Pages:
Author

Topic: Bitcointalk yumruğunu vurmalı. - page 3. (Read 668 times)

hero member
Activity: 894
Merit: 501
August 23, 2018, 11:56:06 AM
Theymos'un ödüller ile ilgilendiğini zannetmiyorum kaldı ki bu forumun adı Bitcointalk yani genel olarak yönetim kadrosu Bitcoin ile ilgileniyor.
jr. member
Activity: 308
Merit: 1
August 23, 2018, 01:52:48 PM
Bu imza kampyanları diğer bountycilerin görüp bu kampanya iyimiş ben de bountysine gireyim demesinden başka ne işe yarıyo anlamış değilim. Burdaki eski member bi imzaya girdi diye o projeye yatırım yapacak kadar zeka dolu bi kitle var mı gerçekten?
jr. member
Activity: 196
Merit: 4
August 23, 2018, 12:04:41 PM
artık forum tekel değil. İnsanlar twitterdan redditten bloglardan takip ediyor yenilikleri. Zaten imza kampanyasınında ICO'nun isminin her tarafta karşımıza çıkmasından başka hiç bir anlamı yok.
member
Activity: 308
Merit: 11
August 23, 2018, 11:41:48 AM
Zamanında bitcoin ve crytocurrency konusunda başka yerlerde reklam yapmanın bir anlamı yoktu.çünkü kimse bu konuyu bilmiyor veya saçma buluyor ve umursamıyordu.O yüzden yatırımcılar bu forumdan çıkıyordu.Forumda reklam yapmak önemliydi.Ama artık öyle değil.Facebook veya twitterda gördükleriyle yatırım yapan bir kitle de var artık.Diğer yerlere ayrılması daha mantıklı.Ben olsam ben de öyle yapardım.Forumda bounty avcılarının imzasına büyük ödül vermek gittikçe daha anlamsız hale gelecektir.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
August 23, 2018, 10:54:05 AM
sevgili dostum theymos ile telefonda görüştüm kendisi bana üzgün olduğunu ve bunu hemen düzelteceğini belirtti.

buraya ss atıp bunu kanıtlamanı isterim.Aksi takdirde sana inanmam mümkün değil.Eğer dalga geçiyorsan ki bence öyle.bu hiç hoş değil.Bu forumda olan herkesin bu konuya sahip çıkması gerekiyor.
Bence de kanıtlamalısın Matthias. Ses kaydı gönder ses kaydı ahahahah Cheesy

Ben de Satoshi ile görüştüm geçenlerde. Ne olacak bu Bitcoin'in hali böyle diye sordum, bi kadeh de rakı doldurdum. Çok dertliymiş, dökülüverdi:
Sorma kardeş dedi çok dertliyim. "Kimliğim açığa çıkmasın diye elimdeki BTC'leri de satamıyorum. Güya sistemi ben kurdum ama meyvesini yiyemiyorum. FBI, CIA, MI6, KGB ve bilimum örgüt zaten ensemde. Valla pişman oldum bu işe girdiğime" dedi. Üzüldüm haline. Sonra karpuz kestik falan. Böyle de bir anım var işte.
full member
Activity: 756
Merit: 104
August 23, 2018, 10:22:33 AM
Mal adamların değil mi istedikleri gibi dağıtım yapabilirler. İmzayı 10 yapıp bolg ödüllerini 50 yaparlar. Buna karışacaklarını sanmıyorum . Şahsi görüşüm kimse imzasında çok kişi var diye bir icoya yatırım yapmıyor.

Dostum bende benzer düşüncedeyim ancak forum biraz hafife alınıyor. Burada adını scama çıkaran bir projenin elini ayağını doğrultması zor olur. Para ve reklam ile bir yere kadar gidersin.
member
Activity: 294
Merit: 11
August 23, 2018, 10:03:12 AM
Burası serbest piyasa. Böyle bir yaptırım kripto paralara zarar verir. Adam isterse signature düzenlemesin herkesin etki ettiği gruplar farklıdır. Kimi projeler ICO duyurusunu buraya yapmıyor ya da bounty yapmıyorlar.
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
August 23, 2018, 09:29:20 AM
şu karamsar tabloda bile kazanan ico geliştiricileri oluyor. tamam hepsi değil ama 2-3 milyon dolar bile toplayanlar götürüyor resmen. sonra oy ver şu borsa için telegramda etkinlikler. icoya katılanları teskin etmeler. piyasa kötü falan demeler.

yani hak ettiğimizi alamadığımız bir piyasadayız.
member
Activity: 476
Merit: 12
August 23, 2018, 09:26:55 AM
bu durum biraz mantıksız geliyor bana da . sonuçta forum global ortamda kripto üzerine kurulmuş bilgi paylaşım forumu. asıl amacı zaten bu değil. ben tam tersini bekliyorum. yarın öbür gün bounty olayı tamamen kaldırılabilir bile belki de
jr. member
Activity: 266
Merit: 2
August 23, 2018, 09:08:44 AM
hocam imza için %30 felan bunlar ideal oranlar ama işin şu yönüne bakmak lazım. imza, telegram, article, media falan hangisine katılırsan katıl, borsada büyük oranda çakılıyor. benim katıldığım bountynin oranı %15 ben dert etmiyorum. yaw kazanayım iyi kötü ama yok yahu yok.

en son katıldığım icodan gelen tokenlerin değeri 0.20 ether falan. ama kağıt üzerinde. borsaya daha girmedi. borsada işlemleri başlasın bunun değeri 0.02 ether gibi bir şey oluyor. icoya parasını veren de ciddi zarar ediyor.

sene başında bu durum böyle değildi valla.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
August 23, 2018, 09:02:16 AM
Hep aynı şeyleri söylüyoruz ancak şu bir gerçek bundan iki sene öncesine kadar bounty iyi para kazandırıyor o zamanlar btc de düşük olduğundan ödül btc cinsinden bu günlere göre daha fazlası veriliyordu , o günlerde ödül alanlar btc lerını korumuş iseler bu gün için çok daha fazla para kazanmış oldular
Bundan sonra nadir olur yüksek kazançlar
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
August 23, 2018, 08:53:48 AM
Herkes aynı şeyden şikayetçi aslında ama buranın amacı millete bountyden para kazandırmak olmadığı için böyle isyanların anlamı yok. O yüzden umarım piyasa düzelir bir an önce. Hiç değilse gelen tokenler değerli olur belki.
full member
Activity: 770
Merit: 103
August 23, 2018, 08:39:23 AM
ya hocam Allah aşkına böyle saçma başlıklar açmayın. beğenmiyorsan girme imza kampanyasına . ama ne olur böyle saçma başlıklarda açmayın. bounty şansınız var ama siz daha fazlasını istiyorsunuz. abidik gubisik projelere girerseniz tabiki göndermezler ödüllerinizi.
full member
Activity: 420
Merit: 100
August 23, 2018, 08:37:08 AM
arkadaşlar ben daostack imzasına girdim adamlar eth olarak bizzat ödediler bounty miktarını ama şuan coinin hali ortada Smiley
full member
Activity: 490
Merit: 193
August 23, 2018, 08:36:12 AM
Arkadaş ödül miktarına takılmış ama asıl sorun dağıtım mekanizması adamlar kafasına göre takılıyor amk ödülü kesiyorlar yada hiç göndermiyorlar aylarca bekletiyorlar falan filan.çok scam projeye denk geldim hem çeviride hem bountyde amk aylarca verdiğim emekler boşa gitti.en son ubiatar imzasında piçler %5 ödül yollamış taşak geçer gibi.asıl sorun ödül yüzdesinden çok bunlar bence
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
August 23, 2018, 08:25:56 AM
Hiç güleceğim yoktu postları okuyunca biraz şenlendim Cheesy
İşin şakası esprisi bir yana, hem ödül oranı hem de bountyden elde ettiğimiz miktarlar giderek azalıyor ama tabi ben de forumun bu konuda bir tepki vereceğini sanmıyorum.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
August 23, 2018, 08:12:26 AM
Bitcointalk'ı bağlayan herhangi bir şey yok ki. Bunty işleri başka alanlara veya şekillere kayacak bir şeyler kaçınılmaz olarak değişecek o yüzden yeni sisteme ayak uydurmaya çalışın derim.
full member
Activity: 784
Merit: 120
August 23, 2018, 07:43:48 AM
sevgili dostum theymos ile telefonda görüştüm kendisi bana üzgün olduğunu ve bunu hemen düzelteceğini belirtti.

Eğer bu yazdığın doğruysa çok iyi olur. Çünkü geçen gün bir imza kampanyası inceliyorum. Bountyhive imza kampanyası hariç başka bir imza kampanyası toplam 25 adet token verecek. Düşünüyorum 1 dolar olsa 25 dolar ki hemen olamaz o yüzden gülüp geçtim. Neyse yani işin aslı gerçekten kazandırmayacak kadar az veriyorlar.
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
August 23, 2018, 07:30:52 AM
yüzde 10'u versinlerde öpüp başımıza koyalım kampanyaları uzatıp duruyorlar iyice çile haline geldi bu bountyler
full member
Activity: 686
Merit: 111
August 23, 2018, 06:46:00 AM
theymos ile yapılan telefon görüşmesi ^^ haha

adamlar zaten forumun bountyler yüzünden çöplük haline geldiğini ve birkaç zaman önce "bountyleri kaldırabiliriz" düşünceleri olmuştu bilmem hatırlar mısınız?

burası bir forum. Bilgi alışverişinin yapıldığı projelerde geliştiricilerin ve ortakların olduğu bir ortam. Sırf üyeler daha çok ödül kazansın diye forum yönetimi böyle bişey yapmaz yaparsa da kendi ayağına sıkmış olur.

Kaldı ki bazı projeler  hiç ann konusu bile paylaşmıyor direk icoya giriyor (önceden). Kalkıp ann konusu ve bounty konusu açıp foruma özel imza kampanyası yapıyorsa bunu değerlendirmek bize kalmış. Kimse zorla girin demiyor arkadaşlar , imza kampanyasında bazı managerlar %30'un üstünde veriyor örneğin sylon.

Siz seçip girin arkadaşlar forum yönetiminin emin olun daha önemli işleri vardır.
Pages:
Jump to: