Pages:
Author

Topic: Boğa sezonu mu Köpek sezonu mu ? - page 2. (Read 355 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
June 03, 2021, 05:17:30 AM
Doge, topluluğu günden güne artan bir proje olarak Coinbase 'de listelenmiş. Akıl tutulması bu olsa gerek. Demek ki neymiş proje seçilmiyormuş, baktılar ki bir ton para akıyor Doge'ye bastılar listeleme haberini. Pastadan onların da pay alması lazım. Birde çay simit tokenlerimiz var bizim , bir gün onların da coinbase üzerinde listelenmesi bekliyorum !

Coinbase listelemesi zirvesi olur. Bu saatten sonra Elon Musk'ın tweetleri dahi o kadar etki etmez diye düşünüyorum. Topluluğuyla birlikte iyi yere geldiler. Çok fazla it köpek imasında bulunuyoruz, bazen dalga geçiyoruz ama takdir edilmesi gerekir.
member
Activity: 854
Merit: 50
June 03, 2021, 04:29:54 AM
Doge, topluluğu günden güne artan bir proje olarak Coinbase 'de listelenmiş. Akıl tutulması bu olsa gerek. Demek ki neymiş proje seçilmiyormuş, baktılar ki bir ton para akıyor Doge'ye bastılar listeleme haberini. Pastadan onların da pay alması lazım. Birde çay simit tokenlerimiz var bizim , bir gün onların da coinbase üzerinde listelenmesi bekliyorum !
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
June 02, 2021, 11:47:51 AM
Boğa sezonu mu Dogecoin sezonu mu bilemedim gerçekten. Şu sıralarda piyasa yine artıya geçmeye başladı ve Dogecoin'in yeniden yükselişini de görüyoruz. Görünüşe göre hem boğa hem de köpek sezonu bitmemiş.  Smiley
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
June 02, 2021, 11:20:07 AM
Dogecoin benzeri bir oluşum SHIB ve tek amacı MEMETOKEN olarak varlığını sürdürmek.Ethereum tabanlı olarak çıkarılan bu MEMETOKEN’in toplam arzı, kurucusu Ryoshi, toplam arz miktarının yarısını Vitalik Buterin’e göndermişti.

Gönderilen SHIB’lerin %10’unu Hindistan’a bağış olarak gönderen Vitalik, geride kalan %40’ı ise yaktığını duyurmuştu.Bu rakam azımsanacak bir rakam değil.Sattığı ve yaktığı Shiba’ların değeri 7 Milyar dolar ediyordu.

Aslında bu ilgi biraz matematik biraz da insan psikolojisinin sonucu bana göre.

Etrafımıza baktığımızda kriptoparalara yeni yeni ilgi duyan herkes fiyat olarak az olan altcoinlere ilgi gösteriyordu.Ryoshi ve diğer köpek token sahipleri bunu fark etmiş olacak ki arzı trilyonlarla tuttu.1 $’a milyonlarca token almanız mümkün oluyordu.Basit bir örnekle ;

Shib, ilk çıktığında 0.0000000035 dolardan yani 35x10^-8 $’dan işlem görüyordu.Anlık fiyat CMC verileriyle 0.00001019 $.Bu yükseliş 2911 kat olarak görünüyor.1$’lık hesabınızda unuttuğunuz SHIB varsa tekrar kontrol etmeniz size 2911 $ kazandıracak.  Cool

Bu fiyat ucuzluğu ve token yüksekliği insanlara psikolojide kendini zengin hissettiriyordu.Nitekim buna yatırım yapan bazı hesaplar internette dolanıyor zaten.

Devir MeMeToken ilgisiyle şekilleniyor.Ancak bu daha ne kadar sürecek orası muamma.Bana göre piyasada yine MeMe’lerin şahı sadece Doge olarak kalacak.O da arkasında garip bir sempati duyan Elon Musk ile…

Hadi bağışı anladık ta neden yakıyor anlamak güç 
Adam o kadar parayı çöpe attığına göre doge gibi shiba gibi coinlerin Eth'nin önüne geçmemesi içinde yapmış olabilir.
Doge coinbase haberi ile uçuşa geçti yeniden. Piyasayı sallamasa bari. Beklentimiz olan altcoinler canlanamıyor ne yazık ki
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
June 02, 2021, 08:27:54 AM
Artık BTC bey yeni ATH için koşuya başlasa da biz de şu itten köpekten sıyrılsak piyasa olarak.

Geçtiğimiz 2-3 yıl boyunca büyük temizlik olacak, çöp coinler temizlenecek tantanasını dinledik sürekli. Geldiğimiz noktada haksız çıktılar en çok parayı it kazandırdı mesela kimsenin sesi çıkmıyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
June 02, 2021, 08:26:22 AM
Dogecoin benzeri bir oluşum SHIB ve tek amacı MEMETOKEN olarak varlığını sürdürmek.Ethereum tabanlı olarak çıkarılan bu MEMETOKEN’in toplam arzı, kurucusu Ryoshi, toplam arz miktarının yarısını Vitalik Buterin’e göndermişti.

Gönderilen SHIB’lerin %10’unu Hindistan’a bağış olarak gönderen Vitalik, geride kalan %40’ı ise yaktığını duyurmuştu.Bu rakam azımsanacak bir rakam değil.Sattığı ve yaktığı Shiba’ların değeri 7 Milyar dolar ediyordu.

Aslında bu ilgi biraz matematik biraz da insan psikolojisinin sonucu bana göre.

Etrafımıza baktığımızda kriptoparalara yeni yeni ilgi duyan herkes fiyat olarak az olan altcoinlere ilgi gösteriyordu.Ryoshi ve diğer köpek token sahipleri bunu fark etmiş olacak ki arzı trilyonlarla tuttu.1 $’a milyonlarca token almanız mümkün oluyordu.Basit bir örnekle ;

Shib, ilk çıktığında 0.0000000035 dolardan yani 35x10^-8 $’dan işlem görüyordu.Anlık fiyat CMC verileriyle 0.00001019 $.Bu yükseliş 2911 kat olarak görünüyor.1$’lık hesabınızda unuttuğunuz SHIB varsa tekrar kontrol etmeniz size 2911 $ kazandıracak.  Cool

Bu fiyat ucuzluğu ve token yüksekliği insanlara psikolojide kendini zengin hissettiriyordu.Nitekim buna yatırım yapan bazı hesaplar internette dolanıyor zaten.

Devir MeMeToken ilgisiyle şekilleniyor.Ancak bu daha ne kadar sürecek orası muamma.Bana göre piyasada yine MeMe’lerin şahı sadece Doge olarak kalacak.O da arkasında garip bir sempati duyan Elon Musk ile…
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
June 02, 2021, 07:38:47 AM
Boğa mı ayı mı kaplumbağa mı bilemem ama bence çok ta önemi yok zaten. Para kazanmayı bilen insan iki piyasada da parasını kazanabilir. Önemli olan analiz ve sabırdır.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
June 02, 2021, 06:01:12 AM
Laleli köpkee devri aga yarın bir gün bu yatırımlardan başı yananlar mekanik center olsun Cheesy

Source: Me Cheesy

member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
June 02, 2021, 05:33:58 AM
Gerçekten artık köpek sezonuna dönmeye başlamıştı abuk subuk şeyler yüzünden de piyasa şu an bu hale geldi, inşallah geri toparlayacağız ancak böyle temelsiz pumplar falan devam ettiği sürece kripto paralar için hedeflediğimiz geleceğe kavuşmak daha da zor hale gelecek..
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
June 01, 2021, 04:15:21 PM
Her boğa sezonunda farklı tematik işler olur, farklı coin şemaları yükselir. Bu boğa sezonunu önce Defi sonra NFT coinleri besledi. Dogecoin in parlamasıyla memecoin veya poocoin adlı coinler altın çağını yaşadı. Hızlı yükselip yatırımcılara servet kazandırdılar. Aynı hızla da patlayıp gittiler. Ne olursa olsun Dogecıin hala sağlam duruyor.
member
Activity: 588
Merit: 10
$CYBERCASH METAVERSE
May 22, 2021, 07:46:56 AM
İlginç bir sezon evet ve geride bıraktık mı onu da bilmiyoruz. Şu an her şey düşüşte nerdeyse. Boğa sezonunda köpek coinler baya iyi gidiyordu başta Dogecoin olmak üzere. Toparlanma başlayınca bizi nasıl bir tablo bekliyor merak ediyorum.
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
May 20, 2021, 02:16:06 AM
Boğa sezonu mu Köpek sezonu mu böyle sezon olmaz olsun  Grin saçma sapan ne varsa yükseldi ve bir günde her şey çöktü. Dogecoin gibi  projenin 100 milyar dolar piyasa değerine yaklaşmıştı bir çok dev şirketin piyasa değerini geçti. köpek koinleri her yeri ele geçirdi sardı. bu sezonun adını boğa sezonu değil kedi veya köpek sezonu olarak kabul ediyorum  Grin Grin

bu olaylar yüzünden son zamanlarda zeka seviyemde gerileme olduğunu hissetmeye başladım, avarel gibi geziyorum ortalarda.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
May 20, 2021, 01:26:18 AM
böyle bir köpek sezonu olacak. :) nalet olsun içimizdeki heyyyvan sevgisine diyeceğiz. :)

bunu normalde ethereum için yapmışlar ama paint'te shiba ile değiştirdim. :)
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
May 19, 2021, 11:56:01 PM
Boğa sezonu mu Köpek sezonu mu böyle sezon olmaz olsun  Grin saçma sapan ne varsa yükseldi ve bir günde her şey çöktü. Dogecoin gibi  projenin 100 milyar dolar piyasa değerine yaklaşmıştı bir çok dev şirketin piyasa değerini geçti. köpek koinleri her yeri ele geçirdi sardı. bu sezonun adını boğa sezonu değil kedi veya köpek sezonu olarak kabul ediyorum  Grin Grin
Pages:
Jump to: