Pages:
Author

Topic: Boğaya doğru durumlar nasıl? - page 3. (Read 677 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701
August 17, 2023, 05:25:43 AM
Selamlar arkadaşlar bildiğiniz üzere bitcoin piyasası uzunca bir süredir yatay seyrediyor. Bu durum Bitcoin yatırımcısı olan bizleri biraz yıprattı ve birçoğumuz kendi köşesine çekildi. Kimisi bistte kimisi de nasdaq ta para peşinde koşuyor. Forumda Bitcoin ile ilgili yazı miktarında bariz bir azalma görülüyor. Bilmem farkında mısınız ama yavaştan ayının ya da durgun piyasanın bitmekte olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen seneye bu zamanlarda birçoklarımız yine bitcoin yatırımları konusunda onlarca başlık açacaktır. Bu başlık da bakın ayı bitti biter boğa geliyor (mu acaba) ayarında bir uyarıdır.

Herkes köşesine çekildi farklı gelir yollarını arıyor dediğiniz gibi. Yükseliş halvingden önce mi olacak sonra mı, boğadan önce son bir düşüş gelecek mi, altcoinler %90'dan fazla düşmüşken boğada hangileri performans gösterecek, bugünkü 28.5k beklenilen düşüşteki fiyat mı gibi sorular var. Kimsenin net olarak cevabını bilmediği sorular için düşünüp duruyoruz.

Boğa zamanı tahminlerinin ortalaması alındığında beklenecek süre o kadar da çok değil. Yani şu an Bitcoin alımı için gayet iyi bir zaman. Uzun vadede düşünenler için zaten uzun zamandır iyi bir seviyede. Aldıktan sonra fiyatın düşme ihtimali her zaman var ama uzun vadede ATH bekleyecek olan biri için bu seviyeden daha aşağısında hangi fiyattan alınır orası meçhul.

Birçok tahmin var ama benim tahminim piyasa önce düşüş beklentisine cevap verecek sonra yükselişe başlayacak. Önemli bir haber gelmeden yakın zamanda Bitcoin fiyatında büyük bir yükselişin geleceğini sanmıyorum.

Tahminler yanılabilir ama boğanın geleceğini biliyoruz. Önemli olan hazır olarak boğa sezonuna girmemiz.
newbie
Activity: 3
Merit: 3
August 15, 2023, 07:32:15 PM
Benim naçizane görüşüm şu şekilde, SEC Eylül'ün ilk haftasını bekletiyor şu an piyasaya bakacak olursak. Özellikle Blackrock'un SPOT ETF başvurusu bir sonraki boğa koşusu için Halving'ten daha önemli bence. Sonuçta madencilerin kar-zarar durumunda bi gerileme olacak ve şayet organize olup fiyatları yukarı çekmezlerse büyük bir sorun kapıda onları bekliyor. Tabii Binance'nin tüm sektör üzerindeki baskısı, likidasyon verileri de oldukça önemli. Ancak son dönemde yaşananlar bana pek mantıklı gelmiyor, özellikle bu kadar reel paraya ihtiyaç duyulan şu sıralarda neden büyük oyuncular Bitcoin'in fiyatını yükseltip tüm piyasanın ilgi odağı olmuyor ilginç. Yüksek ihtimalle bunu büyük bir haberle başlatacaklar, Eylül'ün 2'sinde görüşmek üzere. 
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
August 15, 2023, 02:20:51 PM
Kripto para piyasaları maalesef bir süredir yatay olarak seyir göstermekte ve bu da birçok yatırımcının para kazanamaması sebebi ile yeni para girişinin durmasına sebep oluyor. Genel olarak bir inceleme yapmak gerekirse yaz dönemlerinde piyasada bir durgunluğun yaşandığını söylemek mümkündür fakat bu durgunluğun yaz bitişi sona ereceği anlamına da gelmemektedir. Çok yakın bir süreç içerisinde halving sürecinin de gerçekleşeceğini düşünmek gerekirse önümüzdeki süreç içerisinde tam anlamı ile bir boğa dönemi olmasa da piyasanın yeşillendiğini göreceğimizi düşünmekteyim. Ayrıca, halving süreci ve bu potansiyel yükseliş sebebi ile piyasaya sağlıklı şekilde ve tutarlarda yeni para girişi olması durumunda yeniden ilginin başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paralara kayabileceğini de düşünüyorum.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
August 14, 2023, 03:50:28 PM
Ülkede ki enflasyon ortamı ile beraber insanlar borsaya akın akın koştu. Özellikle halka arzlar gibi girilmesi, yapılması hem basit hem de riski az olması nedeniyle. O yüzden forumda da borsa ve halka arz başlıklarına ilgi çoğaldı. Ayrıca arkadaşların da bahsettiği gibi şu anlık kripto piyasası FED kararlarının da etkisiyle çok iyi değil. Ama yakın zamanda kripto piyasasının hareketlenmesi ile forum üyelerimizin halka arz ve borsa başlıklarından yeniden kripto başlıklarına geçiş yapacağını düşünüyorum.
newbie
Activity: 7
Merit: 3
August 10, 2023, 06:36:59 PM
Selamlar arkadaşlar bildiğiniz üzere bitcoin piyasası uzunca bir süredir yatay seyrediyor. Bu durum Bitcoin yatırımcısı olan bizleri biraz yıprattı ve birçoğumuz kendi köşesine çekildi. Kimisi bistte kimisi de nasdaq ta para peşinde koşuyor. Forumda Bitcoin ile ilgili yazı miktarında bariz bir azalma görülüyor. Bilmem farkında mısınız ama yavaştan ayının ya da durgun piyasanın bitmekte olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen seneye bu zamanlarda birçoklarımız yine bitcoin yatırımları konusunda onlarca başlık açacaktır. Bu başlık da bakın ayı bitti biter boğa geliyor (mu acaba) ayarında bir uyarıdır.

evet aslında piyasa bir süredir konsolide oluyor ama çoğu tüccar piyasayı ölçeklendirerek gerçekten kar ediyor.

çoğu yatırımcı, piyasa koşullarından emin olmak için 2024'ten itibaren yatırım yapmayı tercih ediyor ve ayrıca Bitcoin yarılanmasıyla ilgili spekülasyonlardan yatırımcılar bu süre içinde yatırım yapmayı sevecekler
hero member
Activity: 882
Merit: 879
August 10, 2023, 09:36:12 AM
Piyasadaki altcoinlerin çoğu %95-99 çakılmış, dolaşimlari %100’e yaklaşmiş, borsalardaki hacim sifira inmiş, yeni startuplarin değerleme orani markete göre çok pahali kaliyor; bu dolayli yoldan marketteki altcoinlerin dip fiyatlara yakin olduğunu gösteriyor,
Aslında kast ettiğim şey büyük ölçüde buydu. Bitcoin in fiyatı ortalama bir yerde ama bir yandan bu ortalama dip gibi hissettiriyor. Neden? Çünkü altcoinler düşebilecekleri en kötü seviyelere indiler. Piyasa bileşenlerinin korkak olduğu bir döneme devam ettiğimiz yalan değil ama bu korkunun da bitcoin ile aşılacağını ve hatta kasımdan sonra yükseliş dalgasına gideceğimizi düşünüyorum. Bu yüzden kripto para piyasalarını da kesinlikle boşlamamak gerekiyor.

Halving öncesi bir boğa koşusu olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Boğa koşusundan kastım, altcoinleri de alıp beraber yükselmeleri. Lachrymose güzel açıklamış. Bende bir örnek vereyim geçen gün bir arkadaşım Whatsapptan teşekkürler borsa İstanbul paylaşımı ile bir araç resmi atmıştı. Hayırdır diye sorduğumda kazandığı parayla ikinci arabayı aldığını söyledi. Yani halka arzlar, borsadaki genel gidişat hep olumlu görünüyor. Bununla beraber kazançların çok olduğu dönemde minimal artış veya azalışlarla ilerliyoruz. Paranın kriptoya akmasıyla ciddi yükselişler yaşanabilir bence de. Her şeyin olduğu gibi bunun da bir zamanı var bekliyoruz.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
August 10, 2023, 09:30:15 AM
Piyasadaki altcoinlerin çoğu %95-99 çakılmış, dolaşimlari %100’e yaklaşmiş, borsalardaki hacim sifira inmiş, yeni startuplarin değerleme orani markete göre çok pahali kaliyor; bu dolayli yoldan marketteki altcoinlerin dip fiyatlara yakin olduğunu gösteriyor,
Aslında kast ettiğim şey büyük ölçüde buydu. Bitcoin in fiyatı ortalama bir yerde ama bir yandan bu ortalama dip gibi hissettiriyor. Neden? Çünkü altcoinler düşebilecekleri en kötü seviyelere indiler. Piyasa bileşenlerinin korkak olduğu bir döneme devam ettiğimiz yalan değil ama bu korkunun da bitcoin ile aşılacağını ve hatta kasımdan sonra yükseliş dalgasına gideceğimizi düşünüyorum. Bu yüzden kripto para piyasalarını da kesinlikle boşlamamak gerekiyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
August 10, 2023, 07:50:07 AM
Bu dönemde Halka arzlar, Türkiye borsası, global borsalar, emtialar daha göz önünde. Toplumun büyük bir kısmı Bitcoin beraberinde getirdiklerini görmüyorlar bu yüzden diğer alternatifler daha kolay geliyor tabi geçtiğimiz dönemde borsalardan güzel kazançlar eden yatırımcılar oldu. Benim odağım tamamen kripto paralar altcoinler çok ucuz şuanda tepe noktadan buraya oldukça değer kaybettiler.

Alım yapmak için çok güzel noktalardan geçiyoruz. Fiyatlar yükselmeye başlayınca konular ağırlıklı bitcoine ve altcoinlere dönmeye başlar hocam döngüsellikler işte.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
August 10, 2023, 07:45:24 AM
Piyasadaki altcoinlerin çoğu %95-99 çakılmış, dolaşimlari %100’e yaklaşmiş, borsalardaki hacim sifira inmiş, yeni startuplarin değerleme orani markete göre çok pahali kaliyor; bu dolayli yoldan marketteki altcoinlerin dip fiyatlara yakin olduğunu gösteriyor, dusuk market capli bazi coinler ufaktan 8-10X pump yapiyor (TARA, YGG). Klasik dongunun sonlarindayiz. Halving oncesi olursa ufak bi dusus olacak, olmazsa yolumuza bakicaz. Her turlu alim icin makul seviyeler. Bunun disinda SP500 en pahali noktada, altin tepede, borsa istanbul uçmuş, gayrimenkul dolar bazinda minimum 2X; elde şu an dusuk riskli, dusuk kazancli halka arzlar ve yuksek riskli yuksek kazancli kripto para piyasasi var.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
August 10, 2023, 06:27:17 AM
Pages:
Jump to: