Pages:
Author

Topic: Ciddi bir proje geliştirme fikri - page 2. (Read 3450 times)

member
Activity: 180
Merit: 11
September 06, 2017, 03:14:51 AM
Türk insanının diğer insanlardan farklı bir dna yapısı var oda Çokkkkkkk düşünmek. Düşünce önemlidir fakat eyleme dökmedikten sonra anlamı yok. Forumda çok düşüncesi olan var ama herkes gizliyor saklıyor ve yardım istiyor nasıl olacak?
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271
September 01, 2017, 08:52:59 AM
Türkiye'de ne yazılımcılar var, ama sen paradan haber ver
full member
Activity: 182
Merit: 100
eHarvestHub
August 30, 2017, 09:20:45 AM
Türkiye de çok kaliteli yazılımcilar var. Eğer projenin açıklarsan birçok kişi yardımcı olabilir
member
Activity: 89
Merit: 10
August 12, 2017, 07:06:53 PM
Bence de fikirler paylaşılırsa herkes için en faydalısı olur. Gerçekten bir proje ortaya koyacak, niteliği birikimi ve potansiyeli olan kişide eksik olan fikir değildir korkmayın. O kişi buradaki fikri çalıp da iş yapmaz. Ama o işi hiç bir zaman yapamayacak olan bir çok kişide de fikir çoktur. O insanlarla fikir alışverişi yapmak bence katkı sağlar. Projeni ve fikrini tanıtıp insanlardan reaksiyon almalısın ve ona göre emek vermelisin ki karşılığını alasın. benim düşüncem bu.
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
August 11, 2017, 06:39:27 PM
Herkesin aklına bir şeyler geliyor. İyi, kötü. Diyelim ki 100 kişi. Ama oturup haydi yaz bakalım fikrini dediğinde 50'si bir düşüneyim deyip kenara ayrılıyor, kalan 50'nin 40'ı bir örnek verirseniz ona göre düzenlerim diyor, kalan 10'un 5'i benim daha önce başarılı projeler üretmiş tanıdıklarım var, onlarla birlikte hazırlayıp getireyim diyor, kalan 5'in üçü yazmaya başlıyor ama sıkılıp bırakıyor ve kalan son 2 kişi yazıyor. Gerçekten yazıyor hem de. O iki kişiden biri yazarken gelip diyor ki benim düşündüğüm şey çok mantıklı değilmiş, kalan diğer 1 kişi ise yazıp teslim ediyor.

İşte o noktadan sonra o %1 ve daha önceden geri geleceğim diyen diğer bir %1'lik grup gerekli desteği alıyor ve çalışmaya başlıyor. Bunlar arasından da %7-8 oranla ayakta kalabilen iş modelleri çıkıyor. Onlar içinden de %1 ihtimalle next Billion-Dollar Startup çıkıyor.

İlginç olan bir başka veri next Billion-Dollar Startup olan grubun emekçilerinin tamamı diğer bütün kademelerden geçerek buraya gelmiş oluyorlar.

Neyse, biz yine dönelim konumuza: https://bitcointalksearch.org/topic/m.18291647

Biz birazda tez canlıyız herşeyi hemen olmasını istiyoruz biraz da buradan kaybediyoruz.Sabretmeyi ve sebat etmeyi öğrenmemiz gerekiyor
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
August 05, 2017, 08:16:31 AM
Kafamda blockchain merkezli ciddi bir fikir mevcut ama projeye dökmek için ciddi bir blockchain temelli kod üretecek yazılımcı lazım. Türkiye'de bu tarz insanların olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden hiç bir zaman gerçekleşmeyecek bir proje olarak kalabilir.

5 kişilik bir ekip bu işi görecektir.

3 kişi yazılımcı
1 kişi pazarlama
1 kişi tasarımcı

Türkiye'de bu tarz insanlar var fakat hepsi sizin, hayalinizi gerçekleştirdiğinizde kazanacağınız parayı zaten düzenli olarak kazanıyorlar. Onları kendi saflarınıza parayla çekemezsiniz. Söz konuzu Blockchain ise gönül birliği gerekir. Maddi bağ değil.
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
July 15, 2017, 01:49:58 PM
Bazi arkadaslar cok guzel ozetlemis bizim genel olarak olaylara bakis acimizi. Whitepaper hazir olduktan sonra ICO satislari ile yatirimci bulmak hic zor degil. Yatirim olduktan sonra da yazilimci bulmasi hic sorun olmaz.

Elbette ki kendimizi ovmeyi, asiri abartmayi severiz ama bizim de bu konuda yeterli yazilimcimiz oldugunu dusunuyorum. Hem olmasa bile yatirim olduktan sonra yazilimci her yerden bulunur.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
July 13, 2017, 02:29:33 PM
blockchain ile akliniza gelen her proje gerceklestirilebilir...
yeterki hedef kitle bunu kullanmaya hazir olsun ve pazarlamasi saglam yapilsin...

biz su an blockchain ile bos zamanlarimizda ufak tefek denemeler yapmaya basliyoruz...
illa bir proje cikacak ve cikaracagiz diye degil, sadece hobi...
newbie
Activity: 19
Merit: 0
July 11, 2017, 11:56:52 AM
bizimkiler türk mantigi ile atiliyor bu ise "acik" diye birsey bilmiyorlar ne yazikki...
Open Source is our future..
hero member
Activity: 644
Merit: 504
June 24, 2017, 04:42:36 AM
Benim düşüncemde olan şey Türkiyede daha sonra global pazara da entegre edilebilir, e-ticaret sitelerine entegre edilebilecek blockchain altyapılı bir ödeme sistemi, bu sistemde bitcoin litecoin yanı sıra dolar euro gibi para birimlerini ayrıca  banka hesaplarında tutulan sanal altın, gümüş gibi paraları anlık olarak türk lirasına çevirip ödeme alınabilecek. Daha sonra sistem geliştirilip tüm kripto paraları güncel kurdan türk lirasına çevirip en masrafsız şekilde ödeme alınabilir hale getirilebilir.

Yani dünyadaki kripto paralar + klasik paralar + altın gümüş + emtialar dahil tüm kullanılan mevduatları anlık güncel kurdan Türk lirasına çevirerek veya gelecekte bitcoine çevirerek, ödeme yöntemi olarak kullanıp bir dev ödeme ağı oluşturma. Tüm bu çeviri işlemleri blockchain teknoloji sayesinde saniyelik olacak aynı şekilde Blockchain altyapılı olduğu için 7/24 haftaiçi haftasonu dünyanın her noktasındaki her e ticaret sitesinde dünyadaki tüm mevduat, dijital paraları ve emtiaları ödeme yöntemi olarak kullanabileceğiz. Fikir biraz uçuk ama fikrin taslak boyutu bu.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
June 23, 2017, 12:07:03 PM
Yoo hiç kötü bir şey değil detay düşünmek. Sadece başlangıç için abartmaya gerek yok.
En basit halini ortaya koyup ne oluyor izlemek lazım. Ama o en basit hali için detay düşünmek problem değil Smiley
hero member
Activity: 896
Merit: 519
June 23, 2017, 11:42:31 AM
Arkadaşında dediği gibi çıkmazsa çıkar programcı yazılımcı hem illa ülkemizden mi olması gerekiyor halihazırda anlayan kişilerede yaptırmak mümkün. ICO gibi bir şey başlat veya fon topla ancak iş fikrini paylaşmak zorunda kalacaksın bence paylaş birlikten güç doğar belkide güzel yararlı bir proje olacak. Güzel olacağını düşünüyorsan peşini bırakma derim.

Şunu kabul etmediğimiz sürece bizden bir cacık olmaz:

1. 1950'ler çok geride kaldı.
2. Fikir çok, fikir hiç önemli değil, bir tek bizim kafamız çalışmıyor ve aklımıza gelen şeyi emin olun ilk olarak biz düşünmedik. Asıl önemli olan şey uygulama. Fikri projelendirmek zor, projeyi hayata geçirmek zor, projeyi iş modeline çevirmek zor, iş modelini uygulamak zor.

Bu sebeple aklınıza geleni paylaşmaktan çekinmeyin. Düşündüğünüz şeyi yapabilecek kapasitede olan biri varsa emin olun sizden önce düşündü ve hala yapmadıysa bir sebebi var...

Belkide çok düşündüğümüz için düşünmekten ileriye gidemiyoruzdur. Ben hayatım boyunca hiç basit düşünmedim keşke düşünseydim diyorum ortaya bir şeyler çıkartabilirdim.

Benim düşüncelerim bu film gibi çok uzun belki kısa kesmem gerekiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=RLevgVmZ8rE
legendary
June 23, 2017, 04:03:22 AM
Herkesin aklına bir şeyler geliyor. İyi, kötü. Diyelim ki 100 kişi. Ama oturup haydi yaz bakalım fikrini dediğinde 50'si bir düşüneyim deyip kenara ayrılıyor, kalan 50'nin 40'ı bir örnek verirseniz ona göre düzenlerim diyor, kalan 10'un 5'i benim daha önce başarılı projeler üretmiş tanıdıklarım var, onlarla birlikte hazırlayıp getireyim diyor, kalan 5'in üçü yazmaya başlıyor ama sıkılıp bırakıyor ve kalan son 2 kişi yazıyor. Gerçekten yazıyor hem de. O iki kişiden biri yazarken gelip diyor ki benim düşündüğüm şey çok mantıklı değilmiş, kalan diğer 1 kişi ise yazıp teslim ediyor.

İşte o noktadan sonra o %1 ve daha önceden geri geleceğim diyen diğer bir %1'lik grup gerekli desteği alıyor ve çalışmaya başlıyor. Bunlar arasından da %7-8 oranla ayakta kalabilen iş modelleri çıkıyor. Onlar içinden de %1 ihtimalle next Billion-Dollar Startup çıkıyor.

İlginç olan bir başka veri next Billion-Dollar Startup olan grubun emekçilerinin tamamı diğer bütün kademelerden geçerek buraya gelmiş oluyorlar.

Neyse, biz yine dönelim konumuza: https://bitcointalksearch.org/topic/m.18291647
full member
Activity: 134
Merit: 101
June 23, 2017, 03:48:05 AM
Kafamda blockchain merkezli ciddi bir fikir mevcut ama projeye dökmek için ciddi bir blockchain temelli kod üretecek yazılımcı lazım. Türkiye'de bu tarz insanların olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden hiç bir zaman gerçekleşmeyecek bir proje olarak kalabilir.

3 kişi yazılımcı
1 kişi pazarlama
1 kişi tasarımcı

Bahsettiğiniz 5 kişiyi size sağlayabilirim. Konu o değil. Türk toplumunun DNA'sında yanlış kodlamış hatalı bir gen var bence.. Bir proje fikri doğunca herkeste bir gizleme saklama mekanizması gelişiyor.. Gerek yok.. Yazın detaylarıyla proje fikrinizi.. Neden biliyor musunuz? Projenize güveniyorsanız ecnebicede "whitepaper" olarak geçen ve projenin tüm detaylarının anlatıldığı dokümanı koyarsınız ortaya, yatırımcısı, yazılımcısı, pazarlamacısı, tasarımcısı okur, anlar ve kafasına yatarsa sizinle iletişime geçer.. Bu PROJE GELİŞTİRME kanalından bir tane proje çıkmadı 3 yıldır takip ederim.. Neden?  "MorpheWQ" yukarıda gayet güzel açıklamış.. Fikir önemli değil, önemli olan fikrin oturduğu temeller, arkasında duran adamın o fikre olan inancı..

Süper fikir, ciddi fikir, el değmemiş fikir hiç önemli değildir. Değeri de yoktur. Eyleme geçip, en azından başlangıç aşamasında oturup 2-3 bin kelimelik bir metinle fikrini açıklayabilen fikir sahipleri değerlidir..

Yabancıların forumda nasıl proje tartıştığını görseniz ne demek istediğimi anlarsınız. "Açık Kaynak" dünyasına evrildiğimiz bu günlerde gizlilik size hiçbir şey katmaz..
legendary
June 22, 2017, 02:34:28 PM
Arkadaşında dediği gibi çıkmazsa çıkar programcı yazılımcı hem illa ülkemizden mi olması gerekiyor halihazırda anlayan kişilerede yaptırmak mümkün. ICO gibi bir şey başlat veya fon topla ancak iş fikrini paylaşmak zorunda kalacaksın bence paylaş birlikten güç doğar belkide güzel yararlı bir proje olacak. Güzel olacağını düşünüyorsan peşini bırakma derim.

Şunu kabul etmediğimiz sürece bizden bir cacık olmaz:

1. 1950'ler çok geride kaldı.
2. Fikir çok, fikir hiç önemli değil, bir tek bizim kafamız çalışmıyor ve aklımıza gelen şeyi emin olun ilk olarak biz düşünmedik. Asıl önemli olan şey uygulama. Fikri projelendirmek zor, projeyi hayata geçirmek zor, projeyi iş modeline çevirmek zor, iş modelini uygulamak zor.

Bu sebeple aklınıza geleni paylaşmaktan çekinmeyin. Düşündüğünüz şeyi yapabilecek kapasitede olan biri varsa emin olun sizden önce düşündü ve hala yapmadıysa bir sebebi var...

full member
Activity: 181
Merit: 102
June 22, 2017, 02:32:06 PM
Freelancer sitelerinde daha kolay bulabilirsin.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
June 22, 2017, 05:09:02 AM
jr. member
Activity: 88
Merit: 3
June 19, 2017, 08:34:18 AM
Türkiyede çok daha başarılı projeleri gerçekleştirebilecek yetenekte yazılımcı / tasarımcı / analist arkadaşlar var.
Ancak şöyle birşey var,  Aç ayı oynamaz.
Bu arkadaşları finanse eden birşey olmalıki, arkadaşlarda işi yaparken kendi başlarının çaresine bakabilmeliler.
Belki projeyi faaliyete sokucaksınız, ancak belki tutmayacak ? Tutmadığı zaman bu 5 kişinin emeğini, vaktini nasıl karşılamayı planlıyorsunuz ?
legendary
June 19, 2017, 05:36:39 AM
Biz de konuyu tartışalım sadece?
hero member
Activity: 644
Merit: 504
June 19, 2017, 05:06:09 AM

3 kişi yazılımcı
1 kişi pazarlama
1 kişi tasarımcı

Pages:
Jump to: