Pages:
Author

Topic: Cahil cesareti ile yatırım yaptım. Yardımınız gerekiyor. - page 2. (Read 1548 times)

full member
Activity: 322
Merit: 101
hardware wallet en temizi. trezor veya ledger.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle açık ve net bir şekilde sorumu sorayım; (forumu aradım cevabını bulamadım)

Harici hdd'ye Bitcoin Core Wallet indirmeye çalışıyorum. Herkes private key'den bahsediyor. Örnek olarak "private key sizin değilse btc'ler sizin değildir" gibi cümleler okuyorum. Bitcoin Core ile ilgili güvenlik videolarını incelediğimde "private key"'le ilgili bir şey yok. Ben mi yanılıyorum? Bitcoin core içinden private key'imi nereden görebilirim?

Programda "cüzdanı şifrele" var. Bu cüzdanda, cüzdanı şifrele deyip, kendimizce elle güçlü bir şifre oluşturup, "cüzdanı yedekle" kısmından yedekleme yapmamız yeterli oluyor mu?

Şimdi de kısaca hikayeme değineyim;

Bitcoin'le ilgili hiç bir bilgim yokken ani bir kararla ismi bilindik Türkiye borsalarından birine üye olup yüklü denilebilecek bir miktarda Bitcoin aldım. Sonradan Btc'lerin borsalarda ve online cüzdanlarda tutulmaması gerektiğini öğrendim. Amacım bu btc'leri en az 3-5 ay saklayabilmek. Borsadan Bitcoin Core'a bu btc'leri sorun yaşamadan transfer edebilmem gerekiyor. Bu konuda en çok nelere dikkat etmeliyim?

Kasım ayında yaşanacak değişiklikten çok zararım olur mu? Değişiklik sonrası toparlanma sizce ne kadar sürer? Tavsiyelere açığım.

Teşekkürler.
Pages:
Jump to: