Pages:
Author

Topic: Borsanın Toparlanamaması - page 3. (Read 374 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 14, 2023, 03:41:54 AM
Bu gün borsa artı olarak açılmasına rağmen borsadaki olumsuz hava koşulları devam ediyor. Sur Tatil Evleri GYO halka arzının ilk gününde tavan bozarak işleme başladı uzun zamandır böyle bir şey hiç görmemiştik. Halka arzlar konusunda bence yeni adımlar atılmalı, kurumsallara dağıtım yapılacak ise en az 30 gün gibi satmama şartı getirilmeli, yada halka arzlar tamamen eşit dağıtım yöntemi ile dağıtım yapılmalı.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
December 14, 2023, 03:27:02 AM
Bizim borsanın yatırımcıları yapılan büyük yatırımlar ve bunların kontrolunu elinde tutan spk. Spk eliyle yapılan yanlışlar ve sonrasında balina durumunda olan büyük yatırımcıların küçük yatırımcıları sürekli silkeleme çabaları. Yabancı yatırımcılar bunları görüp geri çekiliyorlar. Devlat kademelerindeki hukuksuzluklara atılan imzalar. Borsadan yabancı yatırımcının karıda batsın diyerek geri çekilmesi. Biz kumda kendi kendimize oynuyoruz. Gayet doğal düşmesi. Neden yükselsin ki. Bir kaç ay sonra biz yine ekonomik değişikliğe gideriz. Yeni bir sistem daha deneriz.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
December 13, 2023, 04:33:44 PM
Her şeyi bir kenara bırakırsak Borsada Hektaş %64 dolar bazında değer kaybediyorsa şirket kendinde bazı şeyleri sorgulaması lazım. Ben değer kaybettiği için firmaya kızıyorum ama firma şu an yatırım yapılacak bir fırsatta olabilir yani şu an güncel olarak araştırılması gerekiyor öyle değer kaybetti diye alınmaması gerekiyor ama Hektaş iyi bir hisse diye düşünüyorum. Toparlayabilirlerse iyi ama yıl bitti.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
December 13, 2023, 03:34:58 PM
Borsanın toparlanması için öncelikle aşırı değerlenmiş liranın sönmesi gerekiyor. Ayrıca Amerikan doları da aşırı değerli. Hem içeride hem de dışarıda borçlanma kağıtlarının faiz getirileri o kadar fazla ki hiç kimse herhangi bir şekilde ticaret yapmak ya da borsaya girmekle uğraşmak istemiyor. Nasıl olsa faiz ile parayı kırıyorsun eğer doğru borçlanma kağıtlarına yatırım yaparsan. Bu yüzden söylediğim şekilde borsanın zamanı var daha.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 13, 2023, 12:47:45 PM
benim anlamadığım konu yahu neredeyse pandeminin ortasından beri deli gibi yükselen bir borsamız vardı. ne hikmetse o zamanlara kimse dikkat çekmiyor. hiçbir emtianın sonsuza kadar yükseldiği görülmüş mü? elbet yükselecek sonra da düşecek. şayet bu döngü bozulursa ortada sistem diye bir şey kalmaz dostlar. dolara göre değer kaybetti diye ortalığı yangın yerine çevireceklerse de ilk başta gidip dolar alsınlar. bunun yanına faize koyulmadığı için kaybolan değeri de yazsalar fena olmaz mesela.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 13, 2023, 12:03:40 PM
Bildiğiniz üzere İsrail Filistin savaşıyla başlayan borsanın hızla değer kaybetmesi durdurulamıyor, tam toparlanıyor derken yeni yeni olaylar ile tekrar düşmeye devam ediyor. Sürekli düşüş eğiliminde olması ve toparlanamıyor olması küçük yatırımcıyı dahi oldukça etkiliyor. Görüyoruz ki yeni halka arzlar bile bu düşüşlerden nasibini alıyor sanırım yeni gelecek halka arzlarda katılımın azalacağını düşünüyorum. Sizce borsanın düşüşü daha ne kadar devam eder?
Türk Lirası her geçen gün zaten değer kaybetmesi üzerine sürekli değer kaybeden hisseler neticesinde yatırımcılar için iyice can sıkıcı bir hâl alıyor.

Yılbaşından bu güne dolar bazında, en çok değer kaybeden hisselerin listesi ilgilenenler için link bırakıyorum.

Kaynak: https://twitter.com/taaardu/status/1734897256099098972/photo/1
Pages:
Jump to: