018, 06:56:32 AM
Ekim 2013'te duydum. İlk olarak mining olayını araştırmıştım, arkadaşımla bu konu üzerine konuştuğumuz mailler duruyor. O zaman aylık 400 TL gibi bir rakam ekran kartımız ile kazanabiliyorduk. Tabii ki ne bu işe giriştik ne de Bitcoin aldık.
newbie
Activity: 8
Merit: 6
February 05, 2018, 06:05:00 PM
8 sene önce falan duymuştum sanırsam. Yalan olmasın, ilk madencilik çıktığı zaman duymuştum. Hangi mining programı olduğunu hatırlamıyorum fakat o sıralar internetten kolay para nasıl kazanılır çok araştırıyordum, bi arkadaşım mining olayından bahsetmişti. Programı kurup madenciliğe başlamıştım. 10 saat falan açık kaldı pc 1-2 bitcoin bişey geldi 10 saat sonunda. Bikaç kuruş ettiği için, bundan para gelmez diyerek programı sildim ve bidaha bitcoini hiç duymadım. taki 8 ay öncesine kadar. Tekrardan bi arkadaşım beni arayıp, 1000 tane ekran kartı almak istediğini söyledi telefonda. Napçan olm dedim 1000 tane kartı. Ethereum bilionmu? Ethereum madenciliğine başlayacam dedi. Ben hiçbişi anlamadım eve gidip hemen araştırdım, ve işin içine girmiş oldum.
member
Activity: 144
Merit: 16
February 05, 2018, 03:50:29 AM
Sene 2016 tabi bu ponziler monzilerden herkesin dili yanmışken kairos diye bir dalga çıktı onu diğerlerinden ayıran şey aylık sabit gelir vermesiydi. Girdik çok şükür o da battı derken o sıralar bitcoini duyduk işte bilgisayarlarımızı madencilik için kullanıyorlar filan o şekilde öğrendik.
jr. member
Activity: 98
Merit: 2
February 04, 2018, 09:12:52 PM
2 yıldan fazla oldu sanırım. Duydugumda önemsememiştim. Pişmanım  Grin Grin Grin
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
February 03, 2018, 02:06:35 PM
İlk duyduğumda 2017 başıydı çok dikkatimi cekmemisti . Ciddi bir yükselişe geçmeye başlamasıyla birlikte dikkatimi tekrardan çekti ve araştırmaya başladım galiba biraz geç girdim ama bu dususten faydalanarak geç girmemdeki açığı kapatacağım gibi görünüyor .
hero member
Activity: 896
Merit: 519
February 03, 2018, 04:34:59 AM
Merak etme her zaman geç duyduğunu ilgilenmeye geç başladığını söyleyenler olacak ülkemizde. Seneler önce mining ile duymaya başladım böyle uğraştırıcı şeylerle aram iyi olmadığı için sadece para kazanma vesilesi olduğunu düşündüğümden ilgilenmemiştim. Ciddi olarak bu forumu gördükten sonra alakam başladı. Bitcoin nedir ne değildir gibisinden Türkçe içerik çok azdı dolayısıyla ciddi bir kaynağa denk gelerek merak etmeye başlama işi epeyce ertelenmiş oldu. Diğer sanal paralardan sanmıştım şu belli başlı ödeme yöntemleri var onlar gibi olduğunu düşünmüştüm. Block chain teknolojisini forumdan öğrendim burası olmasaydı halen mining olarak aklımda kalırdı ya da haberlerden yeni yeni öğrenirdik sanal para olarak sadece bitcoin olarak kalırdı aklımda.
full member
Activity: 980
Merit: 207
February 02, 2018, 08:38:28 PM
ben 7 sene önce duydum, ama o zaman almadım, şimdiye kısmetmiş bu işler.
member
Activity: 280
Merit: 10
February 02, 2018, 08:06:33 PM
Geçen sene arkadaş aracılığı ile duymuştum hatta arkadaşı bu yoldan çekmeye de çalıştım . Yapma etme , parana yazık bunlar dolandırıcılık , görmediğin şey senin nasıl paran olsun gibi  ama bana anlatmaktan vazgeçmedi neredeyse 5 ay sonra anca ikna oldum (belki ikna olmamda yüksek oranda kâr etmesiydi) o günden sonra araştırmaya başladım . Yinede çok fazla üstüne dusmedim ama yazdan bu yana aktif olarak araştırmalarım devam ediyor

valla hocam sizin gibilerden hala bol bol denk geliyor, yapışıyorlar adama yapma etme sanal para bu falan diye,

görmediğin şey senin değildir diyorsun bir de, la bankadaki paran da elektronik, ibandan ibana geçiyor gidiyor.
newbie
Activity: 112
February 02, 2018, 04:17:44 PM
İlk olarak 4 yıl öncesi filan bir haber kanalında denk gelmiştim ama ozmn fazla aldırış etmedim piyasaya gireli de yaklaşık 2 ay oldu ve kötü zamanlar yaşıyorum kendi adıma
member
Activity: 294
February 02, 2018, 01:46:52 PM
Geçen sene arkadaş aracılığı ile duymuştum hatta arkadaşı bu yoldan çekmeye de çalıştım . Yapma etme , parana yazık bunlar dolandırıcılık , görmediğin şey senin nasıl paran olsun gibi  ama bana anlatmaktan vazgeçmedi neredeyse 5 ay sonra anca ikna oldum (belki ikna olmamda yüksek oranda kâr etmesiydi) o günden sonra araştırmaya başladım . Yinede çok fazla üstüne dusmedim ama yazdan bu yana aktif olarak araştırmalarım devam ediyor
newbie
Activity: 5
February 01, 2018, 09:44:58 PM
2013 gibi yabanci bir kaç sitede ödeme kabul ettiğini gördüm ve o zamanlar paypal gibi birşey olduğunu düşündüm bu yüzden detayli araştirmadim.Piyasada girmek 2017 de kismet oldu Smiley
member
Activity: 322
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
January 31, 2018, 05:45:34 PM
ilk 2010 gibi idi arkadaşlar ile konuşuyorduk. Böyle böyle birşey çıkmış diye. Sonra dikkate almadık tabii. Bir kaç yıl sonra tekrardan muhabbeti oldu ama yine es geçtik. Ta ki gemi kaçmaya yakın olduğu zaman satın almaya cesaret ettik.
member
Activity: 90
January 31, 2018, 05:35:19 PM
2016 yazında tübitak dergisinde görmüştüm, nedir ne değildir araştırma okuma, amatörce altcoin madenciliği vs. sonrasında burası  Cheesy
newbie
Activity: 7
January 30, 2018, 09:14:11 PM
2008 2009 arasi ko gold bar kasiyordum dupe ile  madencilgini yaptim,fakat makinalari cok kasiyordu baktim getiriside az bu ne lan dedim bir sure sonra kaldirdim.cuzdan kayip.cok ruzgar gecti yelkenden 2014 londrada bos bos geziyordum iyi bir butce ile  tekrar mining isine doneyim diye dusundum ne oldu ise vazgectim yine. simdi trade ile yalaniyoruz
Pages:
Jump to: