Pages:
Author

Topic: BTC veliki balon? - page 4. (Read 2615 times)

newbie
Activity: 7
Merit: 0
September 25, 2017, 04:02:03 AM
#7
Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.


Mislim da treba puno više iskustva u kriptosvetu da bi se bavio ovim analizama i tumačenjima.
A na pogrešnom mestu gledaš obime koina, na primer poloniex je berza koja odumire polako.
I treba da shvatiš da ether nekada po ukupnom obimu obiđe i bitkoin, tako da tih 10x zvuči smešno.

Preko koje burze osim krakena može povući direktno usd ili eur na svoj bankovni račun ?

Poanta je u tome da kad uložiš svoj novac u btc i onda im trejdom s tetherom povecavas vrijednost da bi na kraju skupio recimo milion BTC u protuvrijednosti tethera, ti do tog novca ne možeš jer tether je izgleda samo monopoly money koji prolazi jedino na njihovoj bratskoj burzi  Bitfinex .

https://steemit.com/cryptocurrency/@m1r0/tether-usd-is-possibly-the-single-most-dangerous-ticking-bomb-in-the-cryptoworld
full member
Activity: 126
Merit: 100
September 24, 2017, 09:30:30 AM
#6
Samo pumpajte, ne smetaju meni baloni Smiley
full member
Activity: 588
Merit: 104
September 24, 2017, 06:29:38 AM
#5
BTC je standard za plaćanje. Koliki je balon će da odluči tržište, jer ako pogledamo  i $ se štampa u enormnim količinama. Mislim da je $ veći balon od BTC.
Vreme će sve pokazati  Wink
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
September 22, 2017, 02:30:46 AM
#4
Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.


Mislim da treba puno više iskustva u kriptosvetu da bi se bavio ovim analizama i tumačenjima.
A na pogrešnom mestu gledaš obime koina, na primer poloniex je berza koja odumire polako.
I treba da shvatiš da ether nekada po ukupnom obimu obiđe i bitkoin, tako da tih 10x zvuči smešno.
member
Activity: 90
Merit: 10
September 22, 2017, 02:13:50 AM
#3
Coinbase/GDAX ima isto EUR/BTC i USD/BTC parove.
member
Activity: 78
Merit: 10
Linux Geek
September 21, 2017, 05:54:22 PM
#2
Većina bitcoin ekonomije je u Japanu, Kini i Koreji. Većina tih ljudi vrlo vjerojatno ni ne znaju za USDT. USDT je samo alat koji olaksava trgovinu na nekim burzama, a u ostalom pa coinbase i bitstamp isto koriste prave EUR i $.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
September 21, 2017, 02:28:14 PM
#1
Ne mislim u smislu da btc nema vrijednost pa da je zato balon nego nekidan mi je palo na pamet nešto drugo.

Vjerojatno ste svi vidjeli na poloniexu i drugim burzama cijenu BTC ETH XMR itd u $.
Točnije u USDT ili Tetheru.
Od svih parova najveći volumen je imao baš taj BTC/USDT i to skoro 10x BTC/ETH.

Sad taj tether se predstavlja kao dolar za kriptovalute, tj njegove rezerve bi trebale biti jednake kao rezerve pravog USD da bi bili isti.
Ali, ta ekipa koja stoji iza njega nije obavila nezaviznu reviziju koja bi potvrdila kolike su im rezerve, nit planiraju skoro koliko mi se čini.

Možda sam skeptičan ali zamislite da vam jednom netko ponudi 50 000 usdt za jedan bitcoin. Zvuči super!
Al ako je to bezvrijedno ili ne vrijedi koliko i 50 000$  onda je to  prevara ,isto koda vam daju šaku zemlje s oranice.
Koliko bi samo to srozalo bitcoin ni kriv ni dužan. Ionako se osim na kraken koliko mi se čini nigdje ne mogu trgovati direktno parovu USD/BTC ili EUR/BTC.






Pages:
Jump to: