Pages:
Author

Topic: BTC Yıl Sonu Kaç Olacak - page 32. (Read 31822 times)

jr. member
Activity: 236
Merit: 1
July 10, 2018, 07:22:49 AM
Neden surekli yıl sonunu  baz alıyoruz bunu belirleyecek bir kriter mi var? Yıl sonu  15.000$ görebilsek bile  iyi çoğu insanin zararını kapatır.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
July 10, 2018, 07:18:21 AM
Ben yıl sonunda 30.000 doları bulacağını düşünüyorum. Belki biraz fazla iyimser gelecek ama kutumda büyük hissediyorum Smiley 
newbie
Activity: 9
Merit: 0
July 10, 2018, 06:28:43 AM
Bu başlık altında sebepleri ile birlikte rasyonel çerçevede bu yıl sonu btc tahminleri yapabilir miyiz arkadaşlar?

Öncelikle hepimiz muhtemelen 2017 sonunda başlayan ve 2018 ocak ortasına kadar devam eden btc ve altcoinlerdeki sert yükselişin devam edeceğini bekledik.
Olmadı ve önce kısa bir düzeltme sonrasında ise derinleşen bir düşüş yaşandı. Akabinde hepimiz bu düşüşün ne zaman biteceği ve yeniden yükseliş trendine ne
zaman girileceği hesaplanmaya ve tabir caizse hepimiz geçmiş grafiklerden yıllık toplantılardan seminerlerden sonra ne olmuşu araştırmaya ve her bilgi kırıntısından
medet ummaya başladık. Fakat baktık ki olmuyor ne olursa olsun kısa vadede toparlanamadı BTC, buna mukabil de altcoinler.

Bu çerçeve belli oldu ki bu yıl farklı bir seyir izleyeceğiz, fakat acaba bu seyir ne yönde, ne zaman ve ne ölçüde olacak?

Öncelikle bu yılın durumuna yukarıda anlattıklarım nazarında baktığımızda maalesef tüm toplantılar, seminerler btc için kısmı bir hareket yarattı ve her seferinde
daha da aşağı indi ve halen de acaba 5.000 dolarlar olur mu endişesi hepimizde var?
Açıkçası da son bir dip dalgası olacak gibi de duruyor zira maalesef bu yazıyı yazdığım sırada 6450$ seviyesinde bulunuyor. Özellikle dün geceki 6800 denemesinden sonra
yine oraları kıramamış olması kötü bir görünüm ortaya koyuyor.

Öte yandan açıkçası hepimiz biliyoruz ki normalde kısa bir düşüş olsa şimdiye bu zamana kadar çoktan farklı seviyelerde olması lazımdı.
Lakin şunu unutmamak gerek. Tüm dünya traderları ve para sihirbazları için bu alan da para kazanmak için çok verimli bir alan.
O nedenle şayet 5000$ lara düşse bile oradan mutlaka yukarı dönecektir.

Bu anlamda ben önümüzdeki çeyrekte de 10.000$ üzerinin BTC için zor olacağını düşünüyorum. Fakat son çeyrekte toparlanacaktır ve yıl sonu rallisinden önce mutlaka 10.000$ lara yakın bir seyre gelecektir diye düşünüyorum. Aksi durumda yıl sonu rallisinde zorlanır ve küçük yatırımcı çekemezler kolay kolay. Yine de her şeye rağmen öyle 40-50.000$ lar bence hayal yahut milleti bu piyasaya çekmek için bir kandırmaca gibi geliyor.
Olmaz değil elbette ama mantıklı da değil artık bu rakamlar; çünkü zaman oldukça kısa. Bu rakamlar için aşırı pozitif ve arka arkaya sürekli haberler gelmeli ki bu da zor bir ihtimal.

Tüm bu sebepler dolayısıyla benim bu yıl sonu beklentim 20.000 dolar civarı. 2019 ocak ayında daha yukarılar olur diye düşünüyorum.

Sizlerin fikirleri nedir bu başlık altında değerlendirmek hepimiz için güzel bir beyin fırtınası olacaktır diye eminim?!
Pages:
Jump to: