Pages:
Author

Topic: Bitmainden cihaz alma ve kargolama - page 2. (Read 814 times)

full member
Activity: 1358
Merit: 193
February 21, 2018, 12:46:56 PM
hiç bir bitcoin cihazı şu an bireysel olarak kabul edilmiyor gümrükte.
gelir kaynağı olan bir cihaz olduğu için direk ticari olarak bakılılıyor ki oda kısacası alamayacağınız anlamına geliyor.
member
Activity: 602
Merit: 32
February 21, 2018, 11:22:39 AM
Hocam dhl kendi eliyle gümrüğe sokup kendide para almak için herşeyi yaptığından sanmam. Yani ben gümrüksüz aldım dhl ile diyen duymadım.

Peki, haftaya arkadaşım hongkonga gidecek. oradan alıp yanında getirse, içeri girerken de beyan ederse sıkınıt yaşamadan sokabilir olarak anlıyorum. verginin de %20 olduğunu tahmin ediyorum.

Bir antminer A3 alsam. Bu maceraya girmeli miyim, tecrübeli arkadaşlar ne der ?

Herşey kitabına uygun görünüyor alabilir. Vergiler %20 değil ama daha fazladır.
Ticari değilki hocam fiyatıda 1000$
Girerken beyan etsin faturası falanı filanı. Bişey olmaz o vakit. Yalnız mümkünse güç kaynağını almasın o sıkıntı çıkarabilir işte Smiley
Genelde el koyma beyanla alakalı değilse power ile alakalıdır. Bu ürünler için prosedür biraz farklı çünkü. Hatta çinden isteseniz gelir ama içinde power varsa gelmeme ihtimali yüksektir.
newbie
Activity: 25
Merit: 0
February 21, 2018, 10:54:25 AM
Cesaretimi kutlayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Sonucu merak edenler için;
Buradan aldığım yorumlardan sonra ürün kargolanmadan yoğun bi mail trafiğini de atlattıktan sonra iptal ettirip, Amerika'dan bi adrese sipariş verdim. 3-7 iş gününde eski siparişime ödediğim ücreti yeni siparişime aktaracaklarını belirttiler.
Özetle adresi ve ülkeyi değiştirmiş oldum.

copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
February 20, 2018, 01:48:45 PM
Cesaretine cidden saygı duyulurmuş. Bir yolunu bulup alırsın umarım cihazını. O kadar faiş fiyatlar ödeyip ülkeyi farklı yazarak imkansız aşka inanmışsın, ne diyelim. Vardır bir yolu, sıkma canını. En kötü cihaz tekrar Bitmain şirketine geri gider konuşur anlatırsın durumu ve düzgün adres verip zaman aşımıyla kavuşursun cihazına.. Sen yinede kargonu takip et iletişimde ol gümrükte vergisi ödenmediği için ihaleyle satılan yüzlerce ürün var sonuçta.
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
February 19, 2018, 11:09:26 PM
valla adamda ne cesaret varmış ya helal olsun, yani tam bir reis olacak kapaside bir insansın yiğidim, seni tanımak istiyoruz. mutlaka bizi ara, bir çayımızı iç.
newbie
February 19, 2018, 04:39:22 PM
Hocam dhl kendi eliyle gümrüğe sokup kendide para almak için herşeyi yaptığından sanmam. Yani ben gümrüksüz aldım dhl ile diyen duymadım.

Peki, haftaya arkadaşım hongkonga gidecek. oradan alıp yanında getirse, içeri girerken de beyan ederse sıkınıt yaşamadan sokabilir olarak anlıyorum. verginin de %20 olduğunu tahmin ediyorum.

Herşey kitabına uygun görünüyor alabilir. Vergiler %20 değil ama daha fazladır.
full member
Activity: 405
Merit: 104
February 19, 2018, 10:37:18 AM

member
Activity: 263
Merit: 11
Para Basan Adam
February 18, 2018, 06:32:20 PM
Ne olursa olsun çift gümrük ödenir rol süresi çok gereksiz uzar
member
February 18, 2018, 05:29:58 PM
bu cihazları DHL ile gümrüğe takılmadan alabiliyor muyuz ? Ya da gümrüğe takılsa bile %20 vergi ödeyerek içeri sokabiliyor muyuz ?
full member
Activity: 405
Merit: 104
February 18, 2018, 03:46:15 PM
bu cihazları DHL ile gümrüğe takılmadan alabiliyor muyuz ? Ya da gümrüğe takılsa bile %20 vergi ödeyerek içeri sokabiliyor muyuz ?
full member
Activity: 264
Merit: 100
February 17, 2018, 12:26:39 PM
Cihazı hem azerbaycandan gümrüğünden çıkartmak için vergi verirsin, hemde türkiyeden içeri sokmak için vergi verirsin. En mantıklısı oradan türkiyeye kargolatman olucak. Yoksa duble vergiyle daha cihazı çalıştırmadan amortine aylar eklemiş olucaksın
member
February 17, 2018, 11:39:29 AM
Duuuur fikrim geldi...
Azerbaycana kadar ürünü kontrol edebileceksin zaten. Oradan sonrada dhl ile iletişime geçip bir yanlışlık oldupunu belirtip yeni adres verebilirsin. Parasınıda eft ile ödersin diye düşünüyorum. Teoride ileri derecede öümkün. Pratiğine bakmak gerek. Tek çıkar yol bu gibi.
newbie
February 17, 2018, 09:24:28 AM
Tebrik ediyorum gerçekten. Cihaz adrese bakılmaksızın ilk önce seçtiğiniz ülkeye yollanır. Orada yerel posta şirketine teslim olur adrese göre dağıtıma çıkar. Azerbaycandan türkiye gelmesi dolu bitcoin cüzdanının pvkeyini tahmin etmek kadar zor olsa gerek. Azerbaycan gümrüğüne bağışlamışsın cihazı. Sahibi çıkmadığı için gümrük ihalesinde satarlar  Cheesy

Bu konuda kesin bilgi sahibi misiniz yoksa varsayımlar üzerine mi konuşuyorsunuz?

benim bildiğim kadarı ile ürün sahibinin çıkmaması durumunda gönderene iade ediliyor.
gümrük çekim işlemleri başlatıldıktan sonra işlemlerin 21gün içinde tamamlanmaması durumunda ürünler gümrüğe kalıyor.
bu süreç yasal kargo ile yurda sokulmuş gönderiler için geçerli. kaçak yakalanan ya da uygunsuz ürünlerle ilgili değil.

Yorumunuz için teşekkür ederim. En kötü senaryoda sanırım ürünü Azerbeycana gidip gümrük prosedürlerinden sonra gümrükten almam gerekecek. Çok fazla düşünmeden yazan var post kasacak binlerce konu varken buraya bilgi istediğim konuya bilgisizce yazıyorlar.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
February 17, 2018, 09:08:08 AM
Tebrik ediyorum gerçekten. Cihaz adrese bakılmaksızın ilk önce seçtiğiniz ülkeye yollanır. Orada yerel posta şirketine teslim olur adrese göre dağıtıma çıkar. Azerbaycandan türkiye gelmesi dolu bitcoin cüzdanının pvkeyini tahmin etmek kadar zor olsa gerek. Azerbaycan gümrüğüne bağışlamışsın cihazı. Sahibi çıkmadığı için gümrük ihalesinde satarlar  Cheesy

Bu konuda kesin bilgi sahibi misiniz yoksa varsayımlar üzerine mi konuşuyorsunuz?

benim bildiğim kadarı ile ürün sahibinin çıkmaması durumunda gönderene iade ediliyor.
gümrük çekim işlemleri başlatıldıktan sonra işlemlerin 21gün içinde tamamlanmaması durumunda ürünler gümrüğe kalıyor.
bu süreç yasal kargo ile yurda sokulmuş gönderiler için geçerli. kaçak yakalanan ya da uygunsuz ürünlerle ilgili değil.
newbie
February 17, 2018, 08:58:00 AM

sr. member
Activity: 266
Merit: 271
February 17, 2018, 08:33:15 AM
newbie
February 17, 2018, 08:29:25 AM

gönderi takip kodunu incele azerbaycanda nereye indiyse oraya 1 hafta içinde uçak bileti alıp yollara düş. bişey yapacaksın ardını kovala Smiley
örneğin TR de dhl ile gelen ürünler istanbul AHL de bekler. öncelikle sana telefon ederler gümrüğü çekebilmek için senden geçici yetki belgesi isterler. gönderirsin sorunsuz geçerse adresine kargo edilir. ama sen azerbaycana istettin, orada atıyorum XYZ havaalanına indi gümrük işlemleri için, sana ulaşılamadığından itibaren yanılmıyorsam 21 gün bekler. alıcısı çıkmazsa göndericiye iade edilir. o süre içerisinde gümrüğe bizzat gidip başvurursan oranın gümrük mevzuatına göre işleme alınır. antrepo ordino vs. depolama ücretleri DHL gibi kargolarda yüksektir olabildiğince erken ulaşmaya çalış Smiley

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ürünü yoğun mesaj trafiğinden sonra iptal etmek için onayım istendi. Buradaki yorumlara dayanarak ürünün iptalini onayladım. Ürün expired durumuna çekildi ve tekrar dönüş sağlanmadı iptal olursa sanırım başka ülke üzerinden alacağım. İptal edilen ürünün parasının, site üstüne ekleneceğinden bahsedilmiş eklendiyse nereye eklendiğini bulamadım. Şuan için bekliyorum.

Kocaman Yoğun günler seni bekliyor güzel kardeşim şimdiden hemen sağlam bir gümrük müşaviri aramaya başlasan iyi edersin. Umarım herşey gönlünce olur.

Teşekkür ederim. İnşaallah halledebilirim.
full member
Activity: 336
Merit: 111
February 13, 2018, 02:48:14 PM
Kocaman Yoğun günler seni bekliyor güzel kardeşim şimdiden hemen sağlam bir gümrük müşaviri aramaya başlasan iyi edersin. Umarım herşey gönlünce olur.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
February 13, 2018, 02:46:40 PM
gönderi takip kodunu incele azerbaycanda nereye indiyse oraya 1 hafta içinde uçak bileti alıp yollara düş. bişey yapacaksın ardını kovala Smiley
örneğin TR de dhl ile gelen ürünler istanbul AHL de bekler. öncelikle sana telefon ederler gümrüğü çekebilmek için senden geçici yetki belgesi isterler. gönderirsin sorunsuz geçerse adresine kargo edilir. ama sen azerbaycana istettin, orada atıyorum XYZ havaalanına indi gümrük işlemleri için, sana ulaşılamadığından itibaren yanılmıyorsam 21 gün bekler. alıcısı çıkmazsa göndericiye iade edilir. o süre içerisinde gümrüğe bizzat gidip başvurursan oranın gümrük mevzuatına göre işleme alınır. antrepo ordino vs. depolama ücretleri DHL gibi kargolarda yüksektir olabildiğince erken ulaşmaya çalış Smiley
newbie
February 12, 2018, 09:04:33 PM
Azerbaycan seçtiğiniz adres , Türkiye'ye nasıl gelecek merak ettim ?

Gayet Basit.  Açılır Ülke listesinden azerbeycanı seçip, country yani ülke kısmına Turkey, adress kısmınada kendi adresimi yazdım.

Allah kolaylık versin üstadım . Azerbaycanin Turkiye iline yollarlar artık senin urunu... Ben senin yerinde olsam ivedik ile bitmain ile iletişime geçip benim cocuk benim haberim olmadan bir hata etmiş bunu nasıl düzeltiriz ne yapabiliriz bunun pesine duserdim...

Öncelikle teşekkür ederim. Azerbeycanda herhangi bir türkiye ili yok bu tarz bi cihaza siz 6-8bin usd verip alabilirsiniz al3pay bey.
Saygılarımla.

Hocam ben hali hazırda madencilik yapmaktayım ve bitmain den DIREKT URUN alabilmekteyim KKTC de yasadigim icin. Bu isi ciddi olarak yapan madenciler Deneme yanılma yoluyla urun almiyor .... o söylediğiniz 6-8k usd bu cihaza para verecek enayi varsa gitsin o alsın.  aylar oldu biz ürünlerimizi alalı bize dahi adres cikisimiz MERSIN 10 TURKEY olduğu icin bitmain global den degilde CHINA sayfasından exworks satis yapmakta. Forum da biraz arama yapmış olsaydiniz Bitmainden urun alırken oluşabilecek durumlar adina uzunca bir post yazdigimi gorurdunuz.  Maliniz bitmain den yollanirken varis ulkesi olarak siz Azerbaycan deklare ettiginiz icin  kargosu ona gore hesaplanıp yola cikacaktir bu sebeple Azerbaycan in Turkiye ilini arayacaklar diye yazmak istedim.  Tekrardan Allah Kolaylik versin...

Allah razı olsun. Bir önceki mesajınızda esprili bir yaklaşımda bulunduğunuz için hızlıca bir cevap yazıp, profilinizi inceleme gereksinimi duymadım. Kargonun gelmeme ihtimali çok yüksek şu saatten sonra yapılacak birşeyin de olduğunu sanmıyorum ya nasip deyip bekleyeceğim.

Hocam Bu durumda esprili olmamak elde degil kusura bakmayin. Malum zorluk artiyor kur dusuyor yuzumuz asik .

Kargo yola cikmamis ise hocam bitmain ile irtibata gecin. Hatayi anlatip tum gumruk de olusabilecek durumlari kabul edip bir cikar nokta bulabilirsiniz. Bitmain in TR ye kargo yapmamasinin tek sebebi gumruk te olusan islemler sorumluluk almak istemiyorlar. Yada bir tanidiginiz var ise avrupa veya USA da oraya shipping isteyin. Azerbaycan da gumrukten takildiktan sonra ardiye yiyeektir geri cikisi astari yuzunu kurtarmaz hocam.
bitmain ulke adresi degisikligi kabul etmiyor bosuna zaman harcamayin zaten ticketlara bir haftada donuyorlar zaman kaybi.
refund isteyin direk. Buyuk ihtimal yollamayacaklar hindistan ve turkiye kara liste nu gunlere kaldik!!!
Usa uzerinden tanede $45 vergi 10c elektrik  dahil ayda $250 hosting yapabilirim. Proje daha arkadasim haric yatirimci almadik.
yatirimci iseniz ozele yazabilirsiniz.
120 minerlik yer bitmek uzere.

Yorum için teşekkür ederim ancak yazdıklarınızın çoğundan birşey anlamadım maalesef hocam.
.
Pages:
Jump to: