Pages:
Author

Topic: Ce se foloseste cel mai mult? ROG SERIOZITATE - page 2. (Read 4462 times)

sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
daca le dezgroapa vreun maidanez ?  Cheesy
Păi de aia sunt 2, să le îngropi în 2 locuri. Maidanezul găsește doar 1 Cheesy
member
Activity: 271
Merit: 10
si daca dupa il mananca un chinez?Smiley)
Un tutorial sa pun pe stick bitcoin?
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
daca le dezgroapa vreun maidanez ?  Cheesy
hero member
Activity: 704
Merit: 500
nu prea se intelege ce vrei..
cele mai populare site-uri pentru ce anume?
cont pe localbitcoins.com iti faci daca vrei sa cumperi/vinzi bitcoins pe localbitcoins.com (din cate stiu eu preturile sunt mai mari putin)
Daca vrei sa cumperi BTC si sa-i ti (sa nu te atingi de ei o perioada buna de timp) cel mai indicat e un Cold storage (offline) gen Armory
La mine pe localbitcoins nu sunt cu mult mai mari preturile. De multe ori am ceva de genul bitstamp+2%
Uneori am dat cu bitstamp-1% sau bitstamp+0%, in functie de evolutia pietei locale.

Chestia cu cold-storage e clar cea mai sigura. Iei 2 stick-uri usb, pui bitcoinii pe ele, le tii in seif sau le ingropi Smiley . N-ai treaba Cheesy

ingropi stick-urile usb la 2 m in pamant, e mult mai sigur ...  Cheesy  Grin  Grin
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
nu prea se intelege ce vrei..
cele mai populare site-uri pentru ce anume?
cont pe localbitcoins.com iti faci daca vrei sa cumperi/vinzi bitcoins pe localbitcoins.com (din cate stiu eu preturile sunt mai mari putin)
Daca vrei sa cumperi BTC si sa-i ti (sa nu te atingi de ei o perioada buna de timp) cel mai indicat e un Cold storage (offline) gen Armory
La mine pe localbitcoins nu sunt cu mult mai mari preturile. De multe ori am ceva de genul bitstamp+2%
Uneori am dat cu bitstamp-1% sau bitstamp+0%, in functie de evolutia pietei locale.

Chestia cu cold-storage e clar cea mai sigura. Iei 2 stick-uri usb, pui bitcoinii pe ele, le tii in seif sau le ingropi Smiley . N-ai treaba Cheesy
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
se poate ce zici tu: faci backup la fisierul wallet.dat, pe fiecare usb.

https://en.bitcoin.it/wiki/How_to_set_up_a_secure_offline_savings_wallet
member
Activity: 271
Merit: 10
si poti sa imi explici cum fac asta?
Am 2 bitcoin intrun depozit si mai ajuta foarte mult.
Deci sa inteleg pe scurt? Pot sa imi transfer bitcoin printrun cod sau program direct pe usb/stick?
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
cold storage inseamna backup pe 2 usb-uri separate, pastrate in seif.

am zero incredere in solutiile online pe termen lung.
member
Activity: 271
Merit: 10
Intreb toti au cont pe pe localbitcoins?
Si cum adica? cel mai indicat e un Cold storage (offline) gen Armory?
hero member
Activity: 762
Merit: 500
nu prea se intelege ce vrei..
cele mai populare site-uri pentru ce anume?
cont pe localbitcoins.com iti faci daca vrei sa cumperi/vinzi bitcoins pe localbitcoins.com (din cate stiu eu preturile sunt mai mari putin)
Daca vrei sa cumperi BTC si sa-i ti (sa nu te atingi de ei o perioada buna de timp) cel mai indicat e un Cold storage (offline) gen Armory
member
Activity: 271
Merit: 10
Is mai nou asa in bitcoin ce site-uri sunt mai populate?
Ma refer toti de pe aici au cont pe localbitcoins.com?
Si care e cel mai populat depozit sau cel mai sigur?
Pages:
Jump to: