Pages:
Author

Topic: '''Ciao - Sunt Vlad2Vlad''' - page 2. (Read 2850 times)

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
June 03, 2013, 11:27:01 PM
#7
Banii nu i-am dat pe nimic inca. Mi-am scos "parlealea" pe ce investisem pana atunci, de la sfarsitul lu' maritie pana acu. Inca mai am vagi regrete ca nu m-am apucat de minat de prin ianuarie cand dificultatea la LTC era jos si frig in casa de stateau ventilatoarele la 20%.

LTC am minat cu 2x7850, cand m-am apucat faceam vreo 10 la 2-3 zile. Dupa aia a inceput sa sara dificultatea cu cate 100+ pe retarget de la ~70. Nu am minat chiar constant. Am mai minat si alteceva+plecat din oras, nu las 24/7.

Nu am minat BTC direct, am minat CNC, un pump and dump. Le-am facut dump pt 2.5 BTC si am vandut la cel mai mic pret din perioada aia. Oricum, acu daca as vinde aceeasi cantitate ar valora 0.7BTC.

Daca ai facut 0.3 LTC inseamna ca ai configurat ceva aiurea. Eu fac cam 1 pe zi cu aceleasi placi cu un OC lejer.

Man, la 1 pe zi ar merita ca eu cred ca LTC o sa Sara de 10X in 6-12 luni. Dar nici nu scoteam banii de current.

Ce am citit eu este ca nu conteaza Asa mult GPU la LTC dar CPU dar si cu 8 core FX8350 facea numai 50 kilo hash care este caca. Doua placi de 7850 faceau intre 300 si 500 kilo hash Pentru LTC - foarte incet.  Am folosit p2p pool miner give-me-ltc.com.  Este unu din cel Mai bune am citit so nu stiu ce am facut gresit.

Ca serious Pentru 30 de LTC pe Luna ar merita ca eu ma uit la termen lung si cred ca o sa Sara in aer multe din astea crypto coins.  Asta cu bitcoin este numai inceputu.  So daca iti permiti sa nu le vinzi tine de ele ca acuma maxim 1% din Americani stiu de minat etc., si cand Alfa Mai multi - well, iti dai seama ce o sa se intemple cand millioane peste millioane de dolari fug dupa prea putini coins.

De asta a sarit bitcoin de la $15 la $260 in 60 de Zile si Namecoin de la $.001 la $1, care vine 1,000 de ori investitia care defapt este Mai mult profit ca bitcoin.

Urmatoarele sau cele Mai bune Pentru speculatie in parerea mea sunt Namecoin, ixCoin, devcoin si Litecoin.  Bitcoin este bun de minat Pentru bani sa cumperi hardware si alte alt-coins dar ca speculatie cat poti sa faci, dublu daca ai noroc mare si la $130 este foarte riscant.

As vrea sa stiu cum faci tu 1 LTC pe zi cu un calculator Mai mic ca al meu dar acelasi 2 GPU.  Acuma im bag bani in ASIC ca asta este viitorrul dar astea nu merg Pentru LTC si chIar vreau LTC.  Sper sa cumpar inca un Butterfly de 25GH in o zi, doua ca mi se pare ca gata cu delay, parca o sa faca shipping Pentru toate preorders.

Eu pana im vine ASICS cumpar ixCoin Si Devcoin Ca restu au mers in sus prea mult si nu vreau sa dau bani pe ele.

Multa bafta, daca LTC sare in aer o sa ai destul bani sa-ti iei un ASIC de 1,000GH. 

I have a strong feeling it's coming soon....very soon!  Accumulate, bro!
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
June 03, 2013, 10:48:55 AM
#6
Banii nu i-am dat pe nimic inca. Mi-am scos "parlealea" pe ce investisem pana atunci, de la sfarsitul lu' maritie pana acu. Inca mai am vagi regrete ca nu m-am apucat de minat de prin ianuarie cand dificultatea la LTC era jos si frig in casa de stateau ventilatoarele la 20%.

LTC am minat cu 2x7850, cand m-am apucat faceam vreo 10 la 2-3 zile. Dupa aia a inceput sa sara dificultatea cu cate 100+ pe retarget de la ~70. Nu am minat chiar constant. Am mai minat si alteceva+plecat din oras, nu las 24/7.

Nu am minat BTC direct, am minat CNC, un pump and dump. Le-am facut dump pt 2.5 BTC si am vandut la cel mai mic pret din perioada aia. Oricum, acu daca as vinde aceeasi cantitate ar valora 0.7BTC.

Daca ai facut 0.3 LTC inseamna ca ai configurat ceva aiurea. Eu fac cam 1 pe zi cu aceleasi placi cu un OC lejer.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
June 02, 2013, 01:42:14 PM
#5
$250  Shocked depinde cat "sugi". Pentru operatiuni industriale, cred ca se merita tariful industrial. Eu consum 300W/h; Am facut 2.5 BTC in 2 zile cu CHN, am platit o placa pe care o luasem strict pt minat + curentu pe 2 luni. Am inca 80 LTC puse la pastrare care sunt profit pur  Grin. Poate se obosesc astia de la Gox sa le listeze pana la urma.

Man, mie nu-mi place sa "sug".  

Lasa Mt Gox, dute la vircurex, ei sunt Langa Tine in Poland si au Litecoin Pentru cam $3 bucata.

Cum ai facut 2.5 BTC in 2 Zile? Asta este imposibil si cu 20 de GPU's, ti-ar trebuii cred in jur de 30Giga Hash care inseamna ASICS, si ASICS Asa de bune nu se gasesc usor si costa foarte mult.

 si Pentru ce ai dat $250 - Butterfly Labs 5GH? Butterfly Labs 5GH costa $308 si asta este cu shipping in America, adauga inca $30 Pentru Romania.

80 LTC este bine, alea sunt greu de minat ca merge cu CPU si foarte incet.  Cu un calculator nou cu AMD fx 8350 8 Core, si dual ATI 7850 (care ma costat $1,700) am minat nu-mai .3 LTC in 48 de ore.  adica mai putin ca curentu so am dus calculatorul inapoi si am Pierdut $300 la el.

Am 2 intrebari:

Cu ce ai minat LTC si cat timp te a luat sa faci 80 LTC?

Cu ce ai minat BTC sa faci 2.5 BTC in nu-Mai 2 Zile?

 Bravo tie daca ti-ai gasit un ASIC Asa de bun.  Sper sa-mi vina si mie astea 4 de la Butterfly Labs.
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
June 02, 2013, 07:33:50 AM
#4
$250  Shocked depinde cat "sugi". Pentru operatiuni industriale, cred ca se merita tariful industrial. Eu consum 300W/h; Am facut 2.5 BTC in 2 zile cu CHN, am platit o placa pe care o luasem strict pt minat + curentu pe 2 luni. Am inca 80 LTC puse la pastrare care sunt profit pur  Grin. Poate se obosesc astia de la Gox sa le listeze pana la urma.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
May 29, 2013, 03:52:30 PM
#3
Hei, sal Vlad, eu sunt Octavian.
Mining in ro facem cu gpu conectate la curent pe firma cu abonament industrial. 0.25ron/kw
Momentan in colaborare cu un prieten avem aprox 14 gpu lucrand la o capacitate de aprox 2600Kh/s dar speram ca in curand sa primim niste bani de investitii pentru a face treaba mai profitabila Wink.


Cam asa se face, sau cu curentul pe naspa caz in care devine penal.



Ahahahahaaaaa.  Asta este romanul meu.  Eu am ordonat 3 miner Rigs de la butterfly labs și sper sa mai cumpăr câteva, dar nu le-am primit încă.  Problema este că dificultatea a crescut si o sa sara si mai mult.  Atunci numai dacă ai curent gratis merita.   Mă gândeam sa vin în România cu asic minere ale mele că acolo știu că găsesc curent "pe nașpa", ahhaaaaa.

2.6 GIga Hash este puțin pentru 14 GPU man (omule).  Dar în România totuși este bani, cât scoți cam $20 pe zi în bitcoins?  Mai bine decât să tragi la sapă pentru 500,000 de mi pe zi.  Eu aș cumpara mai multe ATI 7970 GPU (sunt cele mai bune GPU înafară de 7990 care nu merită banii) care fiecare 7970 GPU face 500MH dar costa $400 bucata si după ce bagi curentul nu-mai faci profit.  Singura soluție este asic miners care costa foarte mult.

În ce oraș stai?  Eu sunt din severin și dacă fac rost de destui bani vreau sa fac o fermă de miners pe curent de firmă (cunosc pe cineva dar nu sunt sigur) dacă nu pe nașpa oricum sigur merge.  Că numai așa poți sa faci bani la nivelul asta.

Edit:  am Mai ordonat inca unul de 5GH si am vorbit cu iei si merita sa faci upgrade la 7GH Pentru $100. Ei zic ca nu overclock the chips si doar folosesc chips my bune. 

Nu stiu daca cred asta eu tot cred ca doar fac overclock on binned chips care intradevar sunt Chips Mai bune.  Dar $50 Pentru fiecare 1GH in plus este foarte bun deal.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
May 28, 2013, 06:08:56 PM
#2
Hei, sal Vlad, eu sunt Octavian.
Mining in ro facem cu gpu conectate la curent pe firma cu abonament industrial. 0.25ron/kw
Momentan in colaborare cu un prieten avem aprox 14 gpu lucrand la o capacitate de aprox 2600Kh/s dar speram ca in curand sa primim niste bani de investitii pentru a face treaba mai profitabila Wink.


Cam asa se face, sau cu curentul pe naspa caz in care devine penal.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
May 26, 2013, 12:33:17 AM
#1
Sunt Român dar traiesc in America foarte mult timp dar vizitez România destul de des.

Problema cu mining este că acuma iti trebuie un ASIC rig care costă foarte mult si ea mult timp sa îl iei delivered.

Alta chestie, poți sa mine cu GPU dar iară costă foarte mult si consuma mult current și In Romania curentul este dublu ca aici in America și salariile in Romania sunt la o zecime.  So fară un asic calculator (miner) puteți sa vă gândiți că o sa platiti facture in jur de $250 pe luna si cu GPU or CPU nu o sa gasiti mulți coins (bani digitali).

So sunt curious cum o sa faceți mining in Romania.  merci.

Ciao,

Vlad

Edit:  Lol, who started this thread?  Finshaggy?  Lol, great idea.  Let me fix the grammatical errors up top then let's get rockin' my Romanian hacker brothers.  Ha!


Also, eu sunt din Turnu Severin.  Mai este vre unul din voi de acolo?  Am fost în vizitâ de-abia acuma 4 luni.  Scuzați gramatica dar am plecat din România la o vârstă mică și niciodată nu am mai folosit limba română.  

Ați venit la locul potrivit, Devcoin o să crască foarte repede și nu este prea târziu.

Dacă vreunul din voi este hacker (bun) sau programer să îmi spuneți că se oferă coins și bounties pentru joburi făcute dacă știi să scri code.

Multă baftă, Române!
Pages:
Jump to: