Pages:
Author

Topic: Bittrex Google Authenticator - page 2. (Read 1942 times)

full member
Activity: 214
Merit: 100
September 07, 2017, 10:46:12 AM
1- Bittrex'de 2FA aktifleştirirken size kurtarma kodu verir. 2FA için kullandığınız cihaza erişiminiz yoksa o kurtama kodu (aslında 8 veya 12 tane kurtarma kodu verir) ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

2- Google Authenticator yerine Authy kullanın. Birden çok telefonda, telefon bozulursa yeni telefonunuzda eski kodlarınızı olduğu gibi kullanabilirsiniz.
full member
Activity: 219
Merit: 109
September 07, 2017, 09:45:53 AM
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bittrex e girişte authenticator den şifre istiyor. Hatta sadece o değil tümü istiyor ama şu an önemli olan bittrex.

Şimdilik sorunsuz olarak kullanıyorum ancak şu an ki telefonuma pek fazla güvenemiyorum. Güvenlik açısından değil ancak yıllardır kullanıyorum, çok düşüp zarar gördüğü oluyor. Eğer telefonum bozulursa bittrex e nasıl giriş yapacağım ?

Şu an mesela bittrex e benim için ciddi bir miktar btc göndereceğim. Ama telefonumun 1 saat sonra bozulmayacağının garantisi yok. Bu gibi durumlarda nasıl bir kurtarma şekli var ? Mesela blockchain.info da cüzdan için güzel bir 12 kelimelik doğrulama sistemi var, bunda ne yapılabilir ?

Önceden planım belli olsun, sıkıntı yaşamayayım Smiley

Biraz araştırdım, genelde authenticatoru aktarmanın bir yolu yok denilmiş. Sorun yaşayanlar da siteler ile iletişime geçip authenticator doğrulamasını iptal ettirmişler. Var mı başına gelen ?
Pages:
Jump to: