Pages:
Author

Topic: Καυγάς για την CoinBit με τον Chek2fire - page 2. (Read 6747 times)

hero member
Activity: 546
Merit: 500
Τι συγνώμη ρε φίλε. Αφού και ο ίδιος το δήλωσε ότι οι "συνεργάτες" του είναι

.Με όλους έχω μιλήσει για έναρξη συνεργασίας εκτός από XAPO, Coinbase και Blockchain που έχω κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιώ τα λογότυπα τους από τη στιγμή που έχουν referral link


δουλευόμαστε τώρα? Παραπλάνηση είναι αυτό τι συγνώμη?
και δεν κόβω αποδείξεις γιατί απλά δεν έχω κατάστημα. Πελάτης και γενικά ξοδεύω με Bitcoin και τα εισοδήματα μου δικαιολογούν το παραμικρό cent που ξοδεύω και που κατέχω ακόμα και σε bitcoin. Και η διαφορά με το open bazaar είναι ότι αυτοί πουλάνε handmade και μεταχειρισμένα και δεν έχουν εμπορική δραστηριότητα. Ενα ledger που πήρα από εκεί μου έκοψε κανονικά απόδειξη. Ετσι λειτουργούν τα νόμιμα καταστήματα και όχι shadow στην παρανομία και ότι αρπάξει ο κόλος μας εις υγεία του κορόιδου.

Ρε πλάκα μας κάνεις τώρα;;Γνωρίζεις τι είναι το affiliate/referral link?Γνωριζεις πως οι ίδιες αυτές εταιρείες προσφέρουν banner στους πελάτες τους για να τους προωθούν με προνόμια από τα referral links?Ζεις σε άλλον κόσμο.Έχω κάθε δικαίωμα να βάλω όποιο banner θέλω στο site μου εφόσον έχει referral link και να τους αποκαλέσω και συνεργάτες.

Πάμε στην δεύτερη μπαρούφα που πέταξες.Μάθε πως οτιδήποτε πουλάει κάποιος είτε είναι handmade, καινούριο μεταχειρισμένο δεν έχει σημασία, είτε είναι εμπορικό προϊόν όπως το ledger που ανέφερες, είναι υποχρεωμένος να κόψει απόδειξη.Ακομα και το μεταχειρισμένο σου κινητό να πας να πουλήσεις, κανονικά πρέπει να κόψεις απόδειξη.
Μάθε πρώτα τους νόμους μικρέ και μετά μίλα.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Τι συγνώμη ρε φίλε. Αφού και ο ίδιος το δήλωσε ότι οι "συνεργάτες" του είναι

.Με όλους έχω μιλήσει για έναρξη συνεργασίας εκτός από XAPO, Coinbase και Blockchain που έχω κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιώ τα λογότυπα τους από τη στιγμή που έχουν referral link


δουλευόμαστε τώρα? Παραπλάνηση είναι αυτό τι συγνώμη?
και δεν κόβω αποδείξεις γιατί απλά δεν έχω κατάστημα. Πελάτης και γενικά ξοδεύω με Bitcoin και τα εισοδήματα μου δικαιολογούν το παραμικρό cent που ξοδεύω και που κατέχω ακόμα και σε bitcoin. Και η διαφορά με το open bazaar είναι ότι αυτοί πουλάνε handmade και μεταχειρισμένα και δεν έχουν εμπορική δραστηριότητα. Ενα ledger που πήρα από εκεί μου έκοψε κανονικά απόδειξη. Ετσι λειτουργούν τα νόμιμα καταστήματα και όχι shadow στην παρανομία και ότι αρπάξει ο κόλος μας εις υγεία του κορόιδου.
Τι εννοείς παραπλάνηση?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Τι συγνώμη ρε φίλε. Αφού και ο ίδιος το δήλωσε ότι οι "συνεργάτες" του είναι

.Με όλους έχω μιλήσει για έναρξη συνεργασίας εκτός από XAPO, Coinbase και Blockchain που έχω κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιώ τα λογότυπα τους από τη στιγμή που έχουν referral link


δουλευόμαστε τώρα? Παραπλάνηση είναι αυτό τι συγνώμη?
και δεν κόβω αποδείξεις γιατί απλά δεν έχω κατάστημα. Πελάτης και γενικά ξοδεύω με Bitcoin και τα εισοδήματα μου δικαιολογούν το παραμικρό cent που ξοδεύω και που κατέχω ακόμα και σε bitcoin. Και η διαφορά με το open bazaar είναι ότι αυτοί πουλάνε handmade και μεταχειρισμένα και δεν έχουν εμπορική δραστηριότητα. Ενα ledger που πήρα από εκεί μου έκοψε κανονικά απόδειξη. Ετσι λειτουργούν τα νόμιμα καταστήματα και όχι shadow στην παρανομία και ότι αρπάξει ο κόλος μας εις υγεία του κορόιδου.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Chek2fire στο κατάστημα σου στο open bazaar κόβεις και αποδείξεις;;Ξέρεις πως η εφορία ελέγχει τα πάντα πλέον.Ακομα και το open bazaar όπου φαίνεται η IP σου.
hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Ειλικρινα , βαρεθηκα να βλεπω ανθρωπους "διπλα" μου να τσακωνονται . Βαρεθηκα να βλεπω διχονοια παντου . Βαρεθηκα να βλεπω ανθρωπους που θεωρουν πως μονο αυτοι εχουν παντα δικιο . Βαρεθηκα να ακουω συζητησεις που δε βγαζουν πουθενα . Σε γενικες γραμμες , βαρεθηκα οτι δεν αφηνει την Ελλαδα να γινει αυτο που της αξιζει πραγματικα .
Και τι ειναι αυτο ? Συνηθως δυο διαφορετικες αποψεις , δυο ιδεολογιες , δυο ομαδες , δυο κομματα ...
Αυτο που η ζωη με εμαθε ειναι πως αληθεια ειναι παντα καπου στη μεση . Ολοι εχουν δικιο και αδικο .

Για εμενα τα πραγματα ειναι απλα , και θα παρακαλουσα να μη συνεχισετε τον πολεμο λεξεων , πιστευω πως ειμαστε αρκετα πολιτισμενοι για να κρατησουμε ενα επιπεδο .
Υπαρχουν ορισμενες κατηγοριες ( σαφως και δεν ειμαστε δικαστηριο ) για ορισμενα θεματα αναμεσα σας . Αν αποδειχθει ( νομιζω ειναι ευκολο και οχι χρονοβορο)  πως ο BitcoinExpert εχει συνεργασιες με τις εταιρειες που αναφερει , ο chek2fire οφειλει τουλαχιστον μια συγγνωμη ( σκεψου chek2fire την περιπτωση να εχει οντως συνεργασιες με τις εταιρειες που αναφερει , πως επαναφερεις τα πραγματα στην αρχικη τους κατασταση? ).
Στο θεμα των τιμων , πιστευω πως ο καθεις εχει δικαιωμα να πουλα σε οτι τιμη θελει . Αν κανει καποιος λαθος αγοραζοντας απο αυτον ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα . Και σε τελικη αναλυση δε προστατευεις καποιον υποδεικνυοντας του το λαθος , το καλυτερο πραγμα ειναι η εμπειρια . Ημουν εμπορος για αρκετα χρονια , και εμαθα μεσα απο τα λαθη μου . Οπως λεει και η παροιμια "το παθημα γινεται μαθημα" .
Οσον αφορα το θεμα της ανωνυμιας που ανεφερε ο BitcoinExpert , παντα επιδιωκα την ανωνυμια στο ιντερνετ . Ειναι δικαιωμα του καθενος , αυτη ειναι και η εννοια της ελευθεριας του λογου . Καταλαβαινω πως σε ενοχλει να σε κατηγορει καποιος χωρις "ταυτοτητα" .  Εχεις τη δυνατοτητα ομως να αποδειξεις αν ολα αυτα ειναι αληθεια ή ψεμματα . Και η κοινοτητα θα αποφασισει .

ΥΓ. Να σημειωσω πως δε γνωριζω κανεναν απο τους δυο σας , και δε παιρνω τη θεση κανενος .
hero member
Activity: 546
Merit: 500
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
οκ αφού δεν τον ανάγκασε κανένας και όπως λέει πουλάει όσο "γουστάρει" και εγώ έτσι από γούστο λέω ο τύπος σας κλέβει και αν πάρετε απευθείας από το site της ledger και της trezor θα σας βγει φτηνότερα σε αρκετές περιπτώσεις 20-30 ευρώ κάτω. Επειδή έτσι "γουστάρω" γράφω ότι αγοράστε μόνοι σας Bitcoin από την Coinbase,kraken και θα σας βγει πολύ φτηνότερα από το 20% δικό του καπέλο. Αλήθεια το καπέλο που βάζει στα ledger το ξέρει η ίδια η ledger? Ακόμα έτσι επειδή "γουστάρω" γράφω μαρκυά από τα shitcoin που προτείνει σαν επιχειρηματική συμβουλή και που δημιουργήθηκαν μόνο για να κάνουν πλούσιους αυτούς που τα παμπάρους. Τέλος έτσι επειδή γουστάρω γράφω ότι το "κατάστημα" που διατηρεί δεν έχει καμία άδεια είναι παράνομο και δεν αποδίδει ούτε καν το φπα σε όποια έδρα και να λέει ότι το έχει ακόμα και Μοζαμβίκης. .
Αφού όλοι λειτουργούμε έτσι επειδή "γουστάρουμε" άσε να γουστάρουμε όλοι μαζί και να μας κρίνει ο κόσμος για ότι κάνουμε.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και τα προιόντα που τα πουλάει όπως έγραψα με 20 και 30 ευρώ παραπάνω πως λέγετε? Ετσι για να καταλάβω και εγώ δλδ. Και αν είναι όντος "επίσημος συνεργάτης" τώρα εμπορικός? της ledger λογικά θα παίρνει και χονδρικής. Για πείτε μου. Γιατί ρε φίλε να μην προειδοποιήσω τον κόσμο?
Να σου πω μέχρι να βαρέσει το καμπάνακι με αυτές τις scamm προτάσεις για χειραγωγήσεις και τέτοια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τον τύπο μου ήταν αδιάφορος κιόλας γιατί όπως έγραψα ακόμα και εκεί που γράφει τα νέα και πληρώνετε τα κάνει μετάφραση copy paste κανονικό από άλλους χωρίς να βάζει ούτε την πηγή από κάτω.
Οπου βλέπω αδικία θα μιλάω όπως έκανα πάντα στην ζωή μου. Προσωπικά και ανεξάρτητος οικονομικά είμαι που δεν χρειάζεται να γλύψω κανένα ούτε να τα έχω καλά με κανέναν για να επιβιώσω και φυσικά ούτε να φοβηθώ κανένα.
Για μένα το Bitcoin είναι πολιτική θεώρηση και δεν έχει καμία σχέση με όπως το οραματίζονται κάτι τύποι σαν την μούρη του. Αυτοί ως συνήθως έρχονται στο Bitcoin κάνουν την ζημιά τους τα κάνουν σκατά και μετά φεύγουν αφήνοντας την βρωμιά τους πίσω.


legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Για άλλη μία φορά αποφεύγεις να απαντήσεις και στον chrisvl.Ο μόνος που συνεχίζει να ξεφτιλίζεται εδώ μέσα είσαι εσύ.Συνεχισε το κάνεις με απόλυτη επιτυχία.Domain και server για το site μου μπορώ να έχω οπουδήποτε θέλω στον κόσμο, αλλά είσαι τόσο βλάκας που ούτε αυτό δεν γνωρίζεις.Εσένα όχι μόνο σε περνάω για πολύ μαλάκα, αλλά είσαι κιόλας και το αποδεικνύεις και σε κάθε περίσταση.Άντε πήγαινε στην τρύπα σου γιατί πολύ μας τα έχεις ζαλίσει όλους στο forum.Ετοιμάσου να εκτεθείς κι άλλο μόλις σου απαντήσουν από την Trezor πανιβλακα.Εκεί θέλω να δω αν έχεις τα αρχίδια να το ποστάρεις όταν θα σου επιβεβαιώσουν τη συνεργασία μας και δε θα ξερεις που να κρυφτείς.

Υ.Γ. Κοίτα να πας να μάθεις πρώτα σωστά Ελληνικά και ορθογραφία και μετά έλα να μου μιλήσεις αμόρφωτο παιδάκι που την έχεις δει κάποιος εδώ μέσα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Check2fire ηλικρινα δεν έχω καταλάβει που θέλεις να το πας το πράγμα,ποιο είναι το πρόβλημα σου αν πουλάει με 20% καπέλο δεν έχω καταλάβει και μην μου πεις ότι σε ενδιαφέρει να κράτησης το forum καθαρό και ότι θες να προστατέψεις τον κόσμο και καλά απο σκαμμερ,πως μπορείς να πεις σε κάποιον ποσο θα πουλάει? Εσυ εισαι συνήγορος του πολίτη και καλά και εμείς οι υπόλοιποι δεν ενδιαφερόμαστε νομίζεις και μόνο εσύ ενδιαφέρεσαι,σου είπα ξεφεύγεις πολλές φορές δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου αλλά το παρακάνεις,ποιος εισαι εσύ η εγω που θα πούμε στον Bitcoinexpert ποσο θα πουλάει τα Bitcoin και τα μπρελόκ?τι ντόρος και καλά σε έπιασε για τους συνεργάτες τους ηλικρινα περιμένω να ανεβάσεις τοις απαντήσεις που θα λάβεις απο τους συννεργατες τού,σχετικα μετά shitcoin που λες ανάγκασε κανέναν με το ζόρια να επενδύσει υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να το αποδείξει? ξέρει τι έτσι η λέξη αναρχία (χωρίς εξουσία) ειδικά στον χώρο τον crypto ο καθένας πουλαει όσο θέλει,κάνει συναλλαγές με όποιον θέλει, ότι ώρα όπως τοις θέλει,κτλπ δεν μπορείς να βάλεις περιορισμός ούτε εσύ ούτε κανείς,σε έχω ικανό να καταγγείλεις και καταστήματα κινητής τηλεφωνίας εδω στην Ελλάδα στην Apple ότι πουλάνε τα iPhone με καπέλο στην χώρα μας
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Φυσικά και κάτι λέει το activity.Ότι κάποιοι δεν έχουν ζωή και περνάνε όλη τους τη μέρα μπροστά από έναν υπολογιστή στο forum κάνοντας άσκοπες συζητήσεις για να ανεβάσουν το activity τους και να νιώθουν κάποιοι.

Όλοι φακελωμένοι είμαστε από τη στιγμή που θα συνδεθούμε έστω και μία φορά στο Ίντερνετ.
sr. member
Activity: 325
Merit: 250
Carpe noctem
Check2fire:Activity 800 βάλε, Bitcoin Expert Activity 200 κάτι

Το activity κάτι λεει, το ανωνυμος όχι, δεν είναι καμάρι το να είσαι φακελωμένος και να σε ξέρει και η κουτσή Μαρία Grin
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Ρε μπαγλαμά σου είπε κανένας να αγοράσεις από μένα;;Άντε κάνε μου την χάρη.Όσο γουστάρω θα πουλάω.Έχεις ιδέα τι σημαίνει μεταπωλητής;;Τί νομίζεις ότι είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα;;Προφανώς και πρέπει ο μεταπωλητής να βγάλει και το κέρδος του.Άντε κοίτα να βρεις καμιά δουλειά που ξημεροβραδιάζεσαι όλη τη μέρα στο forum άνεργο παιδαρέλι.Όλες τις άδειες έχω και οποίος θέλει του έρχεται κανονικά και απόδειξη (Βουλγάρικη).
Μικρέ κόψε τις μαλακιες και πήγαινε να κάνεις σκηνή σε κάποιον που σε παίρνει, όχι σε μένα.Όλοι αυτοί που πουλάνε εδώ μέσα στην κατηγορία Αγορά δίνουν και αποδείξεις;;Για κάνε μου τη χάρη λοιπόν.

Όσο για τα νέα στο newsbtc.Προφανώς και είναι μεταφράσεις.Δεν είμαι δημοσιογράφος.Δεν ξέρουν όλοι Αγγλικά και αυτός ήταν οι σκοπός του newsbtc.Αυτά που ανεβάζεις εσύ στο δικό σου τί είναι;;Που μου έχεις κλέψει ένα σωρό άρθρα στο παρελθόν. Ψάξε ψάξε να βρεις κι άλλα να κατηγορήσεις.Συνεχίζεις να ξεφτιλίζεσαι και το βλέπουν όλοι.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Κοιτάξτε εδώ τι πουλάει ο τύπος 15 ευρώ



μπρελόκ στην κυριολεξία που το βρίσκεις στα πανηγύρια με μέταλο της πλάκας ψεύτικο τελείως. Με 15 ευρώ στο ob παίρνεις μπρελόκ με τυπωμένο πάνω και την bitcoin adress σου. Είπαμε η ελληνική επιχειρηματικότητα lol Cheesy
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Και για τις τιμές που λέμε. Το απλό ledger έχει μεταφορικά 0 καλά το διαβάσατε 0. To trezor μαζί με τα μεταφορικά και dhl κιόλας έχει 96 ευρώ. Τα 30 ευρώ πάνω για το trezor για ποιο λόγο στα δίνουμε έτσι για να γνωρίζουμε. Επειδή είσαι "bitcoinexpert"? ε? Τα 20 ευρώ πάνω για το usb και αυτά γιατί στα δίνουμε? έτσι γιατί είσαι μάγκας και ωραίος?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Pages:
Jump to: