Pages:
Author

Topic: Brave'da Güzel Vurgun - page 2. (Read 830 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
June 08, 2020, 10:01:30 AM
Vay be adamlar neler yapıyor böyle benim gözümde dolandırıcdan farkı yok belki ben referans Linki ile kayıt olmak istemiyorum ? Güzel ortaya çıkarmışlar vallaha helal olsun adamlara
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
June 08, 2020, 08:29:20 AM
Bir aydır fül artı fül Brave kullanmaya başlamıştım ama bu haber çok mide bulandırıcı çıktı, bunu baştan ve gelir yöntemi olarak kullandıklarını açıkça beyan ederek yapsalardı benim açımdan sıkıntı olmazdı ama kullanıcıların arkasından dolap çevirmek pis bir davranış, tekrar Chrome döneceğim gibi görünüyor. Gönül diğer tarayıcıları da kullanmak ister ama Edge sevmiyorum, Opera uyumluluk sorunları çıkartabiliyor, Firefox severim, kullanırım da ama sekme sayısı arttıkça sistemi çok şişiriyor, aynı sayfalar ve sekme sayısıyla Chrome ne kendisini ne de windowsu yavaşlatırken, firefox can sıkıcı olmaya başlıyor. En azından benim bilgisayarımda durum böyle.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
June 08, 2020, 08:01:14 AM
Binance Widget'ından sonra bi kıllanmıştım (O widget gelir paylaşım modeliyle çalışıyor) Bu olayla Firefox'a geri dönmek için güzel bie bahane yarattılar. Teşekkürler Brave.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
June 08, 2020, 06:49:12 AM
Güzel yere tezgah açmışlar Smiley
Brave gibi "özgür internet" düşüncesiyle hareket eden bir oluşumdan böyle bir şey çıkması garip.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
June 08, 2020, 05:02:30 AM
O değilde bugün bu kadar basit birşeyi yapan yarın ne yapmaz.
Allahtan kullanmamışım

Adamlar milletin verisini mi çalmamıştır bunun altından çok şey çıkabilir.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
June 08, 2020, 04:47:16 AM
Brave browser, BAT tokenin web browser'ı olarak uzunca zamandır tanınıyor ve iyi de bir kitle yakaladı.
Fakat geçtiğimiz günlerde bu boyuttaki bir operasyona yakışmayan bir şey yaşandığı ortaya çıktı ve Brave takımı adına CEO özür dilemiş sanırım.

Twitter kullanıısı @cryptonator1337'un farketmesi üzerine attığı tweet ile meşhur olmuş sanırım.

https://twitter.com/cryptonator1337/status/1269201480105578496

Basit bir şey de değil. Arama motoruna falan değil, adres çubuğuna binance.us veya binance.com yazdığınız anda sizi otomatik olarak referans kodu olan bir sayfa üzerinden Binance'a yönlendiriyor. Ve bu durumda Binance'a yeni üye olan herkesin referansı otomatik olarak atanmış oluyor.
Yani adamlar sözde "decentralization" kavramı kapsamında web browser ortay çıkarıyor ama bunu yaptıktan sonra da para kazanma amacıyla birazcık kuralları esnetiyorlar.

Tabi camia mensupları da linç'i başlatıyor: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/gxt6ho/brave_browser_automatically_redirects_you_to/

Sonrada CEO savunmaya geçiyor elbette: https://twitter.com/BrendanEich/status/1269313200127795201

Son dönemlerde brave kullanan birisi olarak hoşuma gitmedi doğrusu.
Pages:
Jump to: