Pages:
Author

Topic: CATEX borsasında arbitraj yaptığımız gerekçesiyle hesabımız askıya alındı. - page 2. (Read 581 times)

member
Activity: 114
Merit: 38
yapılan işlemin ne olduğunu anladım gibi. hatta hacmi düşük olan borsalarda zaman zaman benim de yapmaya çalıştığım işlem ve bunun yasak olacağı hiçbir zaman aklıma gelmemişti. sonuçta borsa bu alım satım işlemlerinden kar eder yani siz birisini kazıklamıyorsunuz. aklıma gelen tek şey o borsadaki emirlerin hepsinin kendilerine ait olması. yani borsada kaç tane pundix, btc, ltc varsa hepsi kendilerinin.

Verilen yazışmaları okudum, borsanın savunması/açıklaması; "400$ yatıran biri 2000$ nasıl kazanır",  tam bir komedi!

Alış satış dökümlerileri verilmiş, buna karşı  borsanın cevabı "you're cheater". Sebep?

Telegram yazışmalarından birinde, birisi bu dice de kazanılmış 9BTC olsa kanıtı olmaz ama adamlar hesap dökümü veriyor, bu verilere karşı mantıklı bir engelleme sebebi söyleyemezseniz hesabı açmanız gerek diyor, borsanın cevabı yine "he's cheater!".

Yani borsanın tek savunması/açıklaması tehdit ve you're cheater!

------
Buradan borsanın botlarının kandırılmış! ya da botları ters köşe yapan işlemler yapılmış gibi anlaşılıyor, ya da birileri bu işlemleri yaptı sizde bundan faydalandınız, fakat eğer sebep sadece bu ise bu sizi cheater yapmaz, borsanın iş bilmediğini gösterir.

Yoksa çok düşükten alıp yüksekten satmışsın diye bir suçlama işin mantığına aykırı!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
yapılan işlemin ne olduğunu anladım gibi. hatta hacmi düşük olan borsalarda zaman zaman benim de yapmaya çalıştığım işlem ve bunun yasak olacağı hiçbir zaman aklıma gelmemişti. sonuçta borsa bu alım satım işlemlerinden kar eder yani siz birisini kazıklamıyorsunuz. aklıma gelen tek şey o borsadaki emirlerin hepsinin kendilerine ait olması. yani borsada kaç tane pundix, btc, ltc varsa hepsi kendilerinin.
legendary
Activity: 3164
Merit: 1517
Ben işlem olarak ne yaptığınızı anlamadım?
Borsa içi arbitraj ne demek?

arbitraj,
arasında fiyat makası olan 2 veya daha çok borsa arasında bir değeri alıp-satmak üzere borsalar arasında transfer edip alım-satım yapmak ve aradaki farktan kar elde etmektir.

Aynı borsada, aynı tahta üzerinde, iki iç hesap ile neyin arbitrajı bu?

adam gibi ne cinlik yaptığınızı söyleyin de anlasın millet.

Bence başka bir iş var bu işin içinde...

Evet evet başka bir şey var bu işin içinde Smiley

Borsa ici yaptıgimiz işlemleri kendisi arbitraj olarak yorumluyor zaten ve bunun tüm borsalarda yasak olduğunu söylüyor. Başlığa resimleri ekleyeceğim, konuşmalar/yapılan işlemler. Telegram kanalını da o yüzden ekledim alt kısmına. Burayi çok uzun uzadıya tuğla gibi bir yazıyla boğmamak için. Detaylara vakıf olmadan yaptığınız bu yorum içinse üzüldüm.

Buyrun bakın

https://postimg.cc/gallery/1ul6g24z2/

Telegram a koyduğunuz yazışmaları okudum.
ingilizce bilmeyen bir hintli ile türk ün yazışmaları sanki Smiley neyse,
cheater diyor adam size. sistemde bir boşluk bulup bunun üzerine alım satım yapmışsınız yada en azından bu hintli nin iddiası bu Smiley
buna izin verilmediğini hatta sizi diğer exchange lere bildireceğini yazmış. Avukatında sizi arayacağını yazmış.
(we are writing email to other exchanges, all exchnages forbit cheater. Our lawer will contact you. Big cheater)
arbitrajı siz söylüyorsunuz.
dice de 9 btc muhabbetini okumadım bile...
geçmişler olsun. bu hesabı açacaklarını sanmıyorum.
Yaptığınız işlemlerin etik, temiz al-sat olduğuna inancınız var ise yasal yollara başvurmanızı öneririm.

newbie
Activity: 6
Merit: 0
Borsa ici yaptıgimiz işlemleri kendisi arbitraj olarak yorumluyor zaten ve bunun tüm borsalarda yasak olduğunu söylüyor. Başlığa resimleri ekleyeceğim, konuşmalar/yapılan işlemler. Telegram kanalını da o yüzden ekledim alt kısmına. Burayi çok uzun uzadıya tuğla gibi bir yazıyla boğmamak için. Detaylara vakıf olmadan yaptığınız bu yorum içinse üzüldüm.

Buyrun bakın

member
Activity: 274
Merit: 88
Ben işlem olarak ne yaptığınızı anlamadım?
Borsa içi arbitraj ne demek?

arbitraj,
arasında fiyat makası olan 2 veya daha çok borsa arasında bir değeri alıp-satmak üzere borsalar arasında transfer edip alım-satım yapmak ve aradaki farktan kar elde etmektir.

Aynı borsada, aynı tahta üzerinde, iki iç hesap ile neyin arbitrajı bu?

adam gibi ne cinlik yaptığınızı söyleyin de anlasın millet.

Bence başka bir iş var bu işin içinde...
newbie
Teşekkürler hocam sağolun. Maalesef durum böyle.
member
Activity: 574
Merit: 55
Oha, bu kadar saçma bir şey olamaz. Ne demek arbitraj yapamazmışsınız. Saçmalığın resmen danidkası. Bu borsayı daha önce hiç kullanmadım ama bu saatten sonra hayatta kullanmam. Eğer pariteler arasında farklar oluşuyorsa borsa kendisi oraya bot kurup işlem yapmalı, onu beceremiyorsa da tabi ki zarar edecek.

Borsa zarar ettiğini iddia ediyorsa demek ki arbitraj botları var ama saçma sapan bişeyler yapmışlar ki beceremedikleri için kalkıp suçu size atıyorlar. Umarım bir şekilde süreç sizin lehinize güzel sonuçlanır diyebiliyorum sadece. Geçmiş olsun hocam.
newbie
http://catexfraud.com/

Arkadaşlar merhaba.
30 temmuz 2019 tarihinde Catex Support denen hesap tarafından borsa içi arbitraj yaptığımız gerekçesiyle toplam varlık değeri 20 bin dolar olan iki hesabımız askıya alındı.
Gerekçe olarak da hesaplarımıza yatirdigimiz parayi birkaç katına çıkarmış olmamız gösterildi.

Borsa ici arbitraj dediğimiz davranış npxs 5 e alim girip emrin gerçekleşmesini beklemek. Gerçekleştiğinde de emri farklı pariteden karlı bir pozisyonla kapatmaya çalışmak.

Bunu yapmamızda herhangi bir sakınca olmadığı da aşikardır.  Çünkü bitallex denen maske ardına saklanmış kişi arbitraj borsamızda yasak demiş olup halbuki hiçbir yerde yazılı olmadığı halde bir diktatör gibi davranmıştır.

Aylarca emek gösterip kazandığımız paranın üzerine yatmakta ve sadece şimdiye kadar yatırdığınız parayı veririm gibi bir yaklaşım sergileyip emeğimizi hiçe saymaktadır.
Bu mağduriyeti yaşayan iki kişiyiz şu an.
11700 ve 7800 dolarlık iki ayrı borsa hesabımıza askıya alma yoluyla el konulmuştur. Şu an paramızı geri alma çalışmalarımız sürmektedir.

Bunun tek açıklaması aslında şu. CATEX sadece kaybetmek için var. Daha önce yapılan yanlışlardan bağımsız olarak sadece bu bile yeterli bir kanıt. Deposit ediyorsunuz, paranızı değerlendiriyorsunuz ve sahtekarlik ile suçlanıyorsunuz. Binance başta olmak üzere diğer borsalarda her zaman yaptığınız işlem bitallexe göre suç ve sahtekarlık. Ayrıca bunu ispatlayacak hiçbir delili yok ve hesapları askıya almış durumda. "Tek dayanağı parasını 3x 4x yapmış, bu dolandırıcı." Yaptığımız işlemlerin(Trading history, assest, deposit, withdrawal) kayıtlarımız var.
Bugün bizlere yapılanlar yarın borsa içinde birçok insana yapılabilir. Derdimiz hakkımız olanı almak ve hakkınız olana da sahip çıkmak. Birlikte olursak gerçek ses çıkarır ve yatırımlarımızı koruyabiliriz.

Bununla ilgili telegram üzerinde kanal oluşturduk. Daha detaylı bugune dek yaşanan olaylardan bahsettik. Merak edenler için onu da alta bırakıyorum. Teşekkürler

t.me/catexfraud

SCAM ACCUSATION BÖLÜMÜNDE KONU AÇILMIŞTIR. ORADA DA SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

https://bitcointalksearch.org/topic/scam-alert-suspended-of-accounts-by-catexio-5171824
Pages:
Jump to: