Pages:
Author

Topic: CHZ eco$istem - page 3. (Read 936 times)

member
Activity: 164
Merit: 18
March 23, 2022, 06:31:12 PM
fan token kullanım alanı cok sınırlı şu an  uzak duruyorum takım jetonlarından beni hic mutlu etmiyorlar şansım yaver gitmiyor onlar da://
legendary
Activity: 1988
Merit: 1109
March 23, 2022, 06:26:21 PM
Paribu'da ya da doğrudan binance'ta listenebilecek en adam akıllı ve nispeten yeni fan token ASM Monaco Fan Token...
Şu an sadece Chiliz borsasında...Fan Token rüzgarının sert estiği şu günlerde şansını denemek isteyen olabilir...
Sonra bana göre sırasıyla
Aston villa
Leeds United
Everton
Ancak asla ve kat'a Yatırım Tavsiyesi Değildir.
legendary
March 22, 2022, 01:26:15 AM
Arsenal ligde gayet iyi durumda ama fiyatı düşük alınabilir, bu şekilde 4. sırada bitirirse şampiyonlar ligine katılack
Valencia alınabilir, kral kupasını alırsa kesin artar bence, ispanya süper kupası ve avrupa ligine katılım hakkı elde ediyor
YatırımTavsiyesiDeğildir

edit: Napoli de sirkülasyona göre düşük sayılır ama sirkülasyonu arttırabilirler, dikkatli olmakta fayda var

Arsenal ve Valencia halen gözde tokenlarım Cool
Napoli almadım aslında orda da baya çekişme var İnter ve Milan ile şampiyonluğa aday takımlardan...
Dün Göztepe-Abramovich söylentileri ve Göztepe kulübü başkanının istifası "acaba" dedirtti ve fiyatlarda oynaklık yaşandı.
Bahalım bugün n'olacak? Smiley
legendary
March 19, 2022, 12:30:25 PM
Arsenal ligde gayet iyi durumda ama fiyatı düşük alınabilir, bu şekilde 4. sırada bitirirse şampiyonlar ligine katılack
Valencia alınabilir, kral kupasını alırsa kesin artar bence, ispanya süper kupası ve avrupa ligine katılım hakkı elde ediyor
YatırımTavsiyesiDeğildir

edit: Napoli de sirkülasyona göre düşük sayılır ama sirkülasyonu arttırabilirler, dikkatli olmakta fayda var
legendary
March 11, 2022, 08:37:04 PM
Napoli fan token birazdan paribu'da listelenecek. Şu an fiyat 6$ üzerinde görünüyor chiliz borsasında...

Bizim türk borsalarında listelenmesiyle fiyatlarda bir etki oluyor mu?
Ben bizim borsaların pek  fiyatlarda etki edeceğini düşünmüyorum şahsen, büyük borsalar daha çok fiyat arttırıyolar.

Hocam Napoli sadece Chiliz borsasında işlem görüyordu. Paribu'da listelenmesi bu açıdan bakıldığında çok güzel haber çünkü Chiliz borsasında hacim yok gibi... Tabi bir binance etkisi yapmıyor ama hiç yoktan iyidir. Paribu'da bugün 10 m$'dan fazla işlem hacmi oldu Napoli... Ayrıca diğer fan tokenlar üzerinde de etkili oluyor. Napoli artınca Milan, İnter, Juventus ve Roma da şöyle bir hareketlendi. Barcelona ile berabere kalan Galatasaray da arttı, bunun üzerine BTC hareketliliği vs de eklenince şöyle bir ufak atraksiyon yaşandı fan tokenlarda... Ayrıca yabancı yatırımcılar da paribu'da işlem yapıyor, tweetlerin altında yorumlardan anladığım bu...

Bunun yanında chiliz'de tokenlar bir süre nadasa bırakılıyor ve hacimsizlikten düşüşlerinin ardından toplanıp paribu ve binance'ta listelenince malı boşaltıyor balina...paribu, inceptionda ikinci katman, burada da bir süre nadasta tutulup tekrar düşüş yaşanıyor ve ardından son tabaka yani Binance'ta listelemeler gelecek diye düşünüyorum. Napoli, İnter, Valencia, Arsenal ve Monaco en güçlü adaylar... Gal ve Fener sürpriz olur.
Ytd
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
March 11, 2022, 07:59:43 PM
Napoli fan token birazdan paribu'da listelenecek. Şu an fiyat 6$ üzerinde görünüyor chiliz borsasında...

Bizim türk borsalarında listelenmesiyle fiyatlarda bir etki oluyor mu?
Ben bizim borsaların pek  fiyatlarda etki edeceğini düşünmüyorum şahsen, büyük borsalar daha çok fiyat arttırıyolar.
legendary
March 11, 2022, 08:42:57 AM
legendary
February 27, 2022, 05:26:46 PM
Bu şekilde devam ederse bütün fan tokenlar piyasadan silinir, dolayısıyla işe yaramayan CHZ de dibi boylar, umarım akılları başlarına gelir çünkü btc çıkarken de atraksiyon yoktu, şimdi btc'nin düşmesini bahane etmeleri o nedenle anlamsız...ha düşmeye devam edeceklerse de keyifleri bilir Tongue

Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın söylediklerimi. Ama CHZ çok büyük takımlarla anlaştı. Eleştirilerinizde dile getirdiğiniz zorlukları aşmak, büyük takımlarla yaptıkları anlaşmalardan daha zor problemler değildir. Bitcoin düzelmeden Fan Tokenlerin düzelmeyeceğini düşünüyorum ben. Fan Tokenlerin sportif başarılarla değerlenmeyi biraz yanlış buluyorum.
Yok üstad yanlış anliycak bişey yok herkes fikrini açıkça söylemeli...
Demin Santos %70-80 yaptı sonra biraz düştü şu an hâlâ %60 artıda, barça da güzel arttı ama hala cılız bu artışlar, büyük bir Meksika dalgası ya da kelebek etkisi lazım
hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 27, 2022, 05:22:30 PM
Bu şekilde devam ederse bütün fan tokenlar piyasadan silinir, dolayısıyla işe yaramayan CHZ de dibi boylar, umarım akılları başlarına gelir çünkü btc çıkarken de atraksiyon yoktu, şimdi btc'nin düşmesini bahane etmeleri o nedenle anlamsız...ha düşmeye devam edeceklerse de keyifleri bilir Tongue

Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın söylediklerimi. Ama CHZ çok büyük takımlarla anlaştı. Eleştirilerinizde dile getirdiğiniz zorlukları aşmak, büyük takımlarla yaptıkları anlaşmalardan daha zor problemler değildir. Bitcoin düzelmeden Fan Tokenlerin düzelmeyeceğini düşünüyorum ben. Fan Tokenlerin sportif başarılarla değerlenmeyi biraz yanlış buluyorum.
sr. member
Activity: 1708
Merit: 344
February 27, 2022, 02:36:57 PM
evet fan tokenların globale daha çok açılması gerekiyor paribu ile olacak iş değil socios ve binance güçlerini birleştirip ciddi ataklar yapmaları gerekiyor. Şu haliyle cidden çok düşük piyasası.
legendary
February 27, 2022, 03:25:38 AM
bitcoin çakılıyor bunlar da çakılıyor
bitcoin artıyor bunlar çakıldığı yerde sayıyor Huh

Binance bunlara bir bölüm ayırmış durumda, mobilden girince:
market---zones---fan token

toplam 13 proje var
8 socios peojesi + CHZ coin + 4 binance fan token

bunların sayısı arttırılırsa rekabet de artar hacim de gelir market de büyür
yoksa chiliz borsası ve paribu ile zor...
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
February 25, 2022, 06:35:14 AM
fan tokenleri nasıl kullanılır sorsan hiç bir taraftar bilmez. böyle olunca takımlar için extra bir gelir kaynağı olmaktan öteye gidemiyor. takımların borçlarının hiç bitmediğini hepimiz biliyoruz. yani dolaşıma sürekli olarak token sokup piyasaya dumplıyorlar. fiyatta haliyle durmadan düşüyor. sürekli olarak yeni fan tokenlerinin piyasaya girmeside kötü bir şey çünkü birbirlerinden pazar payı çalıyorlar.

düşüşün sonlanması için kulüplerin fan tokenlerine yeni kullanım alanları oluşturmaları falan lazım. diğer türlü bu döngüden çıkamazlar. ha bana sorarsan chilizde bunun için uygun bir ekosistem değil.
Hocam çok doğru tespitlerin var. fan tokenlerden şimdilik bir hayır göremedi kimse. pek bir nane yok aslında. bakıyorsun yerel bir borsa neredeyse bal ligi takımlarının bile fan tokenini çıkaracak. insanların bunu almasının altında yatan bir sebep olmalı. eğer taraftarlık ile para kazanmayı amaçlıyorlarsa uzun vadede yanlış yaptıklarını fark edecekler. takımlar da ellerindeki malı boşaltıp para kalmayınca fan tokenlere işlevsellik kazandırmazlarsa bu sistem yavaş yavaş ortadan kalkacak.
sr. member
Activity: 1708
Merit: 344
February 25, 2022, 03:08:32 AM
@primeer evet bu konuda haklısınız kulüpler şu anda sadece fan tokendan aldıkları paraya bakıyorlar aslında fan tokenlarına bir değer oluştursalar, yeni kullanım alanları geliştirseler aslında daha çok kazanacaklar ama farkında değiller herhalde.
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
February 24, 2022, 08:26:12 PM
fan tokenleri nasıl kullanılır sorsan hiç bir taraftar bilmez. böyle olunca takımlar için extra bir gelir kaynağı olmaktan öteye gidemiyor. takımların borçlarının hiç bitmediğini hepimiz biliyoruz. yani dolaşıma sürekli olarak token sokup piyasaya dumplıyorlar. fiyatta haliyle durmadan düşüyor. sürekli olarak yeni fan tokenlerinin piyasaya girmeside kötü bir şey çünkü birbirlerinden pazar payı çalıyorlar.

düşüşün sonlanması için kulüplerin fan tokenlerine yeni kullanım alanları oluşturmaları falan lazım. diğer türlü bu döngüden çıkamazlar. ha bana sorarsan chilizde bunun için uygun bir ekosistem değil.
hero member
Activity: 784
Merit: 1424
February 24, 2022, 04:51:58 PM
Elimde ekosisteme ait bir tane token bulundurmuyorum fakat bu ekosistemin eninde sonunda değer görebileceği malum herkesin futbol sevgisinden kaynaklı.
legendary
February 21, 2022, 09:07:42 PM
Ekosistem büyük. Ama netice olarak işler Bitcoin'e bağlı ilerliyor. Bitcoin 100 bin denemesi yaparsa CHZ ekosistemindeki tokenler de nasiplenir. Bitcoin uzun bir ayının içinde kalmaya devam ederse şampiyonlar ligi kupasını da alsalar taraftar tokenler yerinde kalmaya devam edebilir. Taraftar tokenleri sportif başarılarla ilişkilendirdiğimiz kadar kriptoparalarla da ilişkilendirmemiz gerekiyor.
pekala gidişat şimdilik sizin söylediğiniz gibi ancak şöyle bir sıkıntı var: socios'un anlaştığı takımlar gerçek takımlar yani karşılarında real madrid olmasa da reel Barcelona var, bildiğimiz Barcelona, bütün dünyanın bildiği Barcelona ve şu anda marketcap 18.8 m$, thats it, hepi topu bu! Binance'ın Lazio'su ise 24.8 m$
Ve evet BTC düşmeye devam ederse Bar token da düşmeye devam ederse tek yapabilecekleri sirkülasyonu arttırmak ki bu da fiyatı daha da baskılamaktan başka bir işe yaramıyor. bunun dışında yeni anlaşmalar yapılıyor ve pazara giren tokenlar da otomatik olarak kafa üstü çakılıyor, tokenlara FTO'lara rağbet yok.

hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 15, 2022, 04:16:10 PM
Ekosistem büyük. Ama netice olarak işler Bitcoin'e bağlı ilerliyor. Bitcoin 100 bin denemesi yaparsa CHZ ekosistemindeki tokenler de nasiplenir. Bitcoin uzun bir ayının içinde kalmaya devam ederse şampiyonlar ligi kupasını da alsalar taraftar tokenler yerinde kalmaya devam edebilir. Taraftar tokenleri sportif başarılarla ilişkilendirdiğimiz kadar kriptoparalarla da ilişkilendirmemiz gerekiyor.
legendary
February 14, 2022, 07:08:09 PM
Socios ekibinin takımlarla anlaşma yaparken bir rakam verdiğini düşünüyorum ve o rakamı çıkarmaları için tokenları zıplatmaları gerekiyor. Kupalarda ve liglerde sonlara gelinirken en uygun zamanı kolladıklarını farz edersek CHZ'nin de bu hareketlilikten payını alması beklenebilir.

Tahminim önce fan tokenları fırlatacaklar, sonra circulating supplyleri arttırıp malı basacaklar, ardından CHZ ile altın vuruşu gerçekleştirip operasyonu tamamlarlar. Maksat, fan tokenların etinden sütünden faydalanmak Smiley

Zaten fan tokenların en zayıf noktaları max supply ile circulating supply arasındaki uçurum, bununla ilgili tokenmetre gibi bir belge görmedim şimdiye dek! Hangi token ne zaman hangi sayıda serbest bırakılır yazmıyor ya da ben göremedim. Dolayısıyla fiyatın pik yaptığı noktalarda malın piyasaya yığılması en mantıklı uygulama olur kanaatimce...yoksa 1 dolardan satmaya kalksan zaten alıcı yok fiyat sıfıra iner.
yatırım tavsiyesi değildir yalnızca kişisel görüşlerdir... Kiss
legendary
February 13, 2022, 03:55:18 PM
Bir de binance fan tokenlar var

Santos $2.75 marketcap $12,633,294
Lazio $3.43 marketcap $30,037,547
Porto $3.73 marketcap 29,523,422

Binance fan tokenlar görece daha kıymetli! mesela Lazio aynı ligde gerilerde olmasına rağmen inter, napoli (NAP) ve milan'dan (ACM) çok daha değerli, roma (ASR) ile yaklaşık 5x var aralarında

İşte burada, geçenlerde yaşanan ARG Arjantin Milli Takımı ile Socios anlaşmazlığı bize bir fikir verebilir.

Binance, Arjantin Milli Futbol Takımı Profesyonel Ligi'ne Sponsor Olacak
Beş yıl sürecek olan anlaşma, küresel kripto borsasının bir milli futbol takımıyla imzaladığı ilk anlaşma olma özelliğini taşıyor.
https://www.coindesk.com/business/2022/01/25/binance-to-sponsor-argentinas-national-soccer-team-professional-league/

https://muhabbit.com/arjantin-futbol-birliginin-binance-anlasmasina-mahkeme-engeli/

Binance ve Socios Mahkemelik Oldu
Fan Tokens şirketi ile yapılan anlaşma kapsamında River’ın Arjantin Birinci Ligi‘nde kazandığı son şampiyona olan yerel şampiyonanın adının “Socioscom Turnuvası” olması şart koşulmuştu. Socios ile sözleşme iki yıllığına imzalanmıştı ve karşılığında Tapia’nın AFA’sı * sezon başına 110.000.000 dolardan fazla alacaktı.
https://coin-turk.com/binance-ve-socios-mahkemelik-oldu-karar-verildi

bu haberde 110 milyon dolar falan yazıyor ama Huh Roll Eyes

Her neyse demek istediğim Lazio 30 milyon dolar alırken Barcelona ya da Milan daha azla yetinir mi? Hele İnter gibi bir takım hem lider hem formasına reklam alıyor hem fifa ps da reklam yapıyor ohooo Grin

*https://en.wikipedia.org/wiki/Claudio_Tapia
Claudio Fabián "Chiqui" Tapia, Arjantin Futbol Federasyonu'nun şu anki Başkanı ve "CEAMSE" Başkan Yardımcısıdır.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1214
February 13, 2022, 09:55:46 AM
2019 senelerinde elimde hatrı sayılır CHZ vardı projeyede güveniyordum ne oldu tam olarak hatırlıyamıyorum ama chzleri satıp pozisyon değiştirmiştim ufak bir kar alıp. Seninde söylediğin gibi o zamanlar CHZ hakkında çok fazla konuşuluyordu piyasanında bearish olmasıyla doğrudan ilgilide olsa Türk toplulukları arasında yerden yere vuruluyordu, işte taraftar token olsa ne olur ne işimize yarayacak çöptür bilmem nedir. Gerçekten potansiyeli iyi bir ekosistem chilizin Ekosistemi.
Pages:
Jump to: