Pages:
Author

Topic: Αγορά Bitmain Antminer S1 και τελωνείο. - page 3. (Read 4927 times)

legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Καλύτερα να στραφείς σε Scrypt Asic και όχι σε SHA-256
member
Activity: 70
Merit: 10
Θα πληρώσεις στο τελωνίο 23% ΦΠΑ στην καλύτερη περίπτωση να πληρώσεις 19% αλλά πιστεύω πως είναι 23%. Αυτό θα σου ανεβάση κατά πολύ την τιμή.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Ακόμα δεν είμαι έτοιμος οικονομικά να μπω σε καμιά περιπέτεια με τα τελωνεία έτσι στα τυφλά.... Tongue Πάντως αυτή η τιμή που πωλείτε τώρα το antminer είναι πειρασμός. Εδώ στην ευρώπη είτε μέσω ebay είτε μέσω κάποιου καταστήματος δεν τα βρίσκεις κάτω από 800 ευρώ δλδ διπλάσια τιμή σχεδόν.
hero member
Activity: 655
Merit: 500
Μένει να ευχηθώ καλή τύχη λοιπόν με το εγχείρημά σου και αν θέλεις, μοιράσου την εμπειρία του τελωνείου (εαν υπάρξει )  Smiley
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Στην τιμή που έχει στα 450 ευρώ νομίζω ότι είναι παρα πολύ καλή. Αν όμως δώσεις κανα 200άρη για το τελωνείο τότε όντος δεν αξίζει με τίποτα μια τέτοια αγορά.
hero member
Activity: 655
Merit: 500
Δυστηχώς δεν γνωρίζω για το πιθανό ποσοστό.
Στα ελληνικά τελωνεία είναι και λίγο "τύχη" ή πως θα το κόψει ο τελωνειακός. Την μοναδική φορά που αγόρασα hardware asic, ήταν εντός Ευρώπης και δεν πλήρωσα κάτι.
Φίλος που κατάφερε να πάρει ένα jalapeno (bfl) πληρωσε 10 ή 20 ευρώ .
Εαν θέλεις την προσωπική μου άποψη, μην πάρεις hardware. Θα είναι απίθανο ,με τον ρυθμό που ανεβαίνει η δυσκολία , να βγάλει τα λεφτά του πριν χαλάσει.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μια και βλέπω ότι έχει πέσει πάρα πολύ η τιμή του antminer

https://www.bitmaintech.com/productDetail.htm?pid=00020140107162747992Ce5uBuxW06D6

και το πουλάνε στο 1.08btc μαζί με τα μεταφορικά για ευρώπη που το θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή για τις δυνατότητες και την αξιοπιστία αυτού του μηχανήματος θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς γνώμη για το πόσο θα είναι το τελωνείο εδώ στην Ελλάδα αν το παραγγείλω από το site τους και μου το στείλουν από Κινα. Ενα ποσοστό αν ξέρει κάποιος για τα ηλεκτρονικά είδη θα ήταν πολύ χρήσιμο.
Pages:
Jump to: