Pages:
Author

Topic: Bu rigi nasil stabil çalistiririm bunun olayi nedir yardim lutfen - page 3. (Read 381 times)

full member
Activity: 405
Merit: 104
PSU lar anlık olarak GPU ların ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilir.

Zorlamadığını düşünsen de GPU ları sınırda çalıştırıyor olabilirsin.

Riserlar ya da kablolarından biri problemli olabilir.

İşletim sistemin stabil olmayabilir. (ben smosta sürekli restart döngüsüne düşüyordum. windowsta pek sıkıntı yaşamıyorum)
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
Bro senin işin cok zor bakkala girmişssin her birinden 100 er gram karısık yaptırmıssın. Çok çalışman lazım çoook. Bunları ayıklamanın 2 yolu var

1. kartların modlarını senmi yaptın yoksa internetten anorak dan falan hazirmi buldun? eğer hazır bulduysan orda patlarsın zaten 1 kere önce kartların hepsini sök veya aynı marka model kartları ayrı bir pc ye gecir onları orda tekrar modlayıp birkac gün test yap 24 saat herhangi bir sıkıntı cıkmadan kazıyor ve hwinfodan gpu errors dan kontrol ettiginde 100 200 error gecmiyorsa işlem tamamdır.

2. olarak bozma kartların oldugu rigde MSI after burner trixx gibi yardımcı programlar calısmaz ya overdriventool kullanıcaksın yada claymoreun kendi üstündeki oc ayarlarını modifiye edip kullanacaksın.

Rehberler burda hadi kolay gelsin gelismeleri bildir yine konusalım.

https://steemit.com/mining/@rhego/rehber-overdriventool-rx-470-570-480-580-overclock-ve-undervolt-ayarlari-yapimi

https://steemit.com/mining/@rhego/ekran-karti-bios-mod-nasil-yapilir-memory-timings-ayarlari-powersave-ve-overclock-ethereum-rx-570-470-29-mhs-ve-90w-rx-480-580
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Arkadaşlar slm rigi daha yeni topladim fakat hep bir sikinti cikariyor bazen bat dosyasi yeniden baslatiyor kendini bazen rig kitleniyor bu gibi sorunlardan kurtulmann yolu nedir mod olsun oc olsun burdan ogrendigim gibi yapiyorum fazla zorlamadigim halde en fazla iki gun stabil calistirabildim ne onerirsiniz nasil isletim sistemi kurmam lazim nelere dikkat etmem gerekir rigde farkli bir yerde oldugu icin heran ulasamiyorum git gel yaparak yukum 2 katina cikiyor bazende kartin 1 tanesini gormez acarken tanimaz falan falan boyle gidiyor
Sistem rx580 8gb 2 adet 4 adet 570 8gb 1500 psu coolermaster 8g ram 580 1tanesi aourus gigabayt 1tanesi msi 570ler 2 tanesi sapphire pulse diger 2 si nitro simdiden tskler...
Pages:
Jump to: