Pages:
Author

Topic: Cex.io Ghash ile ilgili Bir Soru - page 3. (Read 3865 times)

full member
Activity: 294
Merit: 100
May 09, 2014, 05:35:49 PM
bizim üni'de mining ve wallet için kullanılan portlar yasaklı Grin eğer yasaklı olmasaydı 80+ pc ile deneyecektim o işi ben Grin

cex.io ile birlikte ghash.io evet ortak çalışmaktadır.

cex.io'da sağ üstte ghash.io butonu var. ona tıklayınca ghash.io'da otomatik oturum açmış olursun (eğer cex.io'da oturumun açıksa).

daha sonra Multipool yazan sekmeye geç. Linki bu: https://ghash.io/MULTI

bu konudaki uygun cpuminer'ı indir: https://bitcointalksearch.org/topic/an-even-more-optimized-version-of-cpuminer-poolers-cpuminer-cpu-only-55038

cpuminer'ı bir dizine çıkart

cmd'yi açıp "cd Dizin" komutuyla cpuminer'ın (minerd.exe'nin) olduğu konuma git.

sonra komut olarak:

(cex.io'daki kullanıcı adın mahmut olsun)

minerd.exe -o stratum+tcp://multi.ghash.io:3333 -O mahmut.1:x
komutunu gir.

bu şekilde ghash.io'daki multipool'da kazı yapmaya başlarsın. kazandığın btc'ler cex.io hesabına aktarılır.

kaç farklı miner çalıştıracaksan oradaki mahmut.1'i ikinci işçi için mahmut.2 vb gibi isimlendirmen gerekiyor.

(Not: Neden multipool'da kaz dedim:
çünkü kazı yaptıracağın pc'ler direkt btc kazmak için yeterli değil. o yüzden scrypt algoritmalı altcoinlerde sen en yüksek parayı vereni otomatik kazacaksın ve takas işini vs ghash.io halledip sana paranı verecek).
Harıkasın p.tesi Denicem Cheesy Eğer Olursa Azda Olsa 3-5 Bişeyler Gelsin Cheesy  
Okul Tarafından Anlasılma durumu Falan Varmıdır Sıkıntı Olmaz Dimi Cheesy Alt Tarafı Ufacıcık Program Cheesy:D

EDIT :

Burdaki thread 0 -1 mevzusu  ve accepted nedir ? bir sorum daha var kendı bılgısayarımdan kazdıgım btclerin ne kadar oldugunu nerden gorebılırım ?
ve ayrıca ben burdan kazı yaptıgımda kendımemi çalısmıs oluyorum yoksa havuza katılıp herkes ıcınmı kazmıs oluyorum
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
May 09, 2014, 05:14:26 PM
bizim üni'de mining ve wallet için kullanılan portlar yasaklı Grin eğer yasaklı olmasaydı 80+ pc ile deneyecektim o işi ben Grin

cex.io ile birlikte ghash.io evet ortak çalışmaktadır.

cex.io'da sağ üstte ghash.io butonu var. ona tıklayınca ghash.io'da otomatik oturum açmış olursun (eğer cex.io'da oturumun açıksa).

daha sonra Multipool yazan sekmeye geç. Linki bu: https://ghash.io/MULTI

bu konudaki uygun cpuminer'ı indir: https://bitcointalksearch.org/topic/an-even-more-optimized-version-of-cpuminer-poolers-cpuminer-cpu-only-55038

cpuminer'ı bir dizine çıkart

cmd'yi açıp "cd Dizin" komutuyla cpuminer'ın (minerd.exe'nin) olduğu konuma git.

sonra komut olarak:

(cex.io'daki kullanıcı adın mahmut olsun)

minerd.exe -o stratum+tcp://multi.ghash.io:3333 -O mahmut.1:x
komutunu gir.

bu şekilde ghash.io'daki multipool'da kazı yapmaya başlarsın. kazandığın btc'ler cex.io hesabına aktarılır.

kaç farklı miner çalıştıracaksan oradaki mahmut.1'i ikinci işçi için mahmut.2 vb gibi isimlendirmen gerekiyor.

(Not: Neden multipool'da kaz dedim:
çünkü kazı yaptıracağın pc'ler direkt btc kazmak için yeterli değil. o yüzden scrypt algoritmalı altcoinlerde sen en yüksek parayı vereni otomatik kazacaksın ve takas işini vs ghash.io halledip sana paranı verecek).
full member
Activity: 294
Merit: 100
May 09, 2014, 04:28:52 PM
Arkadaşlar merhaba,

Ben üniv. öğrenciyim bilgisayar programcılıgı okuyorum bu işe'de merak saldım ufak ufak vakit geçirmek ıcın Freebtc veren sitelerde takılıyorum  daha sonra cex.io'da toplayıp Gh/s alıyorum bir forum Yada blog'du tam hatırlayamıyorum bir yazı okumustum Bu Cex.io nun mu yada ortakmı calısıyolar bılgım yok kendı hesabımız a mı yada o grubamı ne katılıp destek olabılıyomuşuz kazı yaparak , zaten ghash.io ya gırınce orda bazı bilgiler var link tarzı baglanmak ıcın sanırım bu tarz bi yazı okumustum şimdi soruma gelıyım

1- Bu Doğrumu yanı gerçekten destek olabılıyomuyuz kazı yaparak azda olsa
Evetse
2- hangı programı ındırıp nasıl bağlanmam lazım o havuz denıyor sanırım havuza. ?

edit :he bide ek olarak şunu eklıyım

3-okula gıttıgımde 10-20 pc ye ındırırım ufak bir programsa hepsı 1-2 saat kazı yapar öyle birşey mumkunmu
Pages:
Jump to: