Pages:
Author

Topic: Btc Dolandırıcılığı - page 2. (Read 7878 times)

jr. member
Activity: 55
Merit: 10
August 24, 2017, 06:47:58 AM
Yani internet üzerinden birine güvenmek zaten mantıklı değil bence. Sonuçta btc borsaları var, hiç kimseyle uğraşmadan direk olarak işinizi oralardan yapın başınız ağrımasın.
full member
Activity: 161
Merit: 100
ICO Live! betterbetting.org
August 23, 2017, 03:47:17 PM
Merhaba,

Yeni başladığım için ben de dolandırıldım, havaleyi siz geçin yatırcam dedi, yatırmadı. Avukatımla görüştüm. BTC vs diye takip edilememezlik yok, yukarıda yazanlara inanmayınız, kanıtlarınız var ise her şey çok rahat. Süreci de yarın anlatıyor olurum gelişmelerle beraber.
İnşallah çözebilir avukat ders olur bi daha girişmez dolandırmaya
newbie
Activity: 63
Merit: 0
August 22, 2017, 04:54:19 AM
Forum içerisindeki bu sıklıkla şeyleri okudukca bende yavas yavas tecrübe kazanmaya basladım
newbie
Activity: 14
August 21, 2017, 09:31:41 AM
Bu tip olaylarda mümkünse delil varsa delille adliyeye gidin.Ve savcılığa suç duyurusunda bulunun.
Örnek istanbul adliye çağlayanda ben 2015 de bir olaydan suç duyurusunda bulundum.
Tecrübe yok tabii işlemler nasıl anlatalım bilmeyenlerde fikir sahibi olsun.
Adliyede baro odası var oraya gidip pembe dava dosyası alıp dosya içinde suç duyurusu ile ilgili örnek dava dilekçesi olur onu doldurup nufus kağıdı fotokopisi ve deliileri dosyaya koyup müracat savcılığına gidiyorsun.Sıra alıp beklenip.Sıra gelince müracat savcısına odasında dosyaya bakıp olayı sorar ve bilgi alır delillere bakar oda inceleyip seni diğer savcılığa müracaata yönlendirir.Orda kayıt  alınır.Ve sana dava dosyası verilir.Ordaki memurda genelde şu zaman gelin bir sorun der 1-2 ay gibi.kısaca bu şekilde....diğer savcılık yönlendirmesinde amaç dava nın durumuna göredir.
dolandırıcılık-darp-kavga-yada bilişim suçları gibi ayrı  ayrı savcılıklar var.ona göre yönlendirme yapılıyormuş..

kara para aklama aracı görülen bitcoini hakime savcıya anlatamazsınız. muhtemelen sizi suçlu bulup içeri tıkar. bitcoin ne arkadaş karşılığı ne kaynağı ne elle tutulur mu ? adaleti boş yere meşgul edip kendinizi rezil etmeyin sanalında sanalıdır bitcoin denen zamazingo.

Kardeşim sen sanırım hayatı ti ye alıyorsun.İstanbul emniyet müdürlüğü ne giriyorsun soldan ilk bina giriş kat siber suçlar bölümü orda odalar var her odada 1 başkomiser ve altında ekipler var.Gittik gördük.Tabii ben şikayetçiydim yani müşteki.Savcılığa suç duyurusunda bulununca emniyetten aradılar lar gelin ifade verin dediler.dediğin gibi ilgilenilmiyor değil.Birde gittiğin gün bankaya dolandıran birinin ipden bulmuşlar.ama ip adres anasına kayıtlı 65 yaşında teyze hacker olarak ordaydı ve suçlu olarak ifade veriyorda aynı odadaydık.onada  bizzzet şahidim.
yani ilgilenmiyorlar desen işte orda dur.... Cool Shocked
member
Activity: 76
August 08, 2017, 06:22:40 PM
kara para aklama aracı görülen bitcoini hakime savcıya anlatamazsınız. muhtemelen sizi suçlu bulup içeri tıkar. bitcoin ne arkadaş karşılığı ne kaynağı ne elle tutulur mu ? adaleti boş yere meşgul edip kendinizi rezil etmeyin sanalında sanalıdır bitcoin denen zamazingo.

Sanki Siber Suçlar bölümü yok Asayiş vs'de.

Sen kendini kandır.
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
August 08, 2017, 06:10:11 PM

Hirsızın avukatı mısın kardeşim o nasıl bir şey.
,Kara para aklamak ne, karanlık işlerde kullaılmaya elverişli ne bunu ayrd edelim.
Kara para bitcoinden geçince aklanmış mı oluyor?
Yoksa resmi olarak izlenmediği için karanlık işlerde kullaılması mı kolay?

Bugun cebindeki parayı da altını da karanlık işlerde kullanırsın.
Sadece banka kanalı ile yollarsan sorarlar bu ne diye?

Adalet bununla meşgul olmayacaksa hiç olmayı versin...
Siz bu sözünüzle adaleti değil, adaletsizliği destekliyorsunuz.
member
Activity: 70
August 08, 2017, 05:23:49 PM

Eposta hesabınızın çalınması ya da şirket bilgilerinizin çalınması ne kadar siber suç kavramına dahilse bitcoin'inizin çalınması da aynı ölçüde bir suçtur. Sorun mevcut suçu oluşturan delilleri ortaya koyabilmek. Yazışmanızda bitcoin'inizi beklediğiniz adresi yazdıysanız ve o adrese bir şey gelmemişse bundan ala delil mi olur. (Whatsapp yazışmaları delildir)
member
Activity: 97
August 08, 2017, 11:13:38 AM
full member
Activity: 308
Merit: 100
August 06, 2017, 03:42:08 PM
Hırsızlık, dolandırıcılık o kadar normalleşti ki şimdi atacağım videoyu izleyin ne demek istediğimi anlarsınız, normal hayatta da en ufak dalgınlıkta başımıza her şey gelebilir durumdayız.

https://www.youtube.com/watch?v=EffzrcnlDeo
sr. member
Activity: 294
Merit: 250
August 06, 2017, 02:52:36 PM
Alacağım miktar azda olsa çokta olsa borsalardan almayı tercih ederim. Escrow olsa bile uğraşamam escrowsuz zaten felaket piyasa sahtekar kaynıyor.
member
Activity: 70
August 06, 2017, 10:03:31 AM
forumda aslında duyuru panosu gibi birşey olmalı. Sadece yöneticinin girdiği kayıtlar olabilir. oradan herkes tüm dolandırıcıların listesini görebilir. Konu açarak bu bilgiler forum içerisinde kayboluyor.

Bu da çözüm olmaz. Yeni hesap almak çok zor bir şey değil sonuçta. Daha önce forumda da çok yazılmış Escrow servisi kullanılması gerektiği. Bu işlerde risk her zaman var o yüzden borsalar açıkken bu tip alımlara gerek var mı bilmiyorum.
newbie
Activity: 28
August 06, 2017, 07:47:48 AM
sanırsam bu arkadaşa mesaj atmıştım ama anlaşamamıştık direkten dönmüşüm teşekkürler
sr. member
Activity: 350
CrowdWiz
August 05, 2017, 08:47:29 PM
forumda aslında duyuru panosu gibi birşey olmalı. Sadece yöneticinin girdiği kayıtlar olabilir. oradan herkes tüm dolandırıcıların listesini görebilir. Konu açarak bu bilgiler forum içerisinde kayboluyor.
member
Activity: 76
August 01, 2017, 08:56:28 AM
Dolandırıcı yakalandıgında ben arkadaşa bitcoini elden verdim derse?
full member
Activity: 364
Merit: 104
August 01, 2017, 08:32:19 AM
Çok geçmiş olsun hocam, umarım geri alabilirsiniz.
full member
Activity: 252
Merit: 101
August 01, 2017, 07:29:07 AM
Yine sanslisiniz, biraz aptal bir dolandiricaya düsmüssünüz.
Isim ve Hesap'lar ile bulunabilir. Whatsapp kullandigi Numara Kimlikkartina islenmis ise, sansiniz yüksek.
Paranizi geriye almak onun bulunmasiyla kesinlesmiyor, harcamistir, iflasdadir veya mal varligi yoktur.
Western Union ödemis olsaydiniz, sansiniz hic yok denile bilirdi.
sr. member
Activity: 434
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
June 25, 2017, 08:28:56 AM
Geçmiş olsun . Böyle büyük meblağları gidin TRdeki borsalardan alın hem daha az komisyon ödersiniz hem de güvenli alışveriş yapmış olursunuz.
Savcılığa değilde bilişim suçlarına gidin. Savcılar bitcoin hakkında bilgisizse başından savabiliyor.Savcılarda bilisime yönlendiriyor zaten.
member
Activity: 90
June 24, 2017, 09:59:02 AM
Yukarıdaki yanlışı düzelteyim: Savcılık whatsapp konuşmalarını delil olarak kabul etmektedir. Hakkınızı aramak için savcılığa gidip suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bitcoin'in ne olduğunu anlatmanızı istediklerinde sanal bir para birimi ve borsada değeri var, bu hususta kurulmuş resmi üç tane türk borsası bile var diye söylerseniz yardımcı olma konusunda ellerinden geleni yaparlar ve dolandırıcı şahsı büyük ihtimalle öperler.
sr. member
Activity: 546
Merit: 252
June 24, 2017, 06:18:24 AM
Geçmiş olsun kanıtlarınızla birlikte ekran görüntüleri alın. Paranızı tekrar alabilirsiniz.Her zaman işinizi sağlam kazığa bağlayın escrow kullanın veya bilindik borsalardan alım satım yapın.
newbie
Activity: 17
June 20, 2017, 02:37:21 PM
Dolandırıcıyı savunmuyorum ama kendi isteğinizle parayı dolandırıcının hesabına gönderdiğinizde kanun önünde dolandırıcı nasıl suçlu oluyor.Bitcoini atıcam parayı gönder demiş karşı tarafı kandırmış.Ama alıcı da parayı kendi isteğiyle göndermiş oluyor.Geçmiş olsun umarım ceza alır ama bunlara fırsat vermezseniz dolandıramazlar.Türk bitcoin borsa siteleri varken neden önce parayı gönderdiniz , aracısız almaya çalıştınız onu da anlayamıyorum.
Pages:
Jump to: