Pages:
Author

Topic: Buyback nedir? Neden yapılır? - page 3. (Read 638 times)

jr. member
Activity: 114
Merit: 1
November 07, 2018, 11:03:12 AM
Evet binancede aynısını yapıyor toplayıp yakıyorlar bu şekilde bir değer yükseltme sağlanıyor diye biliyorum.
member
Activity: 490
Merit: 16
November 07, 2018, 11:00:38 AM
buyback yapabilecek coinlerden birisi de pundix. hatta buyback ı pos cihazları vasıtasıyla yapılan alışverişlerde komisyon olarak alıp yakma fikirleri var ve bence gayet mantıklı şuan supply sürekli artıyor ancak supply bir yerde azalmaya başladıktan sonra gittikçe fiyatlanma artacaktır örneğin. basitine indirirsek evet alıyorsunuz yakıyorsunuz supply düşürüp az olan değerlidir mantığıyla fiyatlandırma politikasına gidiyorsunuz
member
Activity: 1106
Merit: 25
November 07, 2018, 11:00:03 AM
Buyback coinburn tokenburn bu gibi durumlarda genellikle cryptopara nin değerini çok düşürmemek için ekibin başvurduğu yollar. Pundix airdrop yapıyor ama olurda birde tokenburn de yaparsa daha iyi yerlere gelir
jr. member
Activity: 182
November 07, 2018, 10:32:21 AM
Bu şekilde yatırımcı korunmış olur. Tabi verilen sözler tutulursa. Dropilde böyle bi mail atmıştı diye hatırlıyorum . Bi bakayım bu konu ilgimi çekti .
member
Activity: 191
Merit: 10
November 07, 2018, 10:24:02 AM
Genelde buyy back yapacaz diye scam yapiyorlar buy back için utility token yada coin lazim ki kullanilan coin geri alinabilsin ekip icin tekrar kullanima sokabilmek icin ama utility token var mi piyasada tartisilir olanlarda ne kadar kullanılıyor oda tartisilir
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
November 07, 2018, 10:19:38 AM
Kripto para sektöründe özellikle geçtiğimiz çeyrek içerisinde birçok projenin Buyback yöntemine başvurduğunu görmüştük. Son zamanlarda sık sık görmüyor olsak da Pindex projesinde buyback işleminin gerçekleştirildiğini düşünüyorum çünkü fiyatı inanılmaz değer aralığında sürekli olarak değişiyor. Daha önce birçok projede de gördüğümüz ve bazı projelerin yetersiz kaynak nedeni ile yapmadığı Buyback işlemi kullanıcılar için oldukça faydalı bir şeydir çünkü buradaki temel amaç fiyatın korunmasını sağlamaktır. Son zamanlarda Catex borsasının da sözde buyback yaptığını duyuyorum fakat fiyat konusunda bir hareket olmaması beni zaman zaman şüphelendirmiyor değil.
member
Activity: 378
Merit: 11
November 07, 2018, 10:18:13 AM
Kim var bunu yapan benım bıldiğim abyss yapacaz dedi henuz ortalıkta birşey yok, helbiz desene yalancının tillahi bu herifler. Bir tek hero yaptı diye biliyorum geri kalan safsata
jr. member
Activity: 532
November 07, 2018, 10:15:52 AM
İşte bu buyback olayı adama güven veriyor. Hatta bir borsada var catex galiba ismi oda her ay buyback yapıyor.
member
Activity: 504
Merit: 11
November 07, 2018, 09:56:15 AM
Dropil de yakın zamanda buyback yaptı veya yapacak. Mail göndermişlerdi en son, ne oldu bilmiyorum.

Yani buyback yapılacağı zaman genel bir duyuru mu yapılıyor ben bu kısmı pek anlamadım.
Bu olay bir nevi yatırımcının maliyetini düşürme yöntemi değil mi?
jr. member
Activity: 378
November 07, 2018, 08:52:32 AM
Dropil de yakın zamanda buyback yaptı veya yapacak. Mail göndermişlerdi en son, ne oldu bilmiyorum.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
November 07, 2018, 08:47:39 AM
bir şekilde yatırımcısını da korumuş oluyorlar. adamın ico'dan 1 dolar'a  aldığı ürün şu an borsada 0,1 dolar. buyback zamanı yapay bir fiyat artışı da oluyor. önemli olan bu işlemin kaç sefer olacağı, ya da toplam olarak ne kadarlık alım yapılacağı ve hangi fiyattan alacakları. mesela bob's repair geçenlerde sanırım 2 kere buyback yaptı ve tokenin fiyatı güzel bir şekilde uçtu.

benim merak ettiğim ise alınan bu token/koini ne yapıyorlar? belli bir süre sonra piyasaya mı sürüyorlar, yakıyorlar mı yoksa kilitliyorlar mı?
jr. member
Activity: 140
Merit: 2
November 07, 2018, 08:45:17 AM
Alıyon yakıyon işte.
jr. member
Activity: 532
Merit: 6
November 07, 2018, 08:37:28 AM
Buyback, şirketlerin  kendi hisselerini toplaması durumu, özellikle piyasadaki ani  düşüşler ve çalkantılı dönemlerde, şirketler hem hisse düşüşlerini kontrol altına almak hem hissedarlarına güven vermek için bu yolu seçiyorlar.
Kripto para dünyasında da bazı ico projeleri ve kripto paralar bunu vadediyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de elbette, biz uzun vadeli bir oluşumuz izlenimi vermek.Tabi kripto para camiasında buyback sözü verip tutmayanlar da var ne yazik ki.
Buyback yöntemine girenlerin bazıları büyük borsalar, borsalar yatırımcılarına güven vermek için zaman zaman buyback yapıyorlar, sanırım binance buyback yapıyordu. bunun dışına  icon (icx) de buyback yapma sözü vermişti. bazı kripto paralar zaman zaman buyback yapıyorlar. bu da ani düşüşlerin önünü alabiliyor ve  güven sağlıyor.
Konuyla ilgili çok detaylı bilgi sahibi değilim , daha detaylı bilgi sahibi arkadaşlar buyback i izah ederlerse hepimiz bilgilenmiş oluruz. teşekkürler.
Pages:
Jump to: