Pages:
Author

Topic: Borsa Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? - page 2. (Read 736 times)

sr. member
Activity: 746
Merit: 251
March 22, 2018, 05:35:45 PM
Borsa seçimi kesinlikle borsanın sorunsuzluğuna ve hacme göre yapılmalıdır mesela iki türk borsası olan Paribu ve Vebitcoin adlı bir borsayı karşılaştıralım.

Paribu'nun hacmi çok yüksek olduğundan dolayı kolayca alım satım yapılabiliyor ve komisyondan yüksek oranda para kazandıklarından dolayı teknik desteğe kolayca ulaşılabiliyor.

Vebitcoin'in hacmi çok düşük olduğundan dolayı çok zor alım satım yapılabiliyor ve komisyondan kâr alamadıkları için teknik destekte oldukça kötü ayrıca kesinlike bahsedilen Vebitcoin borsasını tavsiye etmiyorum.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
March 22, 2018, 01:20:06 PM
En iyisi hepsini kullanmak ama farkli sifrelerle caldirdiginda dert etmiyorsun. mMesela 5 borsada hesabin varsa birine birsey olsa %20 zarar biraz vakit alir ama geri kazanilir.
forkdelta
binance
bittrex
bitfinex
poloniex. gibi.

Tıpkı yatırım yaparken olduğu gibi borsa seçimi yapıldığı sırada da çeşitlilik iyi bir şeydir fakat kullanıcılarının paraları üzerine atlayan borsalardan uzak durulması veya hacimsiz borsalarda işlem yapılması gibi sıkıntılardan uzak durulmalıdır.
full member
Activity: 840
Merit: 103
March 21, 2018, 10:08:04 PM
En iyisi hepsini kullanmak ama farkli sifrelerle caldirdiginda dert etmiyorsun. mMesela 5 borsada hesabin varsa birine birsey olsa %20 zarar biraz vakit alir ama geri kazanilir.
forkdelta
binance
bittrex
bitfinex
poloniex. gibi.
hero member
March 21, 2018, 11:42:55 AM
Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
hero member
March 19, 2018, 12:28:38 PM
Açıkcası benim çoğu Türk borsasında üyeliğim var o an kur hangi borsada uygun ise oradan işlem yapıyorum.Tek bir borsaya bağlı kalmamak gerektiğini düşünüyorum.Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler hocam.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin bahsettiğiniz yöntem de iyi bir yöntem, en uygun kuru bularak işlem yapmak cebimiz için her zaman faydalı olacaktır.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
March 18, 2018, 12:05:35 PM
Açıkcası benim çoğu Türk borsasında üyeliğim var o an kur hangi borsada uygun ise oradan işlem yapıyorum.Tek bir borsaya bağlı kalmamak gerektiğini düşünüyorum.Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler hocam.
hero member
March 18, 2018, 11:05:23 AM
Borsa seçimleri kişiden kişiye göre değişir. Türk borsalarında ben koinim seçerim başkası btcturk seçer. Yabancı borsalarda ben binance seçerim başkası bittrex seçer. Önemli olan en çok kullanılan ilk 3 borsada işlem yapmaktır. Diğerleri risk barındırabilir

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben sadece borsa seçimi sırasında nelere dikkat edilmesinin gerektiğini vurguladım yoksa dediğiniz gibi tercih meselesi sonuçta.
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
March 17, 2018, 04:32:36 PM
Borsa seçimleri kişiden kişiye göre değişir. Türk borsalarında ben koinim seçerim başkası btcturk seçer. Yabancı borsalarda ben binance seçerim başkası bittrex seçer. Önemli olan en çok kullanılan ilk 3 borsada işlem yapmaktır. Diğerleri risk barındırabilir
hero member
March 17, 2018, 09:57:45 AM
Türk borsaları dışında altcoinler için bunların hiç bir önemi yok hangi borsa hacimliyse mecbur oradan işlem yapıyoruz. Tabi gidip novaexchange vb saçma sapan sitelere yüklü girerseniz riske etmiş olursunuz.

Hacim gibi önemli unsurların nasıl pek bir önemi olamaz acaba?
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
March 16, 2018, 02:55:41 PM
Türk borsaları dışında altcoinler için bunların hiç bir önemi yok hangi borsa hacimliyse mecbur oradan işlem yapıyoruz. Tabi gidip novaexchange vb saçma sapan sitelere yüklü girerseniz riske etmiş olursunuz.
hero member
March 16, 2018, 01:28:08 PM
hacim ekip vb. bir çok kritere bakılabilir. Ama her zaman riski dağıtmakta fayda vardır. Yumurtaları aynı sepete koymak risklidir. Hodl amaçlı tutulup trade yapılmnayan coinler her zaman localde private key'i sizde olan bir cüzdanda saklanmalı bence.

Kesinlikle, sepeti dağınık tutmakta fayda var. Ayrıca borsa siteleri de cüzdan gibi kullanılmamalıdır.
newbie
Activity: 83
Merit: 0
March 15, 2018, 04:34:08 PM
hacim ekip vb. bir çok kritere bakılabilir. Ama her zaman riski dağıtmakta fayda vardır. Yumurtaları aynı sepete koymak risklidir. Hodl amaçlı tutulup trade yapılmnayan coinler her zaman localde private key'i sizde olan bir cüzdanda saklanmalı bence.
hero member
March 15, 2018, 12:29:25 PM
Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
hero member
March 13, 2018, 10:27:28 AM
Arkadaşın verdiği tavsiyeler oldukça yerinde ve hepsine dikkat edilmesi ve kesinlikle uyulması gerekiyor. Ben de şahsımca bir borsaya gireceksem öncelikle global'de sonra localde o borsa hakkındaki şikayetleri okurum. İnsanlar neyden şikayet etmiş, hangi durumlarda isyan etmişler. Nelerden memnunlar, nelerden değiller. Bence insanları okuyunca neyi seçip neyi seçmeyeceğinizi anlıyorsunuz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Borsalar hakkında yapılan şikayetler üzerinden tercih yapılması da güzel bir seçenek tabii ki.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
March 12, 2018, 03:55:36 PM
Arkadaşın verdiği tavsiyeler oldukça yerinde ve hepsine dikkat edilmesi ve kesinlikle uyulması gerekiyor. Ben de şahsımca bir borsaya gireceksem öncelikle global'de sonra localde o borsa hakkındaki şikayetleri okurum. İnsanlar neyden şikayet etmiş, hangi durumlarda isyan etmişler. Nelerden memnunlar, nelerden değiller. Bence insanları okuyunca neyi seçip neyi seçmeyeceğinizi anlıyorsunuz.
hero member
March 12, 2018, 01:11:30 PM
Borsa seçimi direkt olarak sorunsuzluğa göre yapılmalı örneğin Hitbtc'yi uzun süredir kullanmıyorum çünkü herifler gönderdiğim depositlere çöküyor, benim için en dandik borsa hitbtc en sağlam borsalar ise binance, bitfinex, kraken vb. gibi borsalardır.

Hitbtc çok fazla şikayet aldı bu konu hakkında, umarım birçok kişi görür şu tarz mesajları ve oraya deposit yapmaz.
member
Activity: 252
Merit: 10
March 12, 2018, 02:09:34 AM
öncelikle güvenlik ve ekibine bakmak lazım  bazı borsalarda muhatap bulamıyorsun. işlem hacmide çok önemli bazı türk borsaları gibi fiyat arttığında kapatıp fiyat düştüğünde açılmamalı..
hero member
Activity: 736
Merit: 504
March 11, 2018, 04:56:15 PM
Borsa seçimi direkt olarak sorunsuzluğa göre yapılmalı örneğin Hitbtc'yi uzun süredir kullanmıyorum çünkü herifler gönderdiğim depositlere çöküyor, benim için en dandik borsa hitbtc en sağlam borsalar ise binance, bitfinex, kraken vb. gibi borsalardır.
hero member
March 11, 2018, 11:29:08 AM
hero member
March 09, 2018, 03:58:04 PM
Borsa ne kadar iyi olursa olsun destek ekibi iyi olmayan borsadan hiçbir şey olmaz. Herhangi bir sıkıntıda muhatap olacağımız bir merci bulamıyoruz.

Destek ekibi önemli tabii ki. Özellikle bazı Türk borsalarında iyi bir destek ekibi olmadığı için genellikle onlar ile çalışmamaya özen gösteriyorum.
Pages:
Jump to: