Pages:
Author

Topic: Bu kadar rig satıldığına göre, madencilikte para kalmadı mı? - page 2. (Read 3078 times)

legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
ASIC dediginiz sey bir tumlesik devre cesididir.

(Application Specific Integrated Circuit; Uygulamaya Özel Tümleşik Devre), genel amaçlı mikroişlemcilerin ve mikrodenetleyicilerin aksine, belirli özel bir işlemi, görevi yerine getirmek üzere tasarlanmış tümleşik devrelerdir.

Bundan oncede FPGA lar vardi yani:

FPGA (Field Programmable Gate Array - Alanda Programlanabilir Kapı Dizileri), programlanabilir mantık blokları ve bu bloklar arasındaki ara bağlantılardan oluşan ve geniş uygulama alanlarına sahip olan sayısal tümleşik devrelerdir.

sr. member
Activity: 255
Merit: 250
Pazar alanına baktığımızda yeni madencilerin girişim ruhunu ortadan kaldıracak veya azaltacak bir görüntüyle karşılaşıyoruz.
İnsanın aklına ister istemez şu soru geliyor:

" Eşer kazansaydı neden satsın ki?"

Bu satışlar bu kadar yoğun değil de 3 - 5 satış olsaydı "adam sıkışmış satıyor" derdik ama herhalde durum öyle değil.

Sesli düşünüyorum : (Ben madenci değilim, sadece ticaretini (trade) yapıyorum)

Mantıksal açıdan baktığımızda, ne kadar az madenci, o kadar çok gelir şeklinde görülüyor. Hatta bir çok yabancı forumlarda, yeni madencilerin ortaya çıkmaması için elbirliği ile yeni başlayacakların şevkini kıracak söylemler yazılıyor.

Ben ise değişik düşünüyorum. Meseleye paranın piyasada dolaşımı açısından baktığımızda manzara değişiyor.
Para, ister dijital olsun ister kağıt farketmez, ne kadar çok kullanılırsa  o kadar fazla değer kazanacaktır.

Madenciler sadece dağları kazıp ta çıkardıklarını hemen madenin yanındaki alıcıya satan kömür madencileri gibi düşünürlerse kaybederler.

Bakınız, şu yazıları yazdığımız Bitcointalk forumu bile ASIC'e ait. Binlerce ortağı var. Önde gelen Miner üreticisi.
ASIC ne yapıyor? Herkesi madenciliğe teşvik etmeye çalışıyor.
Neden?

Bitcoinin evrensel para birimi en azından sanal alemde sık kullanılan para birimi olmasını sağlamak için.

Mevzuyu toparlarsak:

Ne kadar çok madenci=O kadar çok BTC piyasa hareketliliği, o da eşittir: O kadar yüksek BTC kuru ve kazanç.

Sizin fikrinizi merak ediyorum bu konuda, nede olsa biz teorisyen fikri üretiyoruz. Sizler ise ustalar olarak işin mutfağındasınız.
Pages:
Jump to: