Pages:
Author

Topic: Çin Halk Cumhuriyeti - page 2. (Read 1649 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
July 24, 2017, 02:57:27 AM
Çin'i övecek güzel şeyler yazmışsın. İyi güzel hoş ta peki bizim ülkemiz Türkiye için birşeyler yazsaydık neler yazardık acaba? İğneyi önce kendimize çuvaldızı da başkasına batırmak lazım hocam. 😏

Türkiye için yazılacak tek bir şey var:  Tüketim ülkesi. Smiley
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 24, 2017, 02:56:33 AM
Çin'i övecek güzel şeyler yazmışsın. İyi güzel hoş ta peki bizim ülkemiz Türkiye için birşeyler yazsaydık neler yazardık acaba? İğneyi önce kendimize çuvaldızı da başkasına batırmak lazım hocam. 😏
legendary
Activity: 1447
Merit: 1000
July 23, 2017, 07:49:31 PM
Her maddede birçok yanlış var. Hayal dünyasında falan mı yaşıyorsunuz arkadaşlar?
Katlılıyorum. Onun dışında ülkenin birçok yerinde inanılmaz yüksek bir miktarda hava kirliliği var.
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
July 23, 2017, 06:14:31 PM
Tek farkları çalışkanlar bizimliler gibi yalan dolan yok

çalışkanlarrrrrrrrrrrr
hayir dostum, yalan dolan, uckagitcilik FULL DOP-DOLU !!!
+ onlarda iman tamamen yoki !!!
onlar sadece paraya inaniyorlar...
yane Allah'sizdir onlar.
Gelisme sebebi ise baya basittir, bozulma'ya (corruption) idam hukmu....
Ama caliskan konusuna hak veriyorum  Wink
He birde sunu soyleyim, ki onlar Allaha inanmadigi icin, masonlar karistirmiyorlar ulkeyi !!!
Diger muslim ulkeler ile kiyaslayabilirsiniz
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
July 23, 2017, 04:53:48 PM
çin güçlü ama emperyalist değildir.tarihi boyunca savunma hariç uzak mesafeli savaşı yoktur.
1000 yıl önce kpss sınavı yapmış bir devletin oturmuş bir toplum yapısı olması normaldir zaten.

bizden farkı ise
orada herkes üretim yapmak derdinde
bizim insanımız ise kpss yi kazanıp devlete kapağı atmak derdinde.

üretim yapmaya bu kadar meraklı olunca adamlarda kopya ve telif yasalarını
çok da sallamıyor.iphone çinde çok bastırdı taklit ürünler için ama hiç bir zaman işe yarar
bir sonuç çıkaramadı.
full member
Activity: 406
Merit: 121
July 23, 2017, 04:18:41 PM
Dünyanın en güçlü devleti ? Neye göre en güçlü savaş mı, sanayi mi, para mı , ülkeler arası söz geçirebilme kaabiliyeti mi? Para birimi istikrarlı  olsa ne olur değerli olmadıktan sonra. Günlük 10-30 yuan (4-5 TL) ile karnını doyuruyor olabilir insanlar ama çin devleti vergi konusundaki tavrı nasıl ona bakmak lazım. bizim burası vergi cehennemi uçana kacana vergi var.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
July 23, 2017, 09:10:47 AM
Her maddede birçok yanlış var. Hayal dünyasında falan mı yaşıyorsunuz arkadaşlar?
hero member
Activity: 868
Merit: 502
July 23, 2017, 08:36:50 AM
çin e falan mı gitsek ama benım gözumde dil meselesınen kaybedıyorlar cok acayıp dilleri var asla o harfleri ben yazamam Cheesy
full member
Activity: 616
Merit: 118
July 23, 2017, 08:35:37 AM
Tek farkları çalışkanlar bizimliler gibi yalan dolan yok

çalışkanlarrrrrrrrrrrr
hero member
Activity: 644
Merit: 504
July 23, 2017, 08:28:23 AM
Dünyanın en güçlü devleti. Geleceğin kalbi. Sebeplerine gelince:

- Enflasyon neredeyse yok.
- Para birimi neredeyse altın kadar istikrarlı.
- Dünyanın en güçlü üretim gücüne sahip. Batı toplumları gibi borsalarda ticari balonlar değil ham madde'ye dayalı fabrikalar sanayiler çıkarıyor.
- Altın'a değer veriyor. Gerçek gücün altın olduğunun farkında.
- Pembe senaryolar Amerikan rüyaları çizmiyor. Gerçekçi ve stabil hedeflere sahip.
- Halkı mutlu. Gıda fiyatları çok düşük orta sınıftan bir kişi günlük 10-30 yuan (4-5 tl) ile karnını doyurup keyif sigarası yakabiliyor. Üstüne bu paradan çay kahve içecek parası bile artabiliyor.
- Ordusu devlete sadık. Disiplin ön planda.
- Kaliteli markalar çıkarıyor. Her alanda ilerliyor. Telefon, araba sektörü, savaş sanayisi, gıda , tarım, hayvancılık. Hem kaliteli hem ucuz ürünleri dünyaya pompalıyor. Mesela Xiaomi 2-3 sene içinde İphone balonunu patlatabilir.

Gibi gibi.

Daha bir çok neden sayabilirim. Ama şimdilik aklıma gelen bunlar.
Pages:
Jump to: