Pages:
Author

Topic: Ερώτηση για Bitstamp - page 2. (Read 689 times)

newbie
Activity: 37
Merit: 0
January 30, 2018, 05:08:23 PM
#17
Επειδή μας γκάστρωσαν στο bitstamp (1 μήνα αναμονή και τίποτα ακόμα), τι γνώμη έχετε για το bitpanda;

Κάτι διάβασα ότι θέλει verify μέσω Skype, αλλά θα δεχτούν ελληνική ταυτότητα ή θέλει διαβατήριο;

Επίσης, δίνει δυνατότητα για export των coins σε private wallet ή είναι στυλ Revolut; Κάπου στο FAQ τους λέει ότι το ETH δεν στέλνεται, εκτός αν κατάλαβα λάθος.

ΥΓ: Έχει 3 επιλογές για verify και είναι ψιλομπέρδεμα ποιός να διαλέξεις... το έχει κάνει κάποιος;
Υπομονη φιλε.εγω στον 1.5 μηνα εγινα στο bistamp
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
January 30, 2018, 08:43:56 AM
#16
Επειδή μας γκάστρωσαν στο bitstamp (1 μήνα αναμονή και τίποτα ακόμα), τι γνώμη έχετε για το bitpanda;

Κάτι διάβασα ότι θέλει verify μέσω Skype, αλλά θα δεχτούν ελληνική ταυτότητα ή θέλει διαβατήριο;

Επίσης, δίνει δυνατότητα για export των coins σε private wallet ή είναι στυλ Revolut; Κάπου στο FAQ τους λέει ότι το ETH δεν στέλνεται, εκτός αν κατάλαβα λάθος.

ΥΓ: Έχει 3 επιλογές για verify και είναι ψιλομπέρδεμα ποιό να διαλέξεις... το έχει κάνει κάποιος;
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 17, 2018, 07:39:00 PM
#15
στο bistamp ζητάει AN ACCEPTABLE PROOF OF RESIDENCE IS:

    A bank account statement. δηλαδή πρεπει να παω σε τράπεζα ή μπορώ να σκανάρω την πρώτη σελίδα απο το βιβλιάριο
    A utility bill (electricity, water, internet, etc.).
    A government-issued document (tax statement, certificate of residency, etc.) στη φορολογική δήλωση τι πρέπει να φαίνετε ή όλη ? 

 χρειάζετε να στείλω και ταυτότητα ή καλύτερα διαβατήριο ?

στο proof of residence δώστους ένα λογαριασμό της ΔΕΗ η OTE τα δέχονται κανονικά

πειραζει εαν ειαι σε αλο ονομα ο λογαριασμος?

ναι δεν θα σε κάνουν ποτέ verify
full member
Activity: 294
Merit: 101
January 17, 2018, 06:36:51 PM
#14
Καλησπερα, στο bitstamp ζητάνε και φορολογική δήλωση;;


ΟΧΙ
newbie
Activity: 27
Merit: 0
January 17, 2018, 06:15:22 PM
#13
Καλησπερα, στο bitstamp ζητάνε και φορολογική δήλωση;;
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 05, 2018, 06:43:36 PM
#12
στο bistamp ζητάει AN ACCEPTABLE PROOF OF RESIDENCE IS:

    A bank account statement. δηλαδή πρεπει να παω σε τράπεζα ή μπορώ να σκανάρω την πρώτη σελίδα απο το βιβλιάριο
    A utility bill (electricity, water, internet, etc.).
    A government-issued document (tax statement, certificate of residency, etc.) στη φορολογική δήλωση τι πρέπει να φαίνετε ή όλη ? 

 χρειάζετε να στείλω και ταυτότητα ή καλύτερα διαβατήριο ?

στο proof of residence δώστους ένα λογαριασμό της ΔΕΗ η OTE τα δέχονται κανονικά
newbie
Activity: 14
Merit: 0
January 05, 2018, 12:21:30 PM
#11
στο bistamp ζητάει AN ACCEPTABLE PROOF OF RESIDENCE IS:

    A bank account statement. δηλαδή πρεπει να παω σε τράπεζα ή μπορώ να σκανάρω την πρώτη σελίδα απο το βιβλιάριο
    A utility bill (electricity, water, internet, etc.).
    A government-issued document (tax statement, certificate of residency, etc.) στη φορολογική δήλωση τι πρέπει να φαίνετε ή όλη ? 

 χρειάζετε να στείλω και ταυτότητα ή καλύτερα διαβατήριο ?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 04, 2018, 05:10:39 PM
#10
περιμενετε τον επόμενο γύρο. Ηδη κρασάρει  Grin
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
January 04, 2018, 05:04:35 PM
#9
Άσε, κι εγώ κάθε μέρα βλέπω το Ripple να ανεβαίνει και τρελαίνομαι. Tongue
newbie
Activity: 14
Merit: 0
January 04, 2018, 01:39:28 PM
#8
καλησπέρα παιδιά θελω να αγορασω μερικα ripple και θελω να κανω verify τον λογαριασμο μου , Εχω λογαριασμό δευα , Διαβατήριο και θελω να μαθω αν μπορώ να εκτυπώσω κατι απο το web banking ωστε να φαινετε ο λογαριασμος μου και επίσης αν τα αντιγραφα πρεπει να ειναι απαραιτητα ενχρωμα;
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
January 03, 2018, 03:38:31 PM
#7
Λογικα δεν πρεπει να παιρνε τοσο καιρο για το  verify
2 βδομάδες λένε...
newbie
Activity: 1
Merit: 0
January 02, 2018, 06:58:00 PM
#6
Λογικα δεν πρεπει να παιρνε τοσο καιρο για το  verify
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
January 02, 2018, 01:45:53 PM
#5
Αν θυμάμε καλά (γιατί πάει και ένας μηνας από τότε που έστειλα το verification), εβαλα την μαξ ημερομηνια που μπορούσα να βάλω για ημερομηνια λήξης.
Και στο δέχτηκαν;

Εγώ έβαλα +17 χρόνια από την ημερομηνία έκδοσης... για να δούμε!
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
January 02, 2018, 04:46:58 AM
#4
Αν θυμάμε καλά (γιατί πάει και ένας μηνας από τότε που έστειλα το verification), εβαλα την μαξ ημερομηνια που μπορούσα να βάλω για ημερομηνια λήξης.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
December 31, 2017, 05:13:45 PM
#3
Δυστυχώς θέλει υποχρεωτικά να καταχωρήσω ημερομηνία λήξης της ταυτότητας...

Από όσο θυμάμαι, τα δελτία έχουν ισχύ 15 ετών, αλλά εμένα έχουν περάσει πάνω από 15 χρόνια (και δεν είμαι ο μόνος)... περίμενα πέρσι-φέτος που λέγανε ότι θα βγάλουν βιομετρικές ταυτότητες να την ανανεώσω, αλλά τίποτα ακόμα.

Να βάλω ημερομηνία στην τύχη; Κανείς άλλος εδώ μέσα δεν είναι γραμμένος στο Bitstamp;

Καταλαβαίνω τα AML/KYC, αλλά τόσο αυστηρή διαδικασία ταυτοποίησης δεν έχω ξαναδεί! Στην Revolut ήταν πολύ απλή & γρήγορη διαδικασία.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 30, 2017, 10:03:18 PM
#2
Για τον λογαριασμό ρεύματος η κάποιον άλλο τηλεφώνουν κτλ με ελληνικούς χαρακτήρες τον δέχονται κανονικά. Τώρα δεν έχεις παρά να στείλεις την ταυτότητα σου και από τις δύο όψεις και να δεις αν την δεχθούν. Για να δέχονται Ελληνικούς λογαριασμούς θα δεχθούν και Ελληνικές ταυτότητες σίγουρα.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
December 29, 2017, 10:18:17 PM
#1
Καλησπέρα σε όλους/ες και καλές γιορτές! Smiley

Έκανα λογαριασμό στο Bitstamp και θέλω να ρωτήσω για το verify αν δέχεται την γνωστή ελληνική αστυνομική ταυτότητα;

Ρωτάω γιατί ζητάει και ημερομηνία λήξης και δεν βλέπω να έχει κάτι τέτοιο...

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει κάνει εγγραφή/verify με δελτίο ΑΤ;

Ελπίζω να μην θέλει διαβατήριο/δίπλωμα. Με την Revolut δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα.

ΥΓ: Τώρα ξεκινάω να ασχολούμαι και ψάχνω κάποιο καλό ανταλλακτήριο που να δέχεται SEPA/EU πληρωμές. Για το Kraken δεν διαβάζω καλά λόγια τελευταία.
Pages:
Jump to: