Pages:
Author

Topic: Προβλημα στο coinbase!? - page 2. (Read 281 times)

member
Activity: 368
Merit: 24
December 20, 2020, 01:01:35 PM
#4

  Τα 2 3 ατομα που γνωριζω που αυτη την στιγμη k χρησιμοποιουν το coinbase εχουν το ιδιο θεμα...

Επισης μπορω να τραβήξω fiat απο τον λογαριασμο μου αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα με crypto
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
December 20, 2020, 11:08:56 AM
#3
Συμφορουμίτες, έχω χρόνια που έπαψα να χρησιμοποιώ την coinbase για λόγους αδιαφάνειας και πλήρους φακελώματος.
Δε γνωρίζω αν το λινκ που σας παραθέτω συνδέεται, είναι όμως μια πολύ καλή ένδειξη για το που πάει το πράμα.

https://fortune.com/2020/10/16/coinbase-fbi-ice-customer-information-law-enforcement/

Η γνώμη μου είναι ότι πλέον το συγκεκριμένο ανταλλακτήριο οδεύει να γίνει ένα εργαλείο ελέγχου όχι μόνο στις ΗΠΑ αλλά και παγκοσμίως που κατ' εμέ αντιτίθεται στην όλη φιλοσοφία των κρύπτο.

Όσους γνωρίζω που το χρησιμοποιούν ακόμα, τους έρχονται συχνά πυκνά αιτήματα για επαναποστολή προσωπικών στοιχείων και δικαιολογητικών και ίσως γι' αυτό να έχουν προσωρινά σταματήσει τις δοσοληψίες.

Υπάρχουν πραγματικά πολλά αξιόλογα ανταλλακτήρια, το να μένει κάποιος σε αυτό για οποιονδήποτε λόγο το θεωρώ επιπολαιότητα αν όχι τουλάχιστον "επικίνδυνο".

My 2 cents
newbie
Activity: 6
Merit: 0
December 20, 2020, 08:47:11 AM
#2
Εχω ακριβως το ιδιο θεμα. Δε μου δεχοντουσαν αρκετες μερες το ID verification που με εβαλαν να κανω ΞΑΝΑ μετα απο 3 χρονια. Εχω στειλει 50 emails και απλα μου απαντανε ρομποτακια. Βοηθεια;
member
Activity: 368
Merit: 24
December 20, 2020, 06:33:48 AM
#1


Για κάποιο λόγο τις τελευταίες 2 ή 3 ημέρες όταν προσπαθώ να στείλω ή να λάβω bitcoin στο πορτοφόλι μου στο coinbase, λαμβάνω το μήνυμα
"Acount restricted, You are currently unable to bull and sell crypto on coinbase..."

Όλοι οι άνθρωποι που γνωρίζω ότι χρησιμοποιούν το coinbase έχουν επίσης το ίδιο πρόβλημα

Όταν προσπαθώ να αποσύρω το fiat από το πορτοφόλι, αυτό φαίνεται να λειτουργεί εντάξει

Αναρωτιέμαι αν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με το coinbase και πώς μπορεί να επιλυθεί  Huh

Eυχαριστώ!
Pages:
Jump to: