Pages:
Author

Topic: Boykot listesi saçmalığı - page 3. (Read 414 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
November 05, 2023, 05:17:37 PM
Ulan bu kadar cahili toplamak istesen toplayamazsın bu hafta herifler bistte %10'dan fazla kazandı Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
November 05, 2023, 05:11:39 PM
Bu İsrailli olup olmadıkları belli olmayan şirketleri boykot ederek Filistin'e destek olacaklarını düşünmeleri maalesef boş bir vicdan mastürbasyonu. Keşke gerçekten etki edecek bir şey yapılabilse. Atıyorum Unilever gibi şirketleri bu listelerde görüyorum. Yahu bunları boykot etsek ne etmesek ne. Zaten listedekilerin çoğu amerikalı şirketler. İsrail'e etki edebilecek şeyler Rusya'ya uygulanan yaptırımlar gibi olabilir ancak. Ama Rusya'ya da bütün AB sözde yaptırım uyguluyor, Yunanlılar Rus petrolünü gemileriyle harıl harıl taşıyor, ses çıkaran yok. Alman otomotiv şirketleri Orta Asya ülkeleri üzerinden yedek parça satışı vs deli gibi yapıyor, ses çıkaran yok. Sözde Rusya'ya büyük yaptırım var. Neredeyse her şeyde olduğu gibi olan masum küçük insanlara oluyor. Boykot moykot hikaye.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
November 05, 2023, 01:47:59 AM
boykot mu yapmak istiyorsun? boykotun en iyisini sen daha güzelini üreterek yaparsın böylece o ürünü kullanmak zorunda kalmazsın. adam israil/amerikan mallarını boykot ediyorum diyor. eee amk kıçındaki don bile amerikan malı!!! "ben starbucks'a  gitmiyorum onları protesto ediyorum." götünde iphone 15 ile gezen şov peşindekiler siktirin gidin lan.

edit: geçen iş yerinde kola içiyorum "neden içiyorsun?" diye sordular. ne yapayım götüme mi sokayım dedim. amk senede 1 kere kola içiyorum ona karışıyorlar. soruma da cevap vermediler, verseler...
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
November 04, 2023, 09:20:23 PM
bazıları facebooktan gönderi yapıp instadan story atıyor ordan WhatsApp durum paylaşıyor
arkidiş hepisi de yahudi zuckerburger'ın Smiley
düşmanın zilahıynan düşmanı vuruyoh gibi bi kafada olabilirler ama madem boykot ediyon onları da kullanma

sıtarbaksı falan batırınca rahat ederler mi bilmiyorum ama işsiz kalanlara kim yardım eder? el cevab: nobody
sanattan (özellikle hollywood) temizlik ürünlerine kadın pedinden eşşein zikine kadar el atmış adamlar...sen de bişiler yap, yapma diyen mi var? kaldı ki toptancı anlayışa karşıyım her milletten her ırktan iyi ve kötü insanlar olabilir. geçen bi video gördüm İsrail polisi yahudi gıvırcık saçlıları dövüyodu Filistin saldırısını protesto ettikleri için

"cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla örülür"
Karl marx- yahudi asıllı Alman filozof  Smiley

kaynak; https://tr.m.wikiquote.org/wiki/Karl_Marx
hoş wikipedia kurucu ortağı Larry Sanger da yahudi
Jimmy Wales'a da siz bakın bi zahmet Wink
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
November 04, 2023, 04:11:29 PM
Ben de bunu araştırmıştım örneğin Coca Cola'nın İsrail ile ne gibi bir bağı var diye ama hiçbir bağ bulamadım. Bunlar çokuluslu Amerikan bazlı şirketler. Hatta çoğunluğunun ortakları Türk yani Coca Cola boykot ederken Coca Cola Türkiye AŞ, yani Anadolu grubu, yani Türkleri boykot etmiş oluyorlar daha bunun bile farkında değiller. Bu şirketler ülkede ciddi bir istihdam sağlıyor. Gerçi ben boykot eden pek görmedim etrafımda ama sosyal medyada aktif çalışan boykot orduları var. Gerçekte zaten boykot olsa bu satış rakamlarına ve fiyatlara yansırdı. Ne indirim görebiliyoruz ne başka bir şey, demek ki satışlar aynen devam ediyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
November 04, 2023, 03:44:31 PM
Boykot yapmak için elinizde başka seçeneklerin olması lazım. İsrail ve Abd menşei olan o kadar çok şirket ve ürün var ki hangisini hayatımızdan çıkartınca bu ülkeler vah tüh battık diyecek. Adamların şirketleri bizim gayrisafi milli hasılamızdan dah büyük yapıdalar. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok. Bu dangalaklıktan bu halkı vazgeiremezsin. Beyin yerine ne taşıdıklarını onlarda bilmiyorlar.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
November 04, 2023, 03:40:13 PM
Boykot edelim tamam güzel eyvallah ama bir şeyi eksilttiğinde bir şeyi arttırman gerekir yani yerine bir muadil koyman gerekir değilse eninde sonunda yine ona dönülür. Adana'dan hep trajikomik olaylara denk gelirken geçen gün bir boykot haberi görmüştüm. Adamlar Starbuck'ı boykot ediyor ama çok güzel bir şekilde ediyorlar. Öyle maganda vari hareketler yok önüne gelene bedava kahve ikram ediyorlar. İşte böyle boykotlar yapılmalı yapılacaksa. Tamamen bedava değil ama yerliyi destekleyecek nitelikte boykot yapılmalı. Keza Coca Cola'nın adı geçmiş zamanında Hojdonk ve Hollywood reklamlarıyla baya sükse yapan bir kola firmamız vardı "Cola Turka" Ceo'sunun olması lazım bir röportajda nasıl adli suistimallerle uğraşarak maddi olarak el çektirilmek zorunda bırakıldığından bahsediyordu. Onlar akıllıca boykot yaparken biz bir tık aşağıda yanlış boykot yapıyoruz.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 04, 2023, 03:34:51 PM
Ya hocam ne boykotu hepsi yalandan paylaşım yapan tipler. Twitter'da da WhatsAppta da görüyorum. Neredeyse İsrail malı olmayan ürün mü var.
Bir çok kişi kullanıyor ama lafa geldiği için boykot ediyor.
Dediğiniz gibi Coca-Cola'nın benim bildiğim kadarıyla Çorlu da fabrikası var. Boykot yapılsa bir çok kişi işsiz kalır.
member
Activity: 144
Merit: 35
November 04, 2023, 03:30:00 PM
Web sitelerinde boy boy gördüğünüz İsrail malları listelerini inceledim. Bir çoğu ABD markası ve çok uluslu şirketler. Örneğin Coca Cola. Çok uluslu bir şirket olan Coca Cola'yı boykot ederseniz ne olur? 1. Olarak Coca Cola'nın Türkiye borsalarındaki hisseleri düşer ve Türk ortakları dahil olmak üzere zarar eder. Diyelim ki boykottan dolayı fabrikası kapandı. Ne olur? Türk işçiler işsiz kalır ve Coca-Colayı ithal etmek zorunda kalırız. Peki nereden ithal edeceğiz? Tabii ki gemiciklerle İsrailden. Eğer İsrail'e tam destek verse o zamn boykot yapın derim ancak Filistinde de fabrikası var Coca Cola'nın. İsrail'e destek vermediğini de açıkladı. Diyeceğim o ki İsraile vergi veren ve İsrail'e ait malların listelerini boykot edelim. Türkiye'deki coca cola fabrikası tabii ki ABD'ye kazanç sağlayacak ama bu kazanç şirketin ortaklarına dağıtılıyor. Şirket ise çoklu bir yönetime sahip. ABD ekonomisine katkısı kaçınılmaz bu yüzden boykot edilebilir ama kimse israil malı demesin. Şu an içtiğiniz coca cola Türk fabrikalarından çıkıyor.
Pages:
Jump to: