Pages:
Author

Topic: BtcTurk’ten Hayat Sigortası Hükmünde Bir Açıklama Geldi - page 2. (Read 300 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Ee para zaten bizim, neyi lütfettiler anlamadım 😀
"Sahte veraset ilamı çıkartıp paraya konan dolandırıcı" haberleri görmeyiz inşallah
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Btctürk kullanımını ciddi anlamda artıracaktır bu uygulama.Mesela koineks ve paribu böyle bir atılım yapmazlarsa ciddi şekilde insanlar btctürke geçecektir.Ben bile koineksten btctürke geçmeyi düşünüyorum artık.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bu çok iyi bir gelişme, Btcturk.com’un ana başlığında da duyurulmasını dilerdim.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Hayatını kaybeden yatırımcıların BTC'leri mirasçılarına aktarılabilecek.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri vefat eden yatırımcıların BTC’lerinin mirasçılara aktarılacağı açıklamasında bulundu. 700 binden fazla kayıt altına alınmış kullanıcı olduğunu ve bunlardan bazılarının hayatını kaybettiğini söyleyen Güneri, bu tür durumlarda resmi kurumlarla ortaklaşa gerçekleştirilen işlemlerle vefat eden şahsın BTC’lerinin mirasçılarına aktarılabileceğine imkan veren bir sözleşme hazırladıklarını dile getirdi.

Söz konusu haber kripto para piyasalarıyla ilgili büyük bir gelişme olarak karşılandı ve büyük ilgi uyandırdı. Nitekim bu konu bir süredir yatırımcıların kafasını kurcalamaktaydı.

Bu yeni atılımla yeni yatırımcılar kazanmayı hedefleyen borsa, önemli bir ihtiyacı karşılayacak olduğundan amacına büyük ölçüde ulaşacağa benziyor.

”Şu anda sizin diyelim bizde yarım BTC’niz var bu BTC’nizi değer olarak bizden alacağınız yazıyla Maliye’ye gidip veraset verginizi yatırıp daha sonra resmi mirasçı olarak tekrar bize geldiğinizde bunu size verebiliyoruz.”

Miras Kalan BTC’lere Sahip Olabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler
Söz konusu hakka sahip olabilmek için yapılması gerekenler çok basit: BtcTurk üzerinden alınacak belgeyle en yakın maliyeye gidip veraset vergisi yatırmak. Akabinde borsa ile irtibata geçmeniz ve yakınınıza ait kripto paraları üzerinize almanız gerekiyor.

Kaynak : https://www.bitcoinsistemi.com/btcturkten-hayat-sigortasi-hukmunde-bir-aciklama-geldi/
Pages:
Jump to: