Pages:
Author

Topic: Çin de Virüs salgını belirtiler - page 4. (Read 1414 times)

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
January 29, 2020, 08:08:25 AM

* Ayrıca şu twit serisinde de önemli bazı bilgiler var:
https://twitter.com/baskebabiko/status/1220661723201462272?s=19

Bu adamın 3 gün önce falandı komple flood'unu okumuştum . Bugün bakıyım merak ettim yeni birşeyler paylaşmış mı diye. Hesabını askıya almışlar. Galiba iyi şikayet falan yedi diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
January 29, 2020, 07:14:21 AM
Virüs yayılmaya devam ediyor malesef. Almanya'da çinden gelen bir ziyaretçi 4 kişiye virüs bulaştırmış. kuluçka süresi de uzun olduğu için kontrol edilmesi çok zor. inşallah bir an önce etkili bir tedavisi geliştirilir.
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
January 29, 2020, 04:32:06 AM
Salgın bütün dünyaya yayılmış durumda. Birçok ülkede virüse dair vakalar görüldü. Bütün dünyanın bir arada alması gereken önlemler var, havalimanına termal kamera koymak bu işe çözüm değil. Salgın devam ederse dünyanın dört bir yanından ölen insanlar göreceğiz.
member
Activity: 854
Merit: 20
January 28, 2020, 06:14:38 PM
çinden gelenlerden bulaşma ihtimali olan bu virüsün ki bana göre bunun mikron değerine bakacak olursak doğrudan hava yolu ile bulaşma ihtimali düşük yani hastalığı taşıyan kişinin hapşurması ve bu esnada tükrüğün size değemesi ile bulaşacağı kanatindeyim,  fakat tam net bir bilgi verilmedi dünyaya hastalığın taşınma değerleri vs. o yüzden bu herifler nerede bulunur diye tahminlerimi paylaşmak istedim,
çinliler ülkemizdeki mermer ticaretinin %90 nını elinde bulunduruyor ihracatın tamamı neredeyse oraya oluyor bu nedenle mermer ocaklarının olduğu bölgelerde özellikle aksaray-burdur-denizli hattında ,  eskişehir-bursa , sivas , ve adıyaman bölgesinde yaşayanların çekik gözlü capon tiplilerden uzak durması özelikle esnaf olanların heleki restorant işletmeciisi çalışanı vs olanların bu kişilerin kablarını çamaşırsuyu ve sirke ile yıkamaları ve eldivensiz temas etmemeleri önem arzetmektedir diye düşünüyorum. ayrıca bunu  bir ilan ile belediyelerin afadın işletmelere bilgilendirme yapmasında fayda vardır afada mail attım bu konu ile ilgili sizlerde mail atarsanız konuyu ciddiye alabilirler
full member
Activity: 700
Merit: 134
January 28, 2020, 05:32:31 PM
İnsanların isim benzerliğinden dolayı bu Coronayı kedi Coronası ile karıştırıp işin sonunun kedi katliamlarına dayanması ilk duyduğum anda ki en büyük korkumdu. Henüz ülkemizde veya yakın ülkelerde vaka raslanmadı şükürki, avrupada da heniz yok bildiğim kadarıyla. Çok daha fazla yayılması durumunda umarım uzmanlar çıkıp bu konu ile ilgili bilgilendirme yapar da saçma sapan şeyler görmeyiz Sad
Medya ve sosyal medyada çok fazla asılsız bilgi ve spekülasyon var. Twitterda elden ele dolaşan fake bir ses kaydı vardı mesela bir kaç gün önce. İnsanları korkutmak için tamamen ellerinden geleni yapıyorlar. Bu konu ile ilgili daha gerçek bilgi almak adına kaynak araştırırken Shangai'da yaşayan bir Türk hesabı buldum instagramdan. While Travelling nickinden Evrim Kanbur diye bir kadın. Haber muhabiri gibi story üzerinden bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapıyor. Orada yaşadığı için aslı olan olmayan haberleri bildiğinden kimseyi galeyana getirmeden anlatıyor. Ama durumun ciddiyeti onun paylaşımlarında da görülüyor Sad
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
January 27, 2020, 03:45:08 PM
Türkiye'ye dünya kadar çinli gelip gitti hala da olanlar var ülkede. Umarım bizim ülkede bir sorun çıkmaz. Bence bir an önce Çin'den gelen herşeye kapıları kapatmak lazım.
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
January 27, 2020, 03:03:52 PM
biraz düşününce hazırlık yapmanın zararlı olmayacağını düşünüyorum. n95 tipi maskelerin fiyatları şu aralar 15-25 TL arasında seyrediyor 3m olanlı oldukça kaliteli gibi gözüküyor. Bunlardan 3-4 tane sipariş vereceğim çünkü genel olarak tozlu işlerde kullanabilme özelliği var. Yine pürel tipi jel sıvılar yerine bana kalırsa alkol bazlı temizleyiciler kullanın. Toplam 40-50 TL harcarsınız ama corona virisü olmasa bile işinize yarar. corona virüsü ülkeye giriş yaparsa bu maskeler bulunmayacağı gibi 100 150 TL fiyatla satar bizim insanımız.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
January 27, 2020, 12:01:55 PM
buradan az çok bilgi öğrenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MG-o-Ggj370
member
Activity: 454
Merit: 37
January 27, 2020, 11:54:16 AM
Çocuk vakaları

📌Virüs Guangzhou'da 6 yaşındaki çocukta görüldü
📌Pekin'de 9 aylık bebekte çıktı
📌Şanghay'da 1 yaşındaki çocukta görüldü
📌Toplam kaç çocukta #coronovirus olduğu bilinmiyor
📌Bu durum çocukların virüse karşı hassas olduğunu göstermiyor
📌Virüs yeni bir evrede
Korkutan #coronarvirus açıklaması

📌 #Wuhan 'da virüs çocuklarda da yayılıyor.
📌Yetkililer, virüsün yeni bir evreye girdiğini duyurdu.
📌Wuhan'daki Tianyou Hastanesi'nden Profesör Yi Wenlong, "Genç - yaşlı artık fark etmiyor" dedi.
📌Şimdiye kadar ölenlerin tamamı yaşlılardı.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 27, 2020, 09:22:22 AM
Bütün bu haberler bana The Walking Death ve Resident Evil 4 yapımlarını hatırlatıyor hep. Radyoyu bir açıyorsun ki, spiker bir anda ciddileşiyor ve şehirlerin karantinasından, hava alanlarındaki yolculardan vs bahsediyor. Ülkelere nasıl taşındığını anlatıyorlar. Aşırı ateş belirtisi olduğu için termik kameralardan tespit etmeye çalışıyorlar. The Walking Death'te de benzer semptomlar vardı değil mi?

İnsanlık basit bir virüsün yayılması ile kolayca kırılabilecek bir yapıya sahip ne yazık ki. Medeniyeti kurması binlerce yıl sürerken, medeniyetin yıkılması ise çok hızlı ve kısa sürer. Bir dizinin girişinde benzer bir ifade hatırlıyorum MR Robot dizisi idi sanırım 1 saniye...

Neyse bulamadım. Bir yerde bu durumu özlü bir şekilde anlatan bir cümle vardı. Kurduğumuz medeniyete çokta güvenmeyelim. Her şeyin bir anda değişmesi çok kolaydır.

İnsanın rüyalarına giriyor. Halen dünya üzerinde kimsenin durumun ciddiyetinin farkında olduğunu düşünmüyorum.
Özellikle Dünya Sağlık Örgütü'nde bir grup beyinsizin halen işi ciddiye almasını beklemenin şokundayım.
Yani elbette Çin'in mevcut koşulları nedeniyle bilgiye ulaşmak bir hayli zor. Ancak çok değişik şeyler duyulmaya başlandı.

* Wuhan'da 2017'de bir biyo laboratuvar açılıyor. Ve devlet tarafından açılan bu laboratuvar'ın ne konuda çalışma yaptığı açıklanmıyor.
* Zaten bu konuda sabıkalı olan Çin (daha önce SARS'ı dünyaya salan) bir kitle imha yöntemi olarak görüyor olabilir dedikoduları dolaşıyor.
* Wuhan'daki karantinada yüzbine yakın insanın artık hastalıkla boğuştuğu konuşuluyor. Ölen sayısını kimse tamamen bilmiyor.
* İnsanların evlerinden çıkamadığı ve kimsenin giremediği bir şehir de sayım yapma durumu yok.
* şehir giriş çıkışını araçlarla olmasını önlemek için tüm yollar araçlarla veya hendek kazılarak kapatılmış durumda.
* Sadece Wuhan değil, Çin'de Pekin başta olmak üzere bir çok şehirde kırmızı alarm var. Pekin metrolarında bile yolcular hastalık taramasından geçiyor.

Daha okumaktan yorulduğum ve yazmakta zorlandığım yüzlerce şey var. İnsanlar hastanalerde ölüler, hastalar bir arada...
Bence global olarak bir karantina uygulaması yapılması ve tamamen engellenemese bile en azından süre kazanılmaya çalışılması gerekir. Ama nedense her kes 3 maymunu oynuyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 26, 2020, 11:45:01 AM
Bir ilaç firması bu virüsü üretip yaymış olabilir. Yeterince fazla sayıda ülkeye yayıldıktan sonra bir kurtarıcı edası ile ortaya çıkıp hazırladıkları stokları bu devletlere paha biçilmez fiyatlara satabilirler. Böyle bir teori kafama yatıyor. Genelde bu çapta büyük olaylar tesadüfi oluşmazlar. Mutlaka bir senaryo hazırlanmıştır. Bence...

Bunu ben de düşünmüştüm, ilaç firmaları dünyadaki en büyük parayı döndüren kuruluşlar. Yıllardır çözümü olduğu halde tedaviye izin verilmeyen ya da çok pahalı ilaçları olan yüzlerce hastalık ürettiler.

Dünyanın en büyük tarım-tohum-bitki kimyasalları üreticisi Monsanto'yu dünyanın en büyük ilaç firması Bayer'in satın almış olması sizce tesadüf mü? Yoksa ilerleyen yıllarda karşımıza çıkacak sebze kökenli hastalıkların kurtarıcısı mı olacak Bayer bu hamle ile? Smiley

Fakat burada iş bence daha büyük. Sadece ilaç firmalarının yapabileceği boyutta bir iş değil, belki de önümüzdeki yıllarca göreceğimiz biyolojik savaşların temellerinin atılışına şahit olduk
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
January 26, 2020, 11:10:45 AM
Bir Virolog görüşü : https://eksisozluk.com/entry/100907109 okumanızı öneririm gayet güzel bilgiler içeriyor.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
January 26, 2020, 11:09:02 AM
Çin'de karantinaya alınmak üzere olan eyaletlerden birinde yaşayan bir Türk arkadaş çok ilginç bir video paylaşmış,

Çin devletinin gerçek sayıları çok büyük oranda gizlediğini, 100,000 lerce vakanın daha şimdiden görüldüğünü hastanelerin dolup taştığını anlatıyor,

Çinli hemşirelerin itiraflarını falan da içeren çarpıcı iddialar: https://www.youtube.com/watch?v=63xn83IdpWA&feature=youtu.be
dün habertürk kanalına çıkan türk ise olayların bizlere anlatıldığı gibi olmadığını söylüyordu. hatta tarhanası olduğu için son derece memnundu. bu videodaki kişi de bana nedense pek inandırıcı gelmedi. çin'de yaşanan bir felaket var ama çok da bilgi kirliliği var. bunun en büyük sebebi de çin'in iğrenç sansür tutumu.
legendary
Activity: 2086
Merit: 1631
January 26, 2020, 10:59:36 AM
Çin'de karantinaya alınmak üzere olan eyaletlerden birinde yaşayan bir Türk arkadaş çok ilginç bir video paylaşmış,

Çin devletinin gerçek sayıları çok büyük oranda gizlediğini, 100,000 lerce vakanın daha şimdiden görüldüğünü hastanelerin dolup taştığını anlatıyor,

Çinli hemşirelerin itiraflarını falan da içeren çarpıcı iddialar: https://www.youtube.com/watch?v=63xn83IdpWA&feature=youtu.be
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
January 26, 2020, 10:09:57 AM
birçok komplo teorisi üretilmeye müsait, hassas bir konu. Zamanlaması da ayrıca manidar.
Mevzuyu parasal açıdan düşünecek olursak, bir teoride ben üretmek isterim.

Bir ilaç firması bu virüsü üretip yaymış olabilir. Yeterince fazla sayıda ülkeye yayıldıktan sonra bir kurtarıcı edası ile ortaya çıkıp hazırladıkları stokları bu devletlere paha biçilmez fiyatlara satabilirler. Böyle bir teori kafama yatıyor. Genelde bu çapta büyük olaylar tesadüfi oluşmazlar. Mutlaka bir senaryo hazırlanmıştır. Bence...

Öte yandan böyle bir salgın daha ciddi boyutlara taşınırsa paranın yönü ne olur? Altın, kripto, ilaç firmalarının hisseleri? Bana göre grafikler yalan söylemez. Şuanda tüm ilaç firmalarının hisseleri takip edilmeli. Hangisinin değeri artışa geçtiyse muhakkak o firmadan aşı çıkacaktır.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
January 26, 2020, 05:59:25 AM
Medyada çok fazla dezenformasyon var bu konuda. Özellikle sosyal medyada saçma sapan içerikler viral olmuş durumda.
Çin'in siyasi, ticari ve sosyokültürel konumu itibariyle hakkında birçok komplo teorisi üretilmeye müsait, hassas bir konu. Zamanlaması da ayrıca manidar.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
January 26, 2020, 05:48:03 AM
Coronavirüs salgını ile Çinin Sıçan Yılı olması arasında tesadüfi bir bağ mı yoksa adamlar özellikle bu yıl garip sıçanları yemeye mi başladılar bilmiyorum. Milyonlarca insanın yaşadığı Çin kentinde metronun hemen yanında sıçan-hayvan pazarı var. Virüs ilk olarak buradan yayılmış. Gelen görüntülere baktığınızda lanet ediyor insan. Pis garip yılanlardan, kaplumbağalara hatta yarasalara kadar türlü şeyler satılıyor. Normal insan bunları asla yemez. Bir tür satanist filan olmanız beklenir yahu!

* Şurada Barış Özcan itidale davet etmiş bazı bilgiler vermiş:
https://www.youtube.com/watch?v=yjfXTzzXBFk&feature=emb_title

* Ayrıca şu twit serisinde de önemli bazı bilgiler var:
https://twitter.com/baskebabiko/status/1220661723201462272?s=19

* Şu sayfada da, şuana kadar dünyanın hangi bölgelerinde tespit edildiğini görüntüleyebiliyorsunuz:
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Harita üzerine bakınca insanı baya endişelendiriyor durum. Artan depremler, acayip salgınlar insanın aklına kıyamet fikrini getiriyor haliyle. Biz bir şekilde yaşarız da, çocuklarımız için fazlasıyla endişe ediyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
January 24, 2020, 02:00:11 PM
Adamlar nerde mikrop var içindeler, köpek vs yiyen ınsandan ne beklersın tabı kı her turlu vırusu mıkrobu kapar yemedıklerı sey yok, sadece kendılerını oldurseler neyse bıde mıllete bulastırıyor salaklar.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
January 24, 2020, 01:58:47 PM
iyide bunlar uzun yıllardır böyle ne saçma salak şey var yiyorlar.
bir ara ülkemizede getiriyorlardı kurutulmuş böcek yemeler falan youtube dolu idi bunlarla.

valla resmen filmler gerçekleşmeye başladı ancak ben bu gibi virüslerin ticari rant uğruna çıkartıldığını düşünüyorum.
member
Activity: 490
Merit: 10
January 24, 2020, 01:56:58 PM

İyi pişmiş yemeklerden hiçbir hastalık bulaşmaz

58 derece ısıda 30 dk
75 derece ısıda en fazla 5 dk içinde  tüm canlı hayatı durur. Mikrop, bakteri, ot , bok ve varsa ölür.   

Bırak yarasayı, Boku bile iç sıcaklığı 80 dereceye ulaştığında yeseniz yine hasta olmazsınız, çünkü içinde hiçbir yaşam kalmaz.

Bu çinli pirinç yiyenler  her boku yiyorlar evet ama, iyi pişirmeden çiğ götürme alışkanlıkları var.  o yüzden her türlü illet hastalık buluyor bunları.
Sorma ya şimdi izledim canlı yavru fare yiyolar yorumumu değiştirmeye gelmiştim
Pages:
Jump to: