Pages:
Author

Topic: Çalışmakla zengin olunsaydı ameleler zengin olurdu - page 2. (Read 2258 times)

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Çalışmak değil fırsatlar zenginlik getirir arkadaşlar.

Amale ... Amele
legendary
Activity: 3164
Merit: 1517
Bizde memlekette bir deyiş vardır.

Oğlum akıllı malı neylesin, oğlum deli malı neylesin.

Oğlum akıllı ise malını mülkünü yapar zaten. Oğlum deliyse dünyaları bıraksam yine kaybeder anlamında bir özdeyiş tir.

Yinede Zengin aile çocuğu olarak doğmak güzel bir şey. Bir kere hayata 1-0 önde başlıyorlar akranlarına göre.
Eğitim sistemimizde fırsat eşitliği diye bir şey yok maalesef.
Ne kadar ekmek o kadar köfte felsefesi ile oluşturulmuş eğitim sistemimiz, parası olana en kaliteli eğitimi vermekte.
Dolayısı ile zengin çocuklarının hepsi ister seve seve ister söve söve üniversite okuyorlar.
Üniversite eğitimi meslek edinmek için değildir bana göre, Bireye analitik düşünmeyi, sebep - sonuç ilişkileri çıkarmayı öğretir aslında.
Bu nedenle en başarısız üniversite öğrencisi bile bir şeyler öğrenerek çıkar üniversiteden. Bu da zengin ana baba için yeterlidir aslında. Amaç çocuğun meslek edinmesi değildir zaten.
Ancak parası olmayan diğer kesim için üniversite meslek edinme yoludur.

Çalışmakla zengin olunmaz ancak kendini geliştirin adam kendine fırsat yaratmayı bilir diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Zengin olmak hayal ve cesaretle başlayan bir süreç çoğumuz başaramadığımız için zenginler çok değil.
Aileden gelen zenginlik ise bana göre zenginlik değildir doğuştan zengin olacağıma sıfırdan başlayıp zirveye tırmanmak isterim.
Bunu belki çok zengin değildik ama az çok şey görmüş yaşamış şimdi ise sürünen biri olarak söylüyorum Smiley
hero member
Activity: 714
Merit: 500
Alenktrik Teknikeri
Her Kazancın Bir Masrafı Var, Para Piyasada Böyle Dolaşıyor.

Örneğin;
Sen Bir Hizmet Veriyor Paranı Alıyorsun.
Sen Bir Hizmet Alıyor, Parasını Veriyorsun.

Senin Elindeki Kağıt Para Alış-Veriş Vasıtası İle Kaç İl Geziyor.
Hatta Bunlara Telefon Numaralarını Yazıp Tanışmak İsteyen Beyler de Vardı. Smiley

Sonuç Olarak: Herkes Zengin Olsaydı; Sokakta Çöpçü (Utanılacak Meslek Asla Değil) Olmazdı.

Son Bir Söz Olarak: Kaçarak Kurtulunsaydı, Ceylanlar Ormanların Kralı Olurdu. Cheesy
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
Bir parantez açmak istiyorum. Kriz dönemleri yeni zenginleri ortaya çıkartır. Bunlar krizi fırsata dönüştüren kişilerdir. Bunun birçok örneği mevcuttur. Oysaki her ekonomik krizde öldük bittik deriz.
hero member
Activity: 629
Merit: 508
Maaşlı çalışmakla zengin olunmaz.  Zengin olmak istiyorsan ya kendi işini yapacaksın ya da birikmiş paranı kullanarak piyasadaki fırsatlardan yararlanmayı bileceksin.

En önemlisi de kazandığın parayı elinde tutmayı bileceksin. Zaman zaman herkesin para kazanamadığı dönemler olur, bu dönemlerde asıl mevzu para kaybetmemekte veya kaybı minimum düzeyde tutabilmektedir.
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
Bu dönemde babadan zengin olmayanların zengin olabilmesi için akıllı cesareti olması lazım doğru şans kapıyı çaldığında onu kaybetmemeli bunun şans oranı %1 falandır kalan 99 ise hile hurda başka acıklaması yok
legendary
Activity: 3164
Merit: 1517
buyrun zamanında bu konuda yapılmış detaylı bir analiz:

WWW.FIKRA.GEN.TR

Para ve Bilgi

SORU: Neden ilkokulu zor bitirmiş bazı işadamları, ünlü profesörlerden fazla para kazanırlar?

Bakın nasıl olduğunu açıklayayım:

Birinci hüküm: Bilgi, güç`tür.

İkinci hüküm: Zaman, para`dır.

Şimdi bu iki hükme itirazınız var mı?

YOK

O zaman devam... Fizik biliminden biliniyor ki:

Güç = İş / Zaman

Bilgi = Güçtür (birinci hükme göre)

Zaman = Para (ikinci hükme göre)

Bunları denklemde yerine koyalım;

Bilgi = İş / Para olur.

Buradan parayı çekersek:

Para = İş / Bilgi

Bu formülde bilgi sıfıra yaklaşırsa para sonsuza doğru gider.

SONUÇ:

Sonuç 1:
Ne kadar az bilirsen o kadar çok kazanırsın ya da;
sabit bir para, bir maaş alabilmek için, bilgin ne kadar fazlaysa, o kadar fazla iş yapman gerekir.

Sonuç 2: Boşuna okumuşuz....

*

Karşılık

Burada Sonuç 2'ye kesin doğru olmadığı konusunda itiraz ediyorum ve hatta kesin doğru olması, yani Bilgi'nin 0'a gitmesi durumunda Para'nın da sıfır olacağını iddia ediyor ve bunu ispatlıyorum. Yani Para'nın var olabilmesi için Bilgi belli bir değerin altında olmamalı. Bu ispatı yine bu denklemlerin oluşturduğu alegoriye dayanarak yapacağım. Ve bir alegorik morfolojide bile belirli bir mantık yapısı olduğunu göstereceğim.

Ek bilgi:

Bildiğimiz gibi Vakit nakittir (üçüncü hüküm). Buna göre;

Güç = İş / Zaman => Güç = İş / Nakit (Öte yandan bu denklem paran çoksa güçlük çekmezsin diyor.)

İş = Güç * Nakit

Para = Güç * Nakit / Bilgi bulunur. Nakit = Para olduğuna göre;

Para = Güç * Para / Bilgi`dir. Güç = Bilgi olduğuna göre;

Para = Bilgi * Para / Bilgi

Eğer Sonuç 2'de iddia edildiği gibi Bilgi sıfır olursa bu denklemde 0/0 belirsizliği oluşur. Bilgi sıfırdan farklıysa Bilgi'ler sadeleşir. Buna göre Bilgi sıfırdan farklıysa Para'ya etkisi yoktur ancak Bilgi sıfır olmamak zorundadır.

Sonuç 3: Sıfır bilgi Para'yı sağlamaz. Bilgi sıfırdan büyük olmalıdır.

http://www.fikra.gen.tr
hero member
Activity: 868
Merit: 502
calısarak zengın olunur ama sokaklarda son model mercedes bmw yle gezenler daha 30 yasına gelmemıs ınsanlar ccalısarak zengın olanlar degıller..bende 30 yasındayım 21 yasından berı calısıyorum bı bok yok ortada hala
hero member
Haftanın 7 günü günde 12 saat çalışıyorum. Bir arabam var o da kredi ile alınmıştır. Onun dışında bir mal varlığım yok. Bir müşterim elinde telefonla geliyor iş yerime abi diyorum arabaysa araba köşkse köş yazlıklardan bahsetmiyorum bile, diyorumki Nasıl böyle zengin oldun? Telefonu gösteriyor bununla diyor. Adamlar ellerinde telefonla parayı götürüyorlar.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
Çalışmakla zengin olunsaydı amaleler zengin olurdu. Benim en sevdiğim laflardandır. Siz ne dersiniz haklılar mı?

Çalışmadan zengin olan çok gördüm ama zengin kalanını görmedim, kalsa da çocuğu batırır, zenginlik de bir kültürdür, harcama alışkanlıkları gibi
hero member
Çalışmakla zengin olunsaydı amaleler zengin olurdu. Benim en sevdiğim laflardandır. Siz ne dersiniz haklılar mı?
Pages:
Jump to: