Pages:
Author

Topic: CLOSED - page 6. (Read 12634 times)

legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
July 03, 2015, 04:32:51 AM
gücü aldığınız firmaların kaçması, batması vb durumlar da tutumunuz ne olacaktır? kullanıcının zararını karşılayacak mısınız?

şu an şirketleşmediğimiz için sigortalatmayı yapamıyoruz ancak ilk yazıda belirttiğimiz gibi;

"Yeniden kiralanan GHlara baz olan kiralanmış veya alınmış kontratların durdurulması, iptali veya hizmet sunucunun kapanması halinde kayıp olacak güç bedeli ağırlıklı ortalama ile Cryptomerian dan kiralama bedeline ve gelirlerine yansıtılacaktır."

temelde birden çok servis sunucusundan şimdilik ilk kademe ama sonrasında muhtemelen daha indirimli hizmet alarak, riski dağıtıyoruz ama sıfırlayamıyoruz.
hero member
Activity: 644
Merit: 500
July 03, 2015, 04:25:24 AM
gücü aldığınız firmaların kaçması, batması vb durumlar da tutumunuz ne olacaktır? kullanıcının zararını karşılayacak mısınız?
legendary
Coin-Turk.com
July 03, 2015, 04:15:19 AM
Arkadaşlar,
Öncelikle hayırlı olsun.
Sizin yerinizde olsam Türkiye'de ilk Cloud Mining yatırım fonu olarak kendimi lanse eder,
Bir web sitesi açar ve yatırım toplardım.
Aynen bir borsa yatırım fonu gibi bilanço yayınlardım önce,
Mevcut Portföy büyüklüğüm 100 btc, kurulu yatırımım 80 btc, bu 80 btc nin roi si şu kadar gün,
Ani GHz fiyatı değişimlerinde cazip alımlar satımlar yapabilmek için 15 btc yi hazır tutuyoruz.
Yatırım uzmanlarımız 5 btc ile pump/dump hareketlerini takip ederek yüksek riskli ve bu kadar da yüksek getirili yatırım kararları veriyorlar.
80btc lik yatırıma Karşılık günlük bu kadar btc gelirimiz var.
Bu gelirin şukadarcık kısmını fon işletim bedeli olarak alıyoruz
Portföyün btc hareketlerini xxxx btc adresinden block Explorer dan izleyebilir,
Gün sonlarında yatırım yapılmış olan cloud Mining şirketlerindeki kurulu gücümüze dair bilgileri sen sitemizde görüntüleyebilirsiniz şeklinde bir lansman ile,

Biz zaten bu kadar kazanıyoruz vatandaş, gel bu fona ortak ol, bu iş ekip işi, sen sıradan adam bizim kadar yanıp dönemezsiniz, piyasayı bizim kadar takip edemezsin. Gel bana ortak ol diyerek yatırımcı çekmelisiniz.
Aynen a tipi borsa yatırım fonu pazarlar gibi.

Kurulu gücünüzü suyunun suyu formatında satmaya çalışmak yerine, bunu üzerine bilginizi tecrübenizi, ekip gücünüzü koyup katma değerli birşey yaratıp buna yatırımcı çekmelisiniz.

dediğiniz doğru Türkiye temelli veya en azından Türkiye vatandaşları ile kurulmuş cloud mining alanındaki ilk proje. güzel yorumlar için teşekkürler.

ancak "fon" olarak lansman yapıldığında dünyanın her yerinde farklı finansal regülasyonlara neden olmakta. Belki offshore ülkelerde olabilir. Ama biz öncelikle Türkiye sonrasında Avrupa merkezli ilerleyeceğimiz için ve şirketleşeceğimiz için, bir fon değiliz diyoruz.

Biz kiralamış veya satın almış olduğumuz hash gücünü isteyenlere ortalama bir fiyattan satıyor ve istedikleri zaman ortalama bir fiyattan geri alıyoruz. Satın alınan hash gücünü de müşteriler tuttukları süre boyunca kurulu güçten gelen gelirleri alıyorlar.

ROI hesabını da her gün paylaşacağız. Günlük getiri şu an için mevcut zorluk ve BTC fiyatına göre %1 civarında. Bir kişi kurulu gücümüzden alıp, bir ay sonra çıktığında eğer ortalama alım-satım fiyatında bir düşüş olmazsa. Muhtemelen %10-15 lik bir geliri olabilir.

Hedeflerimiz gücümüzü gerek kendi minerlarımız gerekse cloud mining ile alarak 100.000 GH a çıkarmak, şirketleşmek ve bir web arayüzü ile ilerlemek.

Bunun dışında günlük veya piyasayı takip edip, alım satımlar yapmayı en azından şimdilik düşünmüyoruz. Belki ilerde yeterli büyüklüğe (1 PH) ulaşınca, gerekli finansal fon regülasyonlarına tabi olup, dediğiniz uygulamalar yapılabilir. Ama şu an değil.

tekrar teşekkürler

legendary
Activity: 3164
Merit: 1517
July 02, 2015, 05:29:34 PM
Arkadaşlar,
Öncelikle hayırlı olsun.
Sizin yerinizde olsam Türkiye'de ilk Cloud Mining yatırım fonu olarak kendimi lanse eder,
Bir web sitesi açar ve yatırım toplardım.
Aynen bir borsa yatırım fonu gibi bilanço yayınlardım önce,
Mevcut Portföy büyüklüğüm 100 btc, kurulu yatırımım 80 btc, bu 80 btc nin roi si şu kadar gün,
Ani GHz fiyatı değişimlerinde cazip alımlar satımlar yapabilmek için 15 btc yi hazır tutuyoruz.
Yatırım uzmanlarımız 5 btc ile pump/dump hareketlerini takip ederek yüksek riskli ve bu kadar da yüksek getirili yatırım kararları veriyorlar.
80btc lik yatırıma Karşılık günlük bu kadar btc gelirimiz var.
Bu gelirin şukadarcık kısmını fon işletim bedeli olarak alıyoruz
Portföyün btc hareketlerini xxxx btc adresinden block Explorer dan izleyebilir,
Gün sonlarında yatırım yapılmış olan cloud Mining şirketlerindeki kurulu gücümüze dair bilgileri sen sitemizde görüntüleyebilirsiniz şeklinde bir lansman ile,

Biz zaten bu kadar kazanıyoruz vatandaş, gel bu fona ortak ol, bu iş ekip işi, sen sıradan adam bizim kadar yanıp dönemezsiniz, piyasayı bizim kadar takip edemezsin. Gel bana ortak ol diyerek yatırımcı çekmelisiniz.
Aynen a tipi borsa yatırım fonu pazarlar gibi.

Kurulu gücünüzü suyunun suyu formatında satmaya çalışmak yerine, bunu üzerine bilginizi tecrübenizi, ekip gücünüzü koyup katma değerli birşey yaratıp buna yatırımcı çekmelisiniz.
legendary
Coin-Turk.com
July 02, 2015, 03:39:42 PM
02.07.2015

Alış - 0,000771825
Satış - 0,000698318

Gelir - 0,00000306

ROI - 252 gün

Kurulu Güç: 15.000 GH

Genesis : 1.000 GH
Hashflare : 1.000 GH
Hashnest:
S4 - 5.000 GH
S3 - 4.000 GH
UMISCO - 4.000 GH

Mevcut Güç : 15.000 GH
legendary
Coin-Turk.com
July 02, 2015, 03:34:37 PM
öncelikle hayırlı olsun, başarılar dileyerim
şahsen ben cloud mining işlerine , deneme amaçlı çok önceleri kullandığım cex-io yu saymasak. hiç bulaşmadım,bulaşmayı düşünmüyorum

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

eğer düşünürseniz buradayız:)
legendary
Coin-Turk.com
July 02, 2015, 03:25:43 PM
hesap açmak 10 dakikamızı almıyor, riski farklı mecralara kendimiz yatırım yaparak da dağıtabiliriz. Ve size güvenerek 2 farklı mecraya güven oluşturmak durumunda kalıyoruz ki 100 de 100 güvenilir olsanız dahi 2. elden alım yaptığımız için risk otomatik olarak ikiye katlanıyor.. Böyle bir iş yapacaksanız daha cazip tekliflerle gelmelisiniz. Küçük yatırımlar için ideal dicem ama o da fee yüzünden sıkıntılı.. Adam zaten küçük bir yatırım yapacak küçük bişiy kazanıcak onu da traşlıyorsunuz.

diğer arkadasa verdiğimiz cevap geçerlidir. bu sitelere BTC ile para yatırmak ile, onlardan kiralama yapmış ve yeniden kiralayan bizim platformumuza yatırım yapmanız arasında bir fark görmüyoruz.

burada yaptığımız birden çok seçeneğe aynı anda yatırım yapıp, fiyat/getiri ve kazanç açısından ortalama bir nokta oluşturmak.

bahsedittiğiniz fee sunduğumuz ROI açısından 1 ay fark yaratmaktadır.
legendary
Coin-Turk.com
July 02, 2015, 03:23:10 PM
Bu işlemin Türk Ticaret Kanunu vs. nezdinde karşılığı nedir?

Yani bizi hukuken güvenceye alan nedir?

Yazdıklarınıza dayanarak güvenebileceğimiz tek şeyin bu forumdaki açılan bir hesabın (adı bile belirtilmemiş bir kişinin veya kişilerin yönettiği) yazdıkları olduğunu görüyorum.

Soruyu şöyle sorabiliriz, Hashnest e veya Genesis e yatırım yaptığınızda güvence nedir? Bu firmalara yatırım yapmak ile forumda bir süredir aktif olan birisine yatırım yapmak arasında pek fark görmüyoruz.

Diğer taraftan BTC ile işlem yaptığınızda kanıt olamayacağı için TTK ya göre bir işlem yapılamaz.

Olası bir şirketleşme durumunda Türkiye de şirket kurmayacağımızı da belirtmek isteriz.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
July 02, 2015, 08:51:11 AM
öncelikle hayırlı olsun, başarılar dileyerim
şahsen ben cloud mining işlerine , deneme amaçlı çok önceleri kullandığım cex-io yu saymasak. hiç bulaşmadım,bulaşmayı düşünmüyorum
hero member
Activity: 644
Merit: 500
July 02, 2015, 08:29:08 AM
hesap açmak 10 dakikamızı almıyor, riski farklı mecralara kendimiz yatırım yaparak da dağıtabiliriz. Ve size güvenerek 2 farklı mecraya güven oluşturmak durumunda kalıyoruz ki 100 de 100 güvenilir olsanız dahi 2. elden alım yaptığımız için risk otomatik olarak ikiye katlanıyor.. Böyle bir iş yapacaksanız daha cazip tekliflerle gelmelisiniz. Küçük yatırımlar için ideal dicem ama o da fee yüzünden sıkıntılı.. Adam zaten küçük bir yatırım yapacak küçük bişiy kazanıcak onu da traşlıyorsunuz.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
July 02, 2015, 06:39:02 AM
Bu işlemin Türk Ticaret Kanunu vs. nezdinde karşılığı nedir?

Yani bizi hukuken güvenceye alan nedir?

Yazdıklarınıza dayanarak güvenebileceğimiz tek şeyin bu forumdaki açılan bir hesabın (adı bile belirtilmemiş bir kişinin veya kişilerin yönettiği) yazdıkları olduğunu görüyorum.
legendary
Coin-Turk.com
July 01, 2015, 05:30:14 PM
Bu siteler üzerinden en uygun olanını kendim araştırıp satın alabilirim, hem de %5 fee ödemeden. (Aslında %10, hem satarken %5 fazla alıyorsun, hem de alırken %5 kesinti yapıyorsun).

Neden sizden böyle bir servisi alalım? Ne avantajınız var müşteriniz olacak kişilere?

basitçe;

1. küçük rakamlarda almak istediğinizde Genesis ve Hashflare e 10 GH, Hashnest e 1 GH ile girebilirsiniz. Hepsine aynı anda girmek istediğinizde en az 21 GH ile girmeniz gerekli. Buradan aldığınızda minimum 10 GH ile hepsine aynı anda almış oluyorsunuz.

2. riski dağıtıyorsunuz. paranızı sadece birisine yatırmıyorsunuz. hepsine aynı, farklı oranlarda yatırmış oluyorsunuz.

3. bu süreçte hepsinden ayrı ayrı hesap açıp uğraşmıyorsunuz, biz sizin yerinize takip ediyoruz.

aynı bir fon gibi düşünün. gidip hisse senedi veya bono alabilirsiniz. ama fonlar bu işlemi sizin için yapıyor...
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
July 01, 2015, 05:24:22 PM
Bu siteler üzerinden en uygun olanını kendim araştırıp satın alabilirim, hem de %5 fee ödemeden. (Aslında %10, hem satarken %5 fazla alıyorsun, hem de alırken %5 kesinti yapıyorsun).

Neden sizden böyle bir servisi alalım? Ne avantajınız var müşteriniz olacak kişilere?
legendary
Coin-Turk.com
July 01, 2015, 03:30:45 PM
[Closed]
Pages:
Jump to: