Pages:
Author

Topic: Πρόβλημα με coinbase και verification. - page 2. (Read 360 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
στο reddit μπορείς να διαβάσεις ένα μεγάλο ιστορικό προβλημάτων με την coinbase

http://reddit6.com/r/Bitcoin/comments/7oc8tl/brian_armstrong_really_sigh/ds93gif?context=3
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
έχει κλείσει λογαριασμούς χωρίς καμία προειδοποίηση ας πούμε επειδή κάποιος έχει στείλε ψηφιακά νομίσματα σε bet site

Το συγκεκριμένο τυχαίνει να το γνωρίζω λόγω δουλειάς, αν είναι regulated το coinbase δεν μπορεί να κάνει κάτι παρά να διακόψει συνεργασίες με λογαριασμούς που διενεργούνται συναλλαγές με το gaming industry γιατί παίζουν τις άδειες τους και τσουχτερά πρόστιμα. Overall δεν είμαι και εγώ 100% ευχαριστημένος να πω την αλήθεια μου.

Έχεις κάτι άλλο στο νού σου εκτός απο coinbase το οποίο να είναι reliable ?

για ανταλλακτήριο δες το bitstamp. Θα σου πρότεινα και το kraken αλλά δυστυχώς θέλει άμεσα αναβάθμιση η πλατφόρμα του γιατί πλέον είναι καθόλου λειτουργική. Τώρα δες και το spectrocoin για αγορά με κάρτα. Για online wallet δες blockchain.info η bitwala αλλά όπως λέμε πάντα τα ψηφιακά σας νομίσματα καλύτερα να τα έχετε σε δικά σας walelt.
newbie
Activity: 33
Merit: 0
έχει κλείσει λογαριασμούς χωρίς καμία προειδοποίηση ας πούμε επειδή κάποιος έχει στείλε ψηφιακά νομίσματα σε bet site

Το συγκεκριμένο τυχαίνει να το γνωρίζω λόγω δουλειάς, αν είναι regulated το coinbase δεν μπορεί να κάνει κάτι παρά να διακόψει συνεργασίες με λογαριασμούς που διενεργούνται συναλλαγές με το gaming industry γιατί παίζουν τις άδειες τους και τσουχτερά πρόστιμα. Overall δεν είμαι και εγώ 100% ευχαριστημένος να πω την αλήθεια μου.

Έχεις κάτι άλλο στο νού σου εκτός απο coinbase το οποίο να είναι reliable ?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Καλησπέρα ρε παιδιά,

Είχε κανένας πρόβλημα με verification στο coinbase? Έκανα λογαριασμό στο coinbase και έκανα verification κανονικά με το διπλωμά μου. Έκανα αγορά κανονικά Litecoin κτλ κτλ... Κάτι comission που είχα πάρει τα έκανα bitcoin μετα euro για να τα τραβήξω στον λογαριασμό. Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά μετά όταν πήγα να αγοράσω litecoin για να τα στείλω σε exchangάδικο πήρα μπάλες και με ξαναζήτησε να κάνω id verification ξανά. Έχει τώρα καμιά βδομάδα προσπαθώ αλλά συνέχεια παίρνω μπάλες ότι και καλά δεν είναι αναγνώσιμα τα documents που στελνω. Το support εν τω μεταξύ για τον π.

Τεσπα, τα δύο clue που μπορεί να βοηθήσουν ίσως, είναι ότι μένω εξωτερικό και έκανα verification με το Ελληνικό το driving lisence. Είχε κανείς ανάλογη εμπειρία, μπας και βγάλουμε καμιάν άκρη?



να γνωρίζετε ότι η coinbase όχι μόνο έχει κλείσει λογαριασμούς χωρίς καμία προειδοποίηση ας πούμε επειδή κάποιος έχει στείλε ψηφιακά νομίσματα σε bet site αλλά τους έχει κατασχέσει και τα χρήματα χωρίς καν να απαντάει σε support.
Θα το γράφω μέχρι να το καταλάβουν όλοι. Μακριά από την Coinbase!
newbie
Activity: 33
Merit: 0
Καλησπέρα ρε παιδιά,

Είχε κανένας πρόβλημα με verification στο coinbase? Έκανα λογαριασμό στο coinbase και έκανα verification κανονικά με το διπλωμά μου. Έκανα αγορά κανονικά Litecoin κτλ κτλ... Κάτι comission που είχα πάρει τα έκανα bitcoin μετα euro για να τα τραβήξω στον λογαριασμό. Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά μετά όταν πήγα να αγοράσω litecoin για να τα στείλω σε exchangάδικο πήρα μπάλες και με ξαναζήτησε να κάνω id verification ξανά. Έχει τώρα καμιά βδομάδα προσπαθώ αλλά συνέχεια παίρνω μπάλες ότι και καλά δεν είναι αναγνώσιμα τα documents που στελνω. Το support εν τω μεταξύ για τον π.

Τεσπα, τα δύο clue που μπορεί να βοηθήσουν ίσως, είναι ότι μένω εξωτερικό και έκανα verification με το Ελληνικό το driving lisence. Είχε κανείς ανάλογη εμπειρία, μπας και βγάλουμε καμιάν άκρη?

Pages:
Jump to: