Pages:
Author

Topic: Caminin çay ocakları - page 2. (Read 178 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 335
June 08, 2021, 02:08:58 PM
ülkemizde herkesin konuştuğu şey ortak. sevenler için fetö var sevmeyenler için başka sebepler. ortada tek bir gerçek varsa oda türk lirasının ve işsizliğin durumu.
member
Activity: 294
Merit: 49
June 08, 2021, 12:55:30 PM
Siyaset hayatımızın bir parçası. Ancak günümüzde siyaset arkadaşımında ifade ettiği gibi ideolojik saplantıların tesirinde. Kaliteli siyasi sohbet yapılacak ortam çok az. Ben bu nedenle siyaset konuşmayı sevmiyorum. Çünkü insanlar at gözlüğü ile bakıyor. Ister sayfası ister solcusu jer iki taraf içind e aynı. Takım tutar gibi parti tutan insanlar çoğu zaman bile bile yanlışı savunuyor.  
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
June 08, 2021, 12:42:42 PM
Bizim asıl sorunumuz bu hocam yanyana çok güzel sohbet muhabbet edebiliriz geçinip gidebiliriz ister sağcısı ister solcusu, ister kürtü ister türkü lazı çerkezi, sünnisi alevisi lakin ne zaman ortaya bir ideoloji atılır bak o zaman cümbüşe. Din halkın afyonudur demiş Marx efendi lakin asıl afyon ideoloji artık bizim için.

Hocam bunların hepsi aynı kafadan. Hiç muhalefet edipte sohbet edene denk gelmedim bu yerde. Belki kahvehane olsa muhalif çıkar ama cami çay ocaklarında akpyi nasıl övsek derdine düşmüşler.
hero member
Activity: 1232
Merit: 953
June 08, 2021, 11:08:06 AM
Bizim asıl sorunumuz bu hocam yanyana çok güzel sohbet muhabbet edebiliriz geçinip gidebiliriz ister sağcısı ister solcusu, ister kürtü ister türkü lazı çerkezi, sünnisi alevisi lakin ne zaman ortaya bir ideoloji atılır bak o zaman cümbüşe. Din halkın afyonudur demiş Marx efendi lakin asıl afyon ideoloji artık bizim için.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
June 08, 2021, 11:03:32 AM
Kahvehaneye pek gitmediğim için çay içmeye cami çay ocağına takılıyorum. Başlığı açma sebebim çevre de konuşulanlar.
Bir masada müezzin oturuyor. Ağzından çıkan laflar fetö, başka bir şey değil. ( İstanbul seçimlerini chp kazanınca gelip bize sardı. Ne diye gülüyorsunuz diye o derece fanatik.) Hutbeye çıkınca temizlik maske mesafe der ama kendisinin maske taktığını daha görmedim.

Diğer masa Peker hakkında konuşuyor.  Hepsi öyle bir konuşuyor ki zannedersiniz ki uzman.
Ülkenin kısaca özeti bu adamlar işte. Bu kadar şey var ama yine de Rte deyip başka bir şey demiyorlar.

Bu millet ne istiyor merak ediyordum. Öyle bomba cümleler var ki  Allah akıl fikir versin.
Pages:
Jump to: