Pages:
Author

Topic: Borsalara aracı kurumlar yasaklandı - page 2. (Read 243 times)

legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
April 15, 2021, 06:27:09 PM
buradan yola çıkarak borsaya giren ve çıkan tl miktarına bakıp vergilendirileceğimizi öngörmek olası , daha önceden aklımdaydı ama kararlarını bekliyordum.
Şimdi yüzbin yatırdın 3yüzbin çektin 2yüzbin tl kar var maliye bu miktarın muhtemelen %38 (%20+%18) vergisini isteyecek.Bu işlemi yapabilmek için tek transfer yönteminin direkt eft olması lazım fakat papara gibi kuruluşlar aracı olurken maliyenin hesabını bozuyor, onları düzenlemek yerine , çekil aradan demiş düzenleme ile. Ben bunu anladım bu düzenlemeyle  Kiss
member
Activity: 454
Merit: 37
April 15, 2021, 05:55:36 PM
Az önce Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre Papara, ininal gibi Elektronik para kuruluşları bundan böyle kripto para borsalarına para aktarımına aracılık edemeyecek...

sadece banka yolu acık olacak anladığım kadarıyla.bu da hedeflenen vergiyi kontrol altında tutmak için .

herseye bu kadar muhalefet olan baska hükümet var mı acaba ?

Papara ve benzeri yöntemlerle transfer engelinin paranın yerli borsalara yönelmesi ve denetim için olduğunu anlıyoruz ama kripto para ile ödeme alınması neden engelleniyor anlam veremedim. Çok kötü. Dünyada böyle bir yasak var mı acaba ?
Pages:
Jump to: